پالت رنگ سبز لجنی و زرد

1401/12/05
بازدید : 2,210 لایک : 2 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: جمعه 31 تیر 1401

پالت رنگ مینیمال و جذاب بسیار آرامش بخش با رنگهای سبز و زرد. این پالت رنگی حاوی حس آرامش بسیار است و این حس را به خوبی به کاربر منتقل می کند. دلیل این حس آرامش، رنگ سبز موجود در این پالت رنگی است.

پالت رنگ سبز لجنی و زرد
پالت رنگ سبز لجنی و زرد روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

رنگ سبز که رنگ اصلی این پالت است، نماد آرامش است و این حس را به خوبی منتقل می‌کند. آرامش انسان در طبیعت نیز به علت رنگهای سبز موجود در طبیعت است. این پالت هنری حس آرامش و رشد را به خوبی به بیننده منتقل می‌کند. همچنین رنگ سبز نیز مانند رنگ قهوه‌ای نماد محصولات ارگانیک و طبیعی نیز هست.


روانشناسی رنگ سبز تیره

رنگ سبز را می‌توان به وفور در طبیعت یافت، تقریبا تمام احساسی که با طبیعت و جنگل به انسان منتقل می‌شود، با رنگ سبز نیز به او منتقل می‌شود. هر چه رنگ سبز تیره تر باشد، آرامش بیشتری را القا می‌کند و هرچه رنگ سبز روشن تر باشد، حس رشد و لطافت بیشتری را به بیننده منتقل می‌کند.


روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد در مانیتورهای دیجیتالی از ترکیب پیکسل‌های قرمز و سبز و اندکی آبی تشکیل می‌شود. این رنگ ویژگی رنگ‌های تشکیل دهنده خود را نیز دارد، یعنی حس پویایی و انرژی را از قرمز و حس رشد و آرامش را از سبز دارد. هرچه زرد تیره تر باشد، انرژی بیشتری در خود دراد و هر چه روشن تر باشد، نشاط و روحیه بیشتری در خود دارد. رنگ زرد موجود در این پالت مقداری به رنگ نارنجی نزدیک است و حاوی انرژی بسیار بالایی است.


روانشناسی رنگ کرم

رنگ کرمی شامل طیف گسترده‌ای از رنگها از جمله، خاکی و... می‌شود. رنگ کرم مناسب افرادی است که نیاز به صلح و آرامش رنگ سفید دارند اما سفید کمی برایشان آزردگی ایجاد می‌کند و چشمانشان را می‌زند. رنگ کرم چون نزدیک طیف رنگی زرد قرار می‌گیرد، حس شادی و انرژی زرد را نیز در خود دارد و نسبت به سفید انرژی بخش تر است.


موارد استفاده این پالت

این پالت پالت رنگی با حس آرامشی که در خود دارد می‌تواند در انواع طرح‌های گرافیکی برای القای حس آرامش استفاده شود. می‌توان با این پالت رنگی طرح‌هایی را ایجاد و به تخته شاسی منتقل کرده و به اتاق آویزان کرد تا حس آرامش بیشتری در اتاق دریافت کرد. همچنین این پالت رنگی برای سایت‌هایی با مضنون زمین، طبیعت، گیاه خواری و... بسیار مناسب است.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: جمعه 5 اسفند 1401بازدید هفته اخیر : 172