پالت رنگ بنفش، سبزآبی دودی و لیمویی

1401/08/16
نمایش: 2,008 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 113
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 16 آبان 1401

اگر عاشق پالت های مینیمال با رنگی های میانه هستید، پالت رنگی بنفش، سبزآبی دودی و کرمی مناسب برای شماست. همه‌ی رنگ های این پالت رنگی مینیمال انتخاب شده اند به گونه‌ای که هیچ یک از رنگ های این پالت در طیف جیغ نیستند و همه میانه هستند. رنگ بنفش موجود در این پالت حس ثروت و لاکچری بودن را به این پالت افزوده است.

پالت رنگ بنفش، سبزآبی دودی و لیمویی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ بنفش، سبزآبی دودی و لیمویی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

اگر دوست دارید با تم رنگی خود به بیننده حس آرامش و اعتماد را توام با حس لاکچری بودن و ثروت منتقل کنید، پالت رنگی پیش روی شما بهترین انتخاب است. رنگ کرمی نماد آرامش است. رنگ آبی نماد اعتماد و اطمنینان سازی است. رنگ بنفش نیز نماد ثروت، قدرت و لاکچری بودن است. این پالت رنگی کاملا مینیمال است و اثری از رنگ های جیغ در آن نیست. اگر عاشق پالت های بنفش و کرم هستید توصیه می‌کنم پالت رنگ سبز دودی، نارنجی و بنفش را در کپل آرت مشاهده بفرمایید. 


روانشناسی رنگ سبزآبی دودی

سبزآبی رنگی است که ترکیب پیکسل های آبی و سبز یا مقدار تقریبا یکسان ایجاد می شود. این رنگ ویژگی های رنگ های سبز و آبی را با هم دارد یعنی هم نماد آرامش و طراوت و رشد است(رنگ سبز) و هم نماد اعتماد، قدرت و اطمینان(رنگ آبی). رنگ سبزآبی دودی رنگی است که علاوه بر سبز و آبی، مقداری قرمز نیز در خود دارد. این قرمز موجب می شود تا از حس اعتماد و آرامش این رنگ کم شده و اندکی پویایی(رنگ قرمز) نیز به آن افزوده شود.


روانشناسی رنگ بنفش

از دوران کودکستان به یاد داریم که رنگ بنفش متشکل از رنگ های قرمز و آبی است. این رنگ هم ویژگی های قرمز یعنی پویایی و حرارت را دارد و هم ویژگی های رنگ آبی یعنی قدرت و اعتماد. ترکیب ویژگی های قرمز و آبی نمود ویژگی های رنگ بنفش است. بنفش بیش از هر چیز نماد ثروت ، لاکچری بودن   و قدرت است.


روانشناسی رنگ لیمویی

رنگ لیمویی جز خانواده رنگ های قهوه ای  است. از آنجا که قسمت زیادی از زمین از رنگ قهوه ای تشکیل شده است، برای مثال؛ خاک، تنه درختان. رنگ قهوه ای و در کل خانوداه قهوه ای نماد اورگانیک بودن، زمین دوستی، آرامش و اعتماد هستند. از آن جا که رنگ لیمویی  نیز جزئی از این خانواده است، نمادی است برای اعتماد و اطمینان سازی. بسیاری از گالری های هنری برای القای حس آرامش به کاربر روی به استفاده از رنگ کرم/ لیمویی می‌آورند.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی، رنگ خاکی است. این رنگ به سان رنگ کرم نماد آرامش و فروتنی است و برخلاف سفید که خنثی است، در خود حس پویایی و حرارت دارد. از طرفی دیگر این رنگ با قرار گرفتن در کنار رنگ کرمی ، اثر بخشی آن را دوچندان می کند.


کاربرد پالت رنگ

اگر به دنبال ایجاد حس سادگی و مینیمالیتی در بیننده هستید، بهترین انتخاب استفاده از رنگ های میانه است. پالت رنگی بنفش، سبزآبی دودی و لیمویی در طیف میانه است و می تواند به کاربر حس زیبای آرامش، سادگی و مینیمالیتی را منتقل کند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 5 اسفند 1401نمایش هفته : 18