پالت رنگ قرمز گوجه ای، زرد کهربایی و آبی نفتی

1402/01/30
نمایش: 3,192 پسند: 2 دیدگاه: 2 بکارگیری: 186
زمان خواندن: 3 دقیقه - چهارشنبه 30 فروردین 1402

رنگ قرمز گوجه ای  از رنگ قرمز مطلق کمی روشن تر و ملایم تر است و برای بسیاری از مردم جذاب است. رنگ زرد کهربایی از رنگ زرد مطلق اندکی تیره تر است و حس خوبی را به چشمان بیننده منتقل می کند. پالت رنگ قرمز گوجه ای و زرد کهربایی انرژی و حرارت ملایمی در خود دارد.

پالت رنگ قرمز گوجه ای، زرد کهربایی و آبی نفتی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ قرمز گوجه ای، زرد کهربایی و آبی نفتی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

رنگ قرمز منبع انرژی و حرارت است. همه ما قرمز را به نشانه حرارت و جنب و جوش می‌شناسیم. رنگ قرمز گوجه ای ، رنگی ملایم است و از قرمز جیغ فاصله دارد. این رنگ حرارت و انرژی کمتری نیز در مقایسه با طیف های تیره رنگ قرمز در خود دارد. رنگ زرد از آن دست رنگهاییست که در نگاه کردن بلند مدت می‌تواند چشمان انسان را آزرده کند. رنگ زرد کهربایی بسیار دلنشین، سنگین و ملایم است و حس آزردگی رنگ زرد مطلق را ندارد. اگر از عاشقان ترکیب رنگی زرد و نارنجی با قرمز هستید پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ قرمز و نارنجی را مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ قرمز گوجه ای

همانطور که در اشاره کردم، رنگ قرمز گوجه ای از سری رنگهای ملایم طیف خانواده رنگهای قرمز است. قرمز گاها می‌تواند نمادی برای خطا یا اخطار نیز باشد، اما رنگ قرمز گوجه ای اصلا اینگونه نیست و بسیار ملایم و دلنشین است. با استفاده از رنگ قرمز گوجه ای می‌توان بدون القای حس استرس یا اظطراب به بیننده، به او انرژی و تحرک  و نشاط بخشید.


روانشناسی رنگ کهربایی

رنگ زرد بهترین رنگ برای القای حس شادابی و نشاط به بیننده است، در بلند مدت اما می‌تواند چشمان انسان را آزرده کند. علت این اتفاق طول موج  این رنگ است. برای اینکه بتوان جلوی این اتفاق را گرفت، باید اندکی تیرگی این رنگ را بیشتر کرد. رنگ زرد کهربایی یکی از دلنشین‌ترین و ملایم‌ترین رنگهای خانواده زرد است. رنگ زرد کهربایی هم حس نشاط و شادابی را از زرد دارد و هم حس پویایی و حرارت را از رنگ نارنجی. دقت نمایید که تیرگی رنگ زرد کهربایی نباید بیش از حد باشد، زیرا که در این حالت حس نشاط و شادابی رنگ و پویایی و حرارت آن کاهش می‌یابد.


روانشناسی رنگ سفید

اولین چیزی که با دیدن رنگ سفید به ذهنمان خطور می‌کند، حس آرامش و صلح است. سفید تنها رنگی است که مورد علاقه تمام مردم است و تنها رنگی است که هیچگاه برای انسان تکراری نمی‌شود. رنگ سفید استفاده شده در  پالت رنگ قرمز گوجه ای، زرد کهربایی و آبی نفتی با کد رنگی rgb(240, 240, 240) به میزان 15 پله از رنگ سفید مطلق با کد رنگی rgb(255, 255, 255) تیره تر است. این تیرگی موجب می‌شود تا در شرایط نوری مختلف و در نگته بلند مدت چشمان انسان اذیت نشوند.


روانشناسی رنگ آبی نفتی

رنگ آبی نماد پایداری و قدرت است. از این رو بسیاری از شرکتهای تولید کننده خودرو و بسیاری از شرکتهای دنیای دیجیتال(شرکتهای هاستینگ، شبکه‌های اجتماعی و...) از این رنگ برای نماد خود استفاده می‌کنند. رنگ آبی به هر میزان که تیره‌تر باشد، حس اعتماد سازی آن بیشتر است. از رنگ آبی نفتی که جز رنگهای تیره طیف خانواده رنگ آبی است می‌توان برای القای حس اعتماد و اطمینان به بیننده استفاده نمود. این رنگ در کنار رنگهای کهربایی و گوجه ای ترکیب جذابی ایجاد می‌نماید و شدت آن رنگها را تنظیم می‌نماید. رنگ آبی نفتی در پالت رنگ قرمز گوجه ای، زرد کهربایی و آبی نفتی، رنگ تاکیدی است.


کاربرد پالت رنگ

اگر علاقمند هستید تا به بیننده حس پویایی و نشاط را توام با حس آرامش و لطافت منتقل کنید، پالت رنگ قرمز گوجه ای، زرد کهربایی و آبی نفتی انتخاب مناسبی برای شماست. زیرا در این پالت رنگی خبری از رنگهای جیغ و سیر نیست و همه رنگها در طیف میانه قرار دارند. 

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 30 فروردین 1402نمایش هفته : 40