پالت رنگ جگری، سبز فسفری و نارنجی

1403/03/02
نمایش: 222 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 21
زمان خواندن: 2 دقیقه - چهارشنبه 2 خرداد

ترکیب رنگهای سبز فسفری، جگری و نارنجی می‌تواند حس و حال فصل تابستان را تداعی کند. رنگ سبز فسفری یکی از بهترین رنگهای مکمل برای رنگ نارنجی پرتقالی است و تضاد رنگی جذابی ایجاد می‌کند.

پالت رنگ جگری، سبز فسفری، نارنجی و سفید تیتانیومی به همراه روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ جگری، سبز فسفری، نارنجی و سفید تیتانیومی به همراه روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

در فصل تابستان رنگهای جیغ و شاد بیشترین تاثیر را دارند. یکی از اصلی‌ترین رنگهای تابستانی، رنگ نارنجی است. رنگ نارنجی پرتقالی رنگی بسیار پرانرژی است که وقتی در کنار رنگ سبز فسفری قرار می‌گیرد، تضاد رنگی زیبایی ایجاد می‌نماید. رنگ جگری رنگ متن و تیره این پالت رنگ است و در خانواده رنگ گرم قرار می‌گیرد. اگر شما نیز از عاشقان پالت‌های رنگ گرم هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ تابستانی سبز و نارنجی را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ جگری

همانطور که از اسم رنگ جگری نیز مشخص است؛ این رنگ، رنگ جگر است. رنگ جگری برخلاف باور عموم که از خانواده رنگ قرمز است، در خانواده رنگ قهوه‌ای قرار می‌گیرد. رنگ جگری در خانواده قهوه‌ای قرار می‌گیرد و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رنگ متن در خانواده رنگ گرم است. رنگ جگری در میان پوشاک آقایان طرفدار بسیار دارد.


روانشناسی رنگ سبز فسفری

در میان خانواده رنگ سبز، رنگ سبز فسفری یکی از رنگهای روشن و شاداب است. رنگ سبز فسفری نشان دهنده تازگی، رشد و طراوت است. از طرفی دیگر این رنگ نماد سلامتی و طبیعت نیز است. رنگ سبز فسفری رنگی آرامش بخش است. استفاده از سبز فسفوری موجب افزایش آرامش و کاهش استرس و اظطراب در افراد می‌شود. از بهترین مکمل‌ها برای سبز فسفری رنگ، نارنجی است.


روانشناسی رنگ نارنجی

یکی از پر‌انرژی‌ترین و شاداب‌ترین رنگ‌های طیف مرئی، رنگ نارنجی است. رنگ نارنجی گرما و انرژی بالایی دارد، باعث افزایش اشتها می‌شود و سهم بسیار بزرگی در تبلیغات دارد. رنگ نارنجی بیشترین تاثیر را بر چشم دارد و نگاه را به سرعت به خود جذب می‌کند. لازم به ذکر است که در فصل‌های تابستان و پاییز، پرکاربردترین رنگ، رنگ نارنجی است.


روانشناسی رنگ سفید تیتانیومی

در خانواده رنگ سفید، رنگ‌های سفید شیری و سفید تیتانیومی طرفداران بیشتری دارند. رنگ سفید تیتانیومی ارتباط تنگاتنگی با رنگ سفید استخوانی دارد. رنگ سفید مطلق به علت بازتاب زیاد نوری که از خود دارد، در بلندمدت باعث آزردگی چشمان می‌شود، اما رنگ سفید تیتانیومی با کد رنگیrgb(247, 247, 242) ملایم است و این ایراد رنگ سفید مطلق با کد رنگrgb(255, 255, 255) را ندارد.


موارد استفاده پالت رنگ جگری، نارنجی و سبز فسفری

در فصل تابستان، پرکاربرترین رنگ‌ها، رنگهای نارنجی و سبز هستند. نارنجی رنگی بسیار پرانرژی است و رنگ سبز نیز رنگی آرامش بخش است. در این پالت رنگی از رنگهای مکمل و متضاد به خوبی استفاده شده است تا تاثیرگذاری بیشتری بر ذهن بیننده بگذارد. از این پالت رنگ می‌توانید در پوسترهای تبلیغاتی تابستانه استفاده کنید و مخاطبان را بهتر جذاب کنید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 4 خردادنمایش هفته : 33