در ناامیدی بسی امید است

انتشار : 1401/09/12
بازدید : 873 لایک : 1 کامنت : 0 ذخیره : 1
زمان مطالعه: 3 دقیقه - انتشار: شنبه 12 آذر 1401

مرز میان امیدواری و ناامیدی بسیار باریک است. تنها یک اتفاق کوچک می تواند امید را به ناامیدی و بالعکس تبدیل کند. ناامیدی بدترین سم برای زندگی انسان است. این طرح گرافیکی برای شعر زیبای در ناامیدی بسی امید است، پایان شب سیه سپید است آماده شده است. 

طراحی یک پترن خلاقانه و زیبا در ادوبی ایلوستریتور
طراحی یک پترن خلاقانه و زیبا در ادوبی ایلوستریتور

زندگی انسان آمیخته است با امیدواری‌ها و ناامیدی‌ها. هر یک از ما انسان ها بارها و بارها لذت امیدواری و همچنین غم و اندوه ناامیدی را تجربه کرده‌ایم. امیدواری که خوب است و تکلیفش نیز روشن است، مهم ناامیدی هاست که مانند یک دست انداز بسیار بزرگ در زندگی ما عمل می‌کنند و ما را از حرکت رو به جلو باز می‌دارند. مهمترین عمل انسان در ناامیدی، امیدواری است! ما باید سعی کنیم زود شکست را نپذیریم و تا لحظه آخر بجنگیم. در این مطلب قصد دارم به مهمترین عوامل موثر بر غلبه بر ناامیدی اشاره کنم. قبل از شروع بحث شما را به دیدن مطلب همرنگی با جماعت یا انگشت نمایی دعوت می‌نمایم.


در ناامیدی بسی امید است

پایان شب سیه سپید است

نظامی


مقاوت کنید

ادولف هیتلر به زیبایی زندگی انسان را به رقابت و جنگ برای بقا تشبیه کرده است. ما نیامده‌ایم تا با کوچکترین بادی بلرزیم و از همه چیز قطع امید کرده و منتظر زمان مرگمان بمانیم. باید سعی کنیم در شرایط فاجعه، زیر بار استرس و اظطراب، زیر درد و... مقاوت کنیم و زود تسلیم نشویم. باید تلاش کنیم همواره در مقابله با تمام مشکلات تا پای جان بنجگیم و تسلیم نشویم.


اتفاقات زیبای کوچک

گاهی در بحبوحه ناامیدی‌ها و مشکلات، برخی اتفاقات کوچک می‌توانند برای ما لحظات خوش و امیدواری ایجاد کنند. برای مثال وقتی پروژه برنامه‌نویسی‌مان مانده است و به Dead Line رسیده‌ایم، نشستن و چایی خوردن با همسر می‌تواند به ما امید تزریق کند. گاهی تماشای یک سریال زیبا نیز می‌تواند امیدواری برای ما ایجاد نماید و برای لحظاتی ما را از ناامیدی مطلق دور نماید.


یاد خدا آرام بخش جان هاست

در ناامیدی مطلق و در قعر بدبختی‌های زندگی، باز هم ما یک قدرت مطلق به نام خداوند داریم که می‌تواند در حل کردن بزرگترین مشکلات، همراه و یاور ما باشد. خداوند در سوره غافر آیه 60 می فرمایند؛ ادعونی استجب لکم، مرا بخوانید تا شما را جواب دهم. علاوه بر اینکه خداوند بزرگ حلال مشکلات ماست و گره‌های کار ما را باز می‌کند، یاد او می تواند برای ما بسیار امیدبخش باشد و ناامیدی ها را از زندگی ما بزداید.


نظر شما چیست؟

تاکنون با 3 روش در این مقاله برای زدودن ناامیدی‌ها از زندگی آشنا شده‌ایم، به نظر شما چه راه‌های دیگری وجود دارد که می‌توانند به زندگی ما امید بخشند و ناامیدی‌ها را از زندگی ما بزدایند؟ در کامنتها اعلام بفرمایید.


درباره این آرتورک

پایه و اساس این آرتورک که یک پترن بسیار ساده است که در نرم افزار ادوبی ایلوستریتور طراحی شده است. این پترن از تکرار جعبه‌ای ساده ساخته شده است که با چاشنی خلاقیت به شکلی که مشاهده می‌کنید در آماده است. این پترن پس از طراحی وارد ادوبی فتوشاپ شده است و با لایه‌های مختلف ترکیب شده است تا شکل مورد نظر حاصل شده است. در گالری تصاویر این آرتورک، مراحل طراحی این پترن را مشاهده می‌فرمایید.

ویرایش: دوشنبه 21 آذر 1401میانگین بازدید روزانه: 17