پالت رنگ جذاب آبی و صورتی

1401/01/05
بازدید : 1,149 لایک : 5 کامنت : 0 ذخیره : 2
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: جمعه 5 فروردین 1401

وقتی صحبت از مینیمال بودن یک پالت رنگ می شود، قطعا پای حداقل یک رنگ سرد در تُن میانه در میان است. از ویژگی های این پالت رنگی، میانه بودن رنگهای آبی، سبزآبی و بنفش است. هیچ یک از این پالت جذاب با رنگ های بنفش و آبی، جیغ نیست و همه میانه هستند، از این رو این پالت در زمره پالت های مینیمال است.

پالت رنگ جذاب آبی و صورتی
پالت رنگ جذاب آبی و صورتی

بررسی اجمالی پالت

این پالت رنگی در دسته پالت های سرد قرار دارد و با توجه به رنگ آبی و سبز استفاده شده در آن، می‌تواند به راحتی حس آرامش و اعتماد را به ببینده منتقل کند. رنگ صورتی موجود در این پالت، رنگ ثانویه است و نقش مکمل را برای رنگ آبی در این پالت رنگ ایفا می کند.


بررسی رنگ سبزآبی

رنگ سبزآبی همانگونه که از اسمش مشخص است از رنگهای سبز و آبی ساخته شده است. این رنگ تماما ویژگی های این دو رنگ دارد و حاوی حس آرامشو اطمینان زیادی است. بنده خود نیز عاشق این طیف رنگی هستم. اگر به دنبال رنگی برای انتقال حس آرامش و اطمینان خاطر به بیننده هستید، رنگ سبزآبی بهترین انتخاب است.


بررسی رنگ صورتی

صورتی و سرخابی رنگهای مشابهی هستند که تقریبا درست در میان رنگهای آبی و قرمز قرار گرفته اند. رنگ سرخ آبی یا بهتره بگم صورتی موجود در این پالت رنگی با کد رنگی rgb(217,96,152) داری مقادیر بیشتری از پیکسل های قرمز رنگ به نسبت به سبز و آبی است و موجب شده است تا اندکی این پالت رنگی از یکنواختی تُن سرد خارج شده و کمی گرم شود.


بررسی رنگ آبی تیره

حس آرامش و اعتماد موجود در رنگ آبی تیره چندین برابر رنگ آبی روشن است. در واقع هرچه رنگ آبی تیره تر باشد، حس پایداری و اعتماد بیشتری در خود دارد و اصطلاحا رسمی تر و سر و سنگین تر است. رنگ آبی تیره و رنگ سبزآبی رنگهای اصلی و فرعی این پالت رنگ را می‌سازند و رنگ صورتی در حکم رنگ تاکیدی و برای جلوگیری از یکنواختی است.


موارد استفاده این پالت

این پالت رنگ کاملا مینیمال است و با رنگ های میانه تولید شده است، در آن خبری از انرژی و حرارت نیست در عوض بسیار آرامش بخش و مفرح روح و جان است. فقط توجه نمایید که باید در استفاده از رنگ صورتی این پالت احتیاط لازم را به عمل آورید.

ویرایش: چهارشنبه 21 دی 1401میانگین بازدید روزانه: 5