پالت رنگ قهوه‌ای، عسلی، کاکائویی و طوسی

1401/11/29
نمایش: 1,973 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 149
زمان خواندن: 3 دقیقه - شنبه 29 بهمن 1401

این پالت رنگی متشکل از رنگهای طیف خانواده قهوه ای چون، رنگ عسلی و کاکائویی است. این پالت رنگی منبع آرامش و اطمینان است. از این پالت رنگی می توان در انوع کارهای هنری توام با حس آرامش استفاده نمود.

پالت رنگ قهوه‌ای، عسلی، کاکائویی و طوسی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ قهوه‌ای، عسلی، کاکائویی و طوسی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

اگر به دنبال این هستید تا بینندگان را مملو از حس آرامش، اطمینان و امنیت کنید، بهترین راه استفاده از رنگهای طیف خانواده قهوه ای است. قهوه‌ای رنگ اصلی تشکیل دهنده چوب درختان، خاک و سیاره زمین است، از این رو بهترین نماد برای حس آرامش و اطمینان و حس ارگانیک بودن و فروتنی است. رنگهای عسلی و کاکائویی از پرطرفدارترین رنگهای طیف خانواده رنگ قهوه‌ای هستند. قبل از شروع بررسی این پالت رنگی شما را به دیدن پالت رنگ قهوه ای و کرم دعوت می‌نمایم.


روانشناسی رنگ قهوه ای

همانطور که دیدن خاک و چوب درختان جنگل به انسان حس آرامش، طبیعی بودن، فروتنی و امنیت را تزریق می‌نماید، رنگهای خانواده قهوه‌ای نیز همین حس‌ها را منتقل می‌سازند. اگر دوست دارید اتاقتان مملو از حس آرامش باشد، یا گالری تصاویرتان بینندگان را غرق در خود کند، بهتر است از رنگ قهوه‌ای استفاده نمایید.


روانشناسی رنگ عسلی

رنگ عسلی که در طیف رنگهای قهوه‌ای است، ارتباط تنگاتنگی با رنگ نارنجی دارد اما با آن تفاوت‌های محسوسی دارد. رنگ عسلی استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگی Rgb(234,153,82)؛ تقریبا به به طور کامل از پیکسل‌های قرمز اشباع شده است، به اندازه میانه از پیکسل‌های سبز ساخته شده است و به میزان اندکی در خود پکسل‌های آبی به همراه دارد. رنگ عسلی نیز به مانند قهوه‌ای نمادی برای آرامش و امنیت است، اما چون میزان پیکسل‌های قرمز استفاده شده در آن زیاد است، حس پویایی و حرارت بسیار زیادی در خود دارد.


روانشناسی رنگ کاکائویی

رنگ کاکوئویی یا به زبان ساده‌تر رنگ قهوه‌ای تیره، حامل همان ویژگی‌های رنگ قهوه‌ای روشن است، منتها با شدتی بیشتر. رنگ کاکائویی رنگی رسمی است توام با مقادیر زیادی از احساس آرامش، اطمینان و امنیت. از این رنگ می‌توان به عنوان رنگ متون در یک آرتورک گرافیکی یا وبسایت استفاده نمود تا با استفاده از این رنگ خوانندگان و بینندگان به مقدار بسیار کمتری احساس خستگی کنند و در مطالعه غرق شوند.


روانشناسی رنگ طوسی روشن

رنگ طوسی رنگی خنثی است، زیرا از هر سه مقدار رنگ های قرمز و سبز و آبی به میزان یکسان دارد. طوسی مقدار زیادی از رنگ خاکستری میانه روشن‌تر است و حس بهتری را به بیننده منتقل می‌سازد. در بسیاری از مکان ها بهتر است به جای استفاده از سفید مطلق با کد #fff از رنگ طوسی استفاده نمود تا چشمان بینندگان در طولانی مدت خسته نشود.


کاربرد پالت رنگ

اگر هدفتان انتقال حس آرامش، اطمینان، امنیت و طبیعی بودن به بیننده است، بهترین انتخاب استفاده از پالت رنگ قهوه‌ای، عسلی و کاکائویی استفاده نمایید. این پالت رنگی ببیننده را غرق در آرامش و امنیت نموده و در نگاه کردن بلند مدت بیننده را آزرده نمی‌کند. از این پالت رنگی می‌توانید در گالری‌های تصاویر، سایت‌های هنری، تزئین خانه و... استفاده نمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 18 فروردین 1402نمایش هفته : 24