پالت رنگ آلبالویی، زرشکی و سبزآبی

1401/11/17
نمایش: 2,189 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 58
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 17 بهمن 1401

این پالت رنگی با رنگ های آلبالویی، زرشکی و سبزآبی به طور کلی در دسته پالت های گرم قرار می گیرد. رنگ های آلبالویی و قرمز انرژی و حرارت را به این پالت رنگی افزوده اند و سبز آبی آرامش را به این پالت تزریق کرده است.

پالت رنگ آلبالویی، زرشکی و سبزآبی، روانشناسی رنگ به همراه کدهای رنگی
پالت رنگ آلبالویی، زرشکی و سبزآبی، روانشناسی رنگ به همراه کدهای رنگی

اگر به دنبال پالت رنگی هستید تا با استفاده از آن در یک مکان رسمی هم به کاربران انرژی و حرارت را تزریق کرده و هم به آنها حس آرامش را تزریق کنید، پالت رنگ آلبالویی، زرشکی و سبزآبی برای شما مهیا شده است. رنگ سبزآبی موجود در این پالت رنگی، رنگ تاکیدی است و وظیفه این را دارد که یکنواختی را از این پالت رنگی بزُداید. اگر علاقمند به پالتهای رنگی گرم هستید توصیه می‌کنم پالت رنگ جذاب قرمز و نارنجی را در کپل آرت مشاهده کنید.


روانشناسی رنگ آلبالویی

رنگ آلبالویی یکی از خاص‌ترین رنگهای طیف رنگی قرمز است. رنگ آلبالویی با کد رنگی rgb(128,0,0) از این جهت خاص است که در خود مقدار متوسطی از پیکسل‌های قرمز دارد و ‌هیچ پیکسل آبی یا سبزی در خود ندارد. آلبالویی استفاده شده در این پالت رنگی با کد rgb(79, 9, 29) مقداری از رنگ آلبالویی خالص تیره‌تر است و حس رسمی بیشتری دارد. از این رنگ می‌توان برای رنگ قلم و متون استفاده نمود.


روانشناسی رنگ زرشکی

یکی از رنگ‌های طیف خانواده قرمز که مورد پسند بسیاری از مردان نیز هست رنگ زرشکی است. زرشکی به مانند رنگ قرمز نمادی برای حرارت، انرژی و اندکی حس اظطراب است. هرچه طیف رنگی قرمز تیره‌تر شود، پویایی، نشاط و حس اظطراب و استرس آن کاهش یافته و به حس رسمیت آن افزوده می‌شود.


روانشناسی رنگ کرمی

رنگ های کرمی ، بژ و خاکی جز خانواده رنگهای قهوه ای قرار می گیرند. رنگ کرمی حس آرامش و اعتماد خاصی در خود دارد. این حس درست مانند حسی است که تزئینات چوبی، درختان، تم چوبی و رنگ خاک(رنگ خشکی های سیاره زمین) به انسان منتقل می‌نماید. از این رنگ در این پالت رنگی می‌توان به عنوان رنگ پس زمینه استفاده نمود. این رنگ برخلاف رنگ سفید مطلق در دراز مدت چشمان را آزرده نمی‌کند.


روانشناسی رنگ سبزآبی(سبز دودی)

همانگونه که از اسم سبزآبی مشخص است، این رنگ از ترکیب رنگهای سبز و آبی ساخته می‌شود. این رنگ در عین حالی که ویژگی‌های آرامش بخشی، طراوت و تازگی را از سبز به ارث برده است، ویژگی‌های رنگ آبی یعنی پایداری و اعتبار را نیز به ارث برده است. این رنگ در میان بانوان و آقایان به خاطر حس آرامش و اطمینانش طرفداران بسیاری دارد. لازم به ذکر است که سبزآبی و سبز دودی بسیار شبیه به یکدیگر هستند و در بسیاری از ویژگی‌ها نیز مشابه هم هستند.


کاربرد پالت رنگ

اگر دوست دارید در طرح گرافیکی‌تان، وبسایت‌تان از پالت رنگی استفاده نمایید که هم رسمی باشد و هم حس حرارت و انرژی و گرما را در خود داشته باشد و در عین حال به بیننده حس آرامش و اطمینان تزریق نماید، پالت رنگ آلبالویی، زرشکی و سبزآبی مناسب شماست. این پالت رنگی کاملا حرفه‌ای انتخاب شده است و در نکاه بلند مدت به علت تضاد رنگی استفاده شده در آن، کاربران آزرده نمی‌شوند و همواره از نگاه به آن لذت می‌برند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 23 مهر 1402نمایش هفته : 33