پالت رنگ زرشکی، آبی آسمانی و هلویی

1401/04/25
نمایش: 3,219 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 135
زمان خواندن: 3 دقیقه - شنبه 25 تیر 1401

پالت رنگ هنری بسیار آرامش بخش و زیبا با رنگ های نشاط بخش و ملایم. این پالت رنگ از رنگ های کرم، قرمز، و آبی آسمانی تشکیل شده است. از آن جا که هیچ رنگی در این پالت جیغ نیست، این پالت رنگ برای گالری های تصاویر، کارهای هنری و در کل جاهایی که باید حس مینیمالیتی و آرامش القا شود، مناسب است.

پالت رنگ زرشکی، آبی آسمانی و هلویی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ زرشکی، آبی آسمانی و هلویی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

قسمت اعظم این پالت رنگ، از رنگهای قرمز و خانواده قهوه‌ای تشکیل شده است. این مسئله باعث می‌شود تا این پالت رنگ در زمزه رنگهای گرم قرار بگیرد. تُن رنگ این پالت کاملا میانه است و در آن خبری از رنگ‌های شدید و جیغ نیست.


روانشناسی رنگ قرمز هلویی

رنگ هلویی استفاده شده در این پالت رنگ، رنگی تقریبا ملایم از قرمز است. این رنگ 255 مقدار واحد و حدودا 70 واحد(از 255 حالت ممکن) رنگهای سبز و آبی در خود دارد. اگر این 70 واحد را از این رنگ بگیریم، موجب می‌شود به رنگ قرمز مطلق برسیم که برای چشم انسان به علت انرژی زیادش خوشایند نیست. اما رنگ هلویی با قرمز مطلق فاصله بسیار دارد و اصلا موجب تکدر چشم‌ها نمی‌شود. این رنگ می‌تواند حس پویایی، قدرت و انرژی را به ببینده منتقل کند.


روانشناسی رنگ آبی آسمانی

آبی رنگ آسمان و دریا، از زیباترین رنگ‌های طبیعت است. آبی مطلق با کد رنگی Rgb(0,0,255) کمی جیغ است و چشم را به سان قرمز مطلق آزار می‌دهد، اما رنگ آبی آسمانی (درست مانند رنگ آبی موجود در این پالت) به علت اینکه مقداری از رنگ سبز را همراه خود دارد، کمی نرم تر است و دیدن آن لذت بخش تر است. رنگ آبی نماد اعتماد و پایداری و رنگ سبز نماد رشد و طبیعت و آرامش است. هنگامی که این دو رنگ با یکدیگر ترکیب می‌شوند، رنگ حاصل، ویژگی‌های هردوی این رنگ‌ها را به همراه خود دارد.


روانشناسی رنگ کرم

رنگ کرم از خانواده رنگ‌های قهوه‌ای است. رنگ قهوه‌ای نماد صداقت، اعتماد، زمین و اصطلاحا خاکی بودن و فروتنیست. رنگ غالبا کرم نشان از فروتنی و خاکی بودن است و می‌تواند حس اعتماد زیادی را به ببینده منتقل کند. رنگ کرم بسیار مناسب برای کارهای هنری و گالری است. باید اشاره کنم که رنگ اصلی وبسایت کپل آرت نیز به همین علت فروتنی و صداقت و خاکی بودن، کرمی است.


روانشناسی رنگ زرشکی

قرمز نماد صمیمیت و پایداریست. هرچه رنگ قرمز تیره تر باشد حس صمیمیت بیشتری را منتقل می‌کند. رنگ قرمز موجود در این پالت رنگی با کد رنگی  Rgb(105,11,11) نسبت به قرمز مطلق ملایم تر است و به رنگ مشکی گرویده است. این رنگ را ما به عنوان رنگ زرشکی نیز می‌شناسیم. پیشتر اشاره کرده‌ام که هر رنگی با رنگ مشکی ترکیب شود، اثر بخشی‌اش چند برابر می‌شود.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی بسیار جذاب و هنری کاملا از رنگ‌های میانه و ملایم تشکیل شده است و در آن خبری از رنگ‌های جیغ که ممکن است چشم را اذیت کنند نیست. این پالت رنگی می‌تواند در انواع کارهای هنری، نقاشی، بکگراند دیوایس‌های مختلف و... استفاده شود. در واقع می‌توان از این پالت رنگی در هر جا که باید حس نشاط و شادابی با رنگ‌های ملایم منتقل شود مناسب است.نکته ای که در این پالت رنگی وجود دارد این است که؛ انتخاب رنگ آبی آسمانی یا رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در این پالت کاملا سلیقه‌ایست و به خود کاربر بستگی دارد. همانطور که در سایت مشاهده کرده اید من در مطلب هنر درمانی با سبک ماندالا از رنگ غالب کرم استفاده کرده ام و در والپیپر مینیمال ماندالا از رنگ آبی آسمانی استفاده کرده‌ام.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 30 بهمن 1401نمایش هفته : 19