چرخش در ذهن

انتشار : 1400/05/27
بازدید : 420 لایک : 4 کامنت : 2 ذخیره : 2
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

یکی از زیباترین قسمتهای ایلوستریتور ساخت تصاویر تکرار شونده و قرینه است که ذهن انسان را کاملا درگیر می‌کنند...

طرحی قرینه و چرخشی طراحی شده در ایلوستریتور
طرحی قرینه و چرخشی طراحی شده در ایلوستریتور

اگر کم و بیش با ایلوستریتور کار کرده باشید حتما با تصاویری که تکرار شونده هستند و حول یک محور میچرخند آشنایید. با تکنیک ساخت این تصاویر میتوان بینهایت طرح جذاب تولید کرد که اگر با ادیت در فتوشاپ همراه شود ذهن بیننده خود را کامل درگیر میکند.

 

وسواس قرینگی :

بیماری روانی در بین برخی طرحان وجود دارد که من خودم نام آن را "وسواس قرینگی" گذاشتم. در این بیماری فرد طراح، حتما باید طرحی را خلق کند که کاملا قرینه باشد! من خود نیز به این بیماری دچارم (: و برای طرح هایی که به هیچ وجه احتیاجی به خط کش ندارند همواره از خط کش استفاده میکنم و فاصله‌ها را میلیمتری رعایت می‌کنم. ایلوستریتور و تکنیک طرح‌های قرینه تا حدودی ما طراحان که دارای بیماری وسواس قرینگی هستیم را راحت کرده است. زیرا میتوان به سادگی طرح های کاملا قرینه خلق کرد.

 

ترکیب نرم افزارهای ادوبی :

ایلوستریتور به تنهایی نرم افزار بسیار قوی است ولی اگر با فتوشاپ و دیمنشن همراه شود میتوان طرح های بی‌نظیری خلق کرد، برای مثال می‌توان همین طرح‌های قرینه و تکرار شونده را در ایلوستریتور ایجاد کرد سپس به راحتی با درگ اند دراپ (Drag & Drop) به فتوشاپ منتقل کرد و آن را به دنیای 3بعدی برد و پس از مدل سازی به دیمشن برده و آن را رندر کرد.

 

نکات تخصصی :

این طرح قرینه رو من از ایلوستریتور به فتوشاپ بردم و در دنیای 3بعدی یه تبدیل به رندر 3بعدی خوشگل کردم، شما هم میتونید با اندکی خلاقیت از این طرح‌های جذاب درست کنین، دنیای نرم‌افزارهای ادوبی و استفاده از اون ها درکنار هم بسیار جذاب و سرعت عمل طراح رو چند برابر می‌کند. در زیر می‌توانید رندر همین طرح رو که در فتوشاپ انجام شده رو ببینید و لذت ببرید.

نقش و نگار  


ویرایش : یکشنبه 1 اسفند 1400 ساعت 21:31 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 3