پالت رنگ سبز دودی، نارنجی و بنفش مخملی

1401/05/09
نمایش: 1,481 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 67
زمان خواندن: 2 دقیقه - یکشنبه 9 مرداد 1401

اگر بدنبال القای حس آرامش و اطمینان هستید، رنگ سبز بهترین گزینه است. اگر بدنبال انرژی و حرارت هستید می توانید از رنگ نارنجی استفاده کنید و اگر به دنبال حس اعتبار و قدرت هستید، رنگ بنفش مخملی بهترین گزینه است. این پالت رنگی می تواند تمام این حس ها را به شما یکجا القا کند.

پالت رنگ سبز دودی، نارنجی و بنفش مخملی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ سبز دودی، نارنجی و بنفش مخملی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

به جز رنگ بنفش مخملی در این پالت رنگی، رنگهای دیگر همه در طیف میانه هستند و اصطلاحا جیغ نیستند. رنگ بنفش موجود در این پالت رنگی جذاب رنگ تأکیدی است . بنفش آمده است تا یکنواختی را از این پالت رنگی ببرد و به جذابیت آن بیافزاید. این پالت رنگی عموما از رنگ های روشن و جذاب تشکیل شده است و حامل شور و حال خاصی است. قبل از بررسی این پالت رنگی شما راه به دیدن پالت رنگ تابستانی دعوت می‌کنم.


روانشناسی رنگ سبز دودی

رنگ سبز دودی در دنیای دیجیتال از مقادیر مساوی رنگ آبی و سبز و مقدار کمتری رنگ قرمز تشکیل می‌شود. از آنجا که این رنگ قسمت اعظمش آبی و سبز است، بهترین رنگ برای القای حس اعتماد، اطمینان و آرامش است. جالب است بدانیم که اگر پیکسل‌های قرمز را از رنگ سبز دودی جدا کنیم، به رنگ جذاب سبز آبی می‌رسیم.


روانشناسی رنگ نارنجی

نارنجی منبع انرژی و حرارت است. استفاده از این رنگ برای نشان دادن حرارت و گرما در فیلم های سینمایی کابوی و بیابانی بسیار رایج است. هر جا بخواهیم به فرد انرژی تزریق کنیم و او را به تکاپو وا داریم، بهترین راه استفاده از رنگ نارنجی روشن است.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی، از رنگهای گرم انتخاب شده است و حاوی انرژی است. استفاده از این رنگ به عنوان رنگ پس زمینه گزینه مناسبی برای اثرگذارتر کردن این پالت رنگی در القای انرژی و حرارت است.


روانشناسی رنگ بنفش مخملی

از دوران مدرسه بیاد داریم که رنگ بنفش از ترکیب رنگهای قرمز و آبی تشکیل می‌شود.در دنیای دیجیتال و پیکسل ها نیز طریقه ایجاد رنگ بنفش به همین منوال است. رنگ بنفش ویژگی‌های رنگ های قرمز و آبی را یکجا دارد، یعنی؛ هم انرژی و حرارت و عشق را از قرمز و هم اعتماد و استحکام را از آبی. ترکیب این ویژگی‌ها به یک ویژگی بزرگ تبدیل می‌شود که آن اعتبار و قدرت است.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی پالتی مینیمال و در زمره رنگ های روشن و تابستانی است. از آنجا که رنگ بنفش مخملی در این پالت رنگ تأکیدی است باید در استفاده از آن احتیاط کرد و از آن کمتر استفاده کرد. این پالت رنگی بسیار مناسب برای انتقال حس آرامش توأم با حرارت و انرژی به بیننده است که می‌تواند پالت بسیار مناسبی برای استفاده برای کودکان باشد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 18 آبان 1402نمایش هفته : 24