پالت رنگ آبی سرمه‌ای، صورتی و سبزآبی

1401/01/05
نمایش: 3,974 پسند: 6 دیدگاه: 0 بکارگیری: 181
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 5 فروردین 1401

وقتی صحبت از مینیمال بودن یک پالت رنگ می شود، قطعا پای حداقل یک رنگ سرد در تُن میانه در میان است. از ویژگی های این پالت رنگی، میانه بودن رنگهای آبی، سبزآبی و بنفش است. هیچ یک از این پالت جذاب با رنگ های بنفش و آبی، جیغ نیست و همه میانه هستند، از این رو این پالت در زمره پالت های مینیمال است.

پالت رنگ آبی سرمه‌ای، صورتی و سبزآبی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ آبی سرمه‌ای، صورتی و سبزآبی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

این پالت رنگی در دسته پالت های سرد قرار دارد و با توجه به رنگ آبی و سبز استفاده شده در آن، می‌تواند به راحتی حس آرامش و اعتماد را به ببینده منتقل کند. رنگ صورتی موجود در این پالت، رنگ ثانویه است و نقش مکمل را برای رنگ آبی و سبزآبی در این پالت رنگ ایفا می کند. قبل از شروع بررسی این پالت رنگی شما را به دیدن پالت جذاب بنفش یاسی و آبی می‌کنم.


روانشناسی رنگ سبزآبی

رنگ سبزآبی همانگونه که از اسمش مشخص است از رنگهای سبز و آبی ساخته شده است. این رنگ تماما ویژگی های این دو رنگ دارد و حاوی حس آرامشو اطمینان زیادی است. بنده خود نیز عاشق این طیف رنگی هستم. اگر به دنبال رنگی برای انتقال حس آرامش و اطمینان خاطر به بیننده هستید، رنگ سبزآبی بهترین انتخاب است.


روانشناسی رنگ صورتی

رنگ صورتی ، سرخابی و بنفش رنگهای مشابهی هستند که تقریبا درست در میان رنگهای آبی و قرمز قرار گرفته‌اند. رنگ سرخابی موجود در این پالت رنگی با کد رنگی rgb(217,96,152) داری مقادیر بیشتری از پیکسل های قرمز رنگ به نسبت به سبز و آبی است و موجب شده است تا اندکی این پالت رنگی از یکنواختی تُن سرد خارج شده و کمی گرم شود.


روانشناسی رنگ آبی نفتی

حس آرامش و اعتماد موجود در رنگ آبی نفتی  چندین برابر رنگ آبی روشن است. در واقع هرچه رنگ آبی تیره‌تر باشد، حس پایداری و اعتماد بیشتری در خود دارد و اصطلاحا رسمی‌تر و سر و سنگین تر است. رنگ آبی نفتی و رنگ سبزآبی رنگهای اصلی و فرعی این پالت رنگ را می‌سازند و رنگ صورتی در حکم رنگ تاکیدی و برای جلوگیری از یکنواختی است.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگ کاملا مینیمال است و با رنگ های میانه تولید شده است، در آن خبری از انرژی و حرارت نیست در عوض بسیار آرامش بخش و مفرح روح و جان است. فقط توجه نمایید که باید در استفاده از رنگ صورتی این پالت احتیاط لازم را به عمل آورید. این پالت رنگی با توجه به رنگهای تشکیل دهنده‌اش بسیار مناسب برای طرح‌های گرافیکی یا وبسایت‌هایی با مخطابان بانو است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 5 فروردین 1402نمایش هفته : 37