پالت رنگ سبز لجنی و زرد

1401/04/31
نمایش: 4,462 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 202
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 31 تیر 1401

پالت رنگ مینیمال و جذاب بسیار آرامش بخش با رنگهای سبز و زرد. این پالت رنگی حاوی حس آرامش بسیار است و این حس را به خوبی به کاربر منتقل می کند. دلیل این حس آرامش، رنگ سبز موجود در این پالت رنگی است.

پالت رنگ سبز لجنی و زرد، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ سبز لجنی و زرد، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

رنگ سبز لجنی که رنگ اصلی این پالت است، نماد آرامش است و این حس را به خوبی منتقل می‌کند. آرامش انسان در طبیعت نیز به علت رنگهای سبز موجود در طبیعت است. این پالت هنری حس آرامش و رشد را به خوبی به بیننده منتقل می‌کند. همچنین رنگ سبز نیز مانند رنگ قهوه‌ای نماد محصولات ارگانیک و طبیعی نیز هست.


روانشناسی رنگ سبز لجنی

رنگ سبز را می‌توان به وفور در طبیعت یافت، تقریبا تمام احساسی که با طبیعت و جنگل به انسان منتقل می‌شود، با رنگ سبز نیز به او منتقل می‌شود. هر چه رنگ سبز تیره‌تر(مانند؛ سبز لجنی) باشد، آرامش بیشتری را القا می‌کند و هرچه رنگ سبز روشن‌تر(مانند؛ سبز خزه‌ای) باشد، حس رشد و لطافت بیشتری را به بیننده منتقل می‌کند.


روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد در مانیتورهای دیجیتالی از ترکیب پیکسل‌های قرمز و سبز و اندکی آبی تشکیل می‌شود. این رنگ ویژگی رنگ‌های تشکیل دهنده خود را نیز دارد، یعنی حس پویایی و انرژی را از قرمز و حس رشد و آرامش را از سبز دارد. هرچه زرد تیره تر باشد، انرژی بیشتری در خود دراد و هر چه روشن تر باشد، نشاط و روحیه بیشتری در خود دارد. رنگ زرد موجود در این پالت مقداری به رنگ نارنجی نزدیک است و حاوی انرژی بسیار بالایی است.


روانشناسی رنگ کرم

رنگ کرمی شامل طیف گسترده‌ای از رنگها از جمله، خاکی و... می‌شود. رنگ کرم مناسب افرادی است که نیاز به صلح و آرامش رنگ سفید دارند اما سفید کمی برایشان آزردگی ایجاد می‌کند و چشمانشان را می‌زند. رنگ کرم چون نزدیک طیف رنگی زرد قرار می‌گیرد، حس شادی و انرژی زرد را نیز در خود دارد و نسبت به سفید انرژی بخش تر است.


کاربرد پالت رنگ

این پالت پالت رنگی با حس آرامشی که در خود دارد می‌تواند در انواع طرح‌های گرافیکی برای القای حس آرامش استفاده شود. می‌توان با این پالت رنگی طرح‌هایی را ایجاد و به تخته شاسی منتقل کرده و به اتاق آویزان کرد تا حس آرامش بیشتری در اتاق دریافت کرد. همچنین این پالت رنگی برای سایت‌هایی با مضنون زمین، طبیعت، گیاه خواری و... بسیار مناسب است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 3 تیر 1402نمایش هفته : 29