دل من شیشه‌ایه ترک داره

انتشار : 1400/05/26
بازدید : 1,223 لایک : 5 کامنت : 2 ذخیره : 2
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

تایپوگرافی سه بعدی فوق‌العاده زیبا از شعر دل من شیشه‌ایه ترک داره تو بزن سنگ و بزن سنگ...

تایپوگرافی شعری زیبا در ادوبی دیمنشن
تایپوگرافی شعری زیبا در ادوبی دیمنشن

یکی از بهترین راه‌های انتقال مفهوم در یک طرح 3بعدی، استفاده از متریال مناسب است، در واقع بسیاری از طرحهای 3بعدی مفهوم خود را فقط با یک متریال بخصوص منتقل  می‌کنند. درصورتی که متریال مناسب انتخاب نشود مفهوم کلی طرح زیر سوال می‌رود... این طرح من از آن دسته طرح‌هاست که درصد زیادی از مفهومش با متریال و رنگش منتقل می‌شود.

دل من شیشه ایه ترک داره

تو بزن سنگو بزن سنگ

 

اجزای یک رندر سه بعدی

اساسا یک رندر سه بعدی از ۴ بخش؛ مدل سازی، نورپردازی، متریال‌دهی و در نهایت رندر تشکیل شده است. اهمیت هر یک از این ۴ بخش یکسان است و به هیچ عنوان نمی‌توان گفت که کدام یک از این بخش‌ها اهمیت بیشتری دارد. ترتیب این مراحل سلیقه‌ایست ولی بهتر است به همین ترتیبی که گفته‌ام عمل شود، زیرا مرحله متریال دهی، پروژه سه بعدی را به‌شدت سنگین می‌کند و این مرحله اگه در ابتدا انجام شود، باعث می‌شود که شخص طراح در مراحل بعدی دچار کندی سیستم شود و نتیجه کارش تحت شعاع قرار بگیرد. در انتها باید به اصلی‌ترین نکته یک رندر سه بعدی اشاره کنم که اصل صبر و حوصله و بردباری است، زیرا فرایند رندر سه بعدی سنگین است و حوصله زیادی می‌طلبد. از نظر شما یک رندر سه بعدی دیگر از چه اجزایی تشکیل شده است؟ در کامنت‌ها اعلام بفرمایین.

 

درباره این آرتورک

متریال شیشه شکسته در جاهای  مختلف می‌تواند مفاهیم مختلفی در پی داشته باشد اما همه آنها حول یک مفهوم یعنی دلِ شکسته قرار دارند. در صورتی که این متریال با رنگ قرمز ترکیب شود میزان مفهومی که منتقل می‌کند را دوچندان می‌کند. در این طرح من 90 درصد بار مفهوم، بر دوش متریال شیشه شکسته و رنگ آن است. این متریال به صورت پیش فرض در نرم‌افزار ادوبی دیمنشن وجود دارد ولی خیلی ابتدایی و ساده است و در صورتی که درست و حسابی  ویرایش نشود، منحر به متریال حرفه‌ای نخواهد شد. در این مدل طرح‌ها همخوانی مدل با متریال هم بسیار حائز اهمیت است، به صورت خلاصه عرض کنم؛ زیباترین متریال دنیا هم توانایی این رو ندارد که یک مدل‌سازی ضعیف رو پوشش دهد و اثرات بد آن روی طرح را خنثی کند.

مرسی که وقت گذاشتید و این مطلب را مطالعه کردید، شما را به دیدن ویدیویی از رندر 100 مگاپیکسلی این طرح دعوت می‌کنم.

 

رندر 100 مگاپیکسلی از تایپوگرافی شعر  


گالـری تصاویـر
تایپوگرافی شعری زیبا در ادوبی دیمنشن
تایپوگرافی شعری زیبا در ادوبی دیمنشن
ویرایش : سه‌شنبه 20 اردیبهشت 1401 ساعت 18:59 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 5