پالت رنگ سبز و خاکی

1402/01/18
بازدید : 1,014 لایک : 3 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: پنجشنبه 10 شهریور 1401

این پالت رنگ مینیمال از رنگ‌های سبز و رنگ خاکی تشکیل شده است. رنگ سبز منبع آرامش است و رنگ خاکی(کرمی) منبع اعتماد و اطمینان است. این پالت رنگ بسیار مینیمال است و برای استفاده در انواع سایت‌ها و طرح های گرافیکی به منظور ایجاد حس آرامش و اطمنیان قابل استفاده است.

پالت رنگ سبز و خاکی
پالت رنگ سبز و خاکی روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

رنگ اصلی و غالب این پالت رنگ، رنگ سبز است. از آنجا که رنگ سبز منبع اعتماد و آرامش است این پالت رنگ نیز غالبا آرامش بخش است. رنگ خاکی موجود در این پالت رنگ حس پویایی را به آن افزوده است. در صورتی که علاقه مند به پالت های مینیمال هستید پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ آبی و صورتی را نیز ببینید.


روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز، رنگ اصلی طبیعت است. طبیعت حس مطلق آرامش و آزادی روح را به انسان منتقل می‌سازد. رنگ سبز هرچه تیره تر باشد حس فرمالیته و رسمی بیشتری دارد و هرچه روشن تر باشد، حس پویایی و نشاط بیشتری در خود دارد. رنگ سبز استفاده شده در این پالت میانه است یعنی هم رسمی است و هم اندکی نشاط آور است.


روانشناسی رنگ خاکی

رنگ خاکی یا رنگ کرمی روشن در طیف رنگ های قهوه‌ای قرار می‌گیرد. خانواده رنگ قهوه‌ای بیش از هر رنگ دیگری حس امنیت در خود دارد. کاربر با دیدن رنگ کرمی حس امنیت می‌کند و علاقه‌ای ندارد تا محل مربوطه را ترک کند.


روانشناسی رنگ یخی

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی، از سفید مطلق با کد #fff مقداری فاصله دارد و اندکی تیره تر است که ما آن را به عنوان رنگ یخی می‌شناسیم. این امر باعث شده تا در بلند مدت چشمان بیننده آزرده نشود و شخص از دیدن خسته نشود. این رنگ خاکستری میانه با مقداری آبی بیشتر است که تن یخی به خود گرفته است.


روانشناسی رنگ تیره

رنگ تیره موجود در این پالت رنگی با کد Rgb(71, 87, 98) اندکی بیش از پیکسل های قرمز و سبز، آبی دارد. مقدار پیکسل های آبی رنگ استفاده شده در رنگ روشن و تیره این پالت از سبز و قرمز بیشتر است که باعث شده است تا حس پایداری و استحکام به این پالت رنگی تزریق شود.


موارد استفاده این پالت

این پالت رنگی به علت وجود سبز و اندکی پیکسل های آبی در آن، حاوی حس بسیار بالای آرامش و استواری است. رنگ خاکی موجود در این پالت رنگ حس پویایی و نشاط را به این پالت افزوده است و آن را از تُن کاملا سرد اندکی فاصله داده است. این پالت رنگی بسیار مناسب برای استفاده در طرح های گرافیکی مینیمال و سایت های مختلف با مضنون اعتماد سازی و آرامش دهی به بیننده است.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: جمعه 18 فروردین 1402بازدید هفته اخیر : 29