تنهایی یک کاکتوس

انتشار : 1400/05/30
بازدید : 1,910 لایک : 10 کامنت : 2 ذخیره : 2
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

کاکتوس نمــاد تنهاییست، تنهایی همواره یک وجود بد و منفی نیست، گاهی تنهایی درمان است...

رندر رئال یک کاکتوس تنها در ادوبی دیمنشن
رندر رئال یک کاکتوس تنها در ادوبی دیمنشن

در میان همه موجودات خلقت، بعضی از آنها یک صفت خاص دارند که به آن معروف هستند، برای مثال سگها به وفاداری، خروس به صبح زود بیدار شدن و سرو به بلندی شناخته می‌شوند. در دنیای ما، کاکتوس به تنهایی معروف است و نماد تنهاییست که بسیاری از انسانها تنهایی خود را به کاکتوس تشبیه میکنند. کاکتوس از دور زیباست و نه از نزدیک، زیرا از نزدیک بُرنده و دردناک است، همین تشبیه درباره انسان ها هم صادق است، به برخی انسانها هیچ‌گاه نباید نزدیک شد، زیرا آنها تنها راحت ترند، پس اگر به آنها نزدیک شوید از بودن در کنار آنها لذت نمی‌برید. پس بهتر است به خلق و خوی آن ها احترام بگذارید و به آنها نزدیک نشوید(:

 

تنهایی مضر است :

در پاراگراف قبلی اشاره کردم که تنهایی همواره مضر نیست و گاهی درمان است. اما باید اشاره کنم که تنهایی به مدت طولانی اثرات بدی بر زندگی ما دارد، زیرا که انسان ذاتا موجودی اجتماعی و تنهایی گریز است. تنهایی در بلند مدت آسیب‌هایی عظیم به روح ما و در ادامه به جسم ما وارد می‌کند و استرس و اظطراب را در ما هنگامی که به ناچار در جمع هستیم افزایش می‌هد. برای تنهایی ضررهای بسیار بیشتری نیز وجود دارد، که از شما دوستان عزیزم می‌خوام اگه مواردی به ذهنتون می‌رسه در کامنت‌ها اعلام کنین.

 

درمان تنهایی :

یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان تنهایی در افراد درونگرا، دوستی با اشیاء است! بله درست خوندین! این دیوانگی نیست بلکه درمانی بر تنهایی است. بگذارید تا مثالی بزنم؛ برای یک برنامه نویس، سیستم کامپیوتر و زبان‌های برنانه نویسی بهترین دوست‌های او هستند، برای یک نوازنده ابزار نوازندگی بهترین دوست اوست و برای یک آشپز، وردنه و قابلمه بهترین دوست‌های او هستند! این افراد هنگامی که در کنار این چیزها قرار می‌گیریند احساس تنهایی نمی‌کنند، گویی این ابزارها بهترین رفقای او هستند. پس می‌توان با چنین تکنیکی هم از تنهایی لذت برد و هم از آسیب‌های تنهایی طولانی مدت در امان ماند.

 

درباره این آرتورک:

یکی از متدوال‌ترین راه‌های نمایش مفهوم تنهایی در کارهای گرافیک، برجسته کردن یک آبجکت در یک صحنه است که بهترین روش آن، گرفتن رنگ از تمام صحنه(Desaturate) به جز آبجکت مورد نظر است. این طرح در نرم افزار محبوب ادوبی دیمنشن رندر شده و سپس در فتوشاپ ادیت شده است.


ویرایش : پنجشنبه 11 فروردین 1401 ساعت 18:27 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 8