اعتبار پوشالی

انتشار : 1400/07/13
بازدید : 432 لایک : 3 کامنت : 2 ذخیره : 1
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

بسیار بیشتر از اینکه فیسبوک از قطعی سرور‌هایش ضرر کرد، پیامرسان‌های دیگر نفع بردند...

وضع خراب پیامرسان‌های وابسته به فیسبوک
وضع خراب پیامرسان‌های وابسته به فیسبوک

در دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، برای رسیدن به هدف، راه‌های بسیار زیادی وجود دارد اما همه این راه‌ها در دو مسیر مجزا تقسیم بندی می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 

مسیرهای موفقیت :

الف) میتوان تلگرام بود و با سختی و مشقت زیاد در طی سالیان پیشرفت کرد و محبوبیت به دست آورد.

ب) میتوان فیسبوک بود و با صرف هزینه‌‌های گزاف اینستاگرام و واتساپ را خرید و به محبوبیت رسید!

 

موفقیت آنی :

موفقیتی که به صورت آنی  حاصل شود، پوشالی است و  هر لحظه می‌تواند بر باد برود. موفقیتی که حاصل سال‌ها تلاش و زحمت است به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود! قطعی چند ساعته تمام سرورهای فیسبوک که احتمالا ناشی از حمله سایبری بوده ‌است و نه ارتقای سرورها (زیرا اگر سرور‌های فیسبوک در حال ارتقا بودند، سران فیسبوک، قبل‌تر حتما اعلام می‌کردند!) به همه آموخت که با پول نمی‌توان به محبوبیت و رضایت صد در صد رسید...

 

محبوبیت پایدار :

محبوبیت پایدار یعنی تلگرام که با وجود فیلترینگ در جاهای مختلف دنیا، هیچ کدام از طرفدارانش را از دست نداد! زیرا برای رسیدن به موقعیت فعلی‌اش بسیار زحمت کشیده بود. اتفاق شب گذشته وفاداری بسیاری از کاربران به واتساپ و اینستاگرام و فیسبوک رو خدشه‌دار کرد و فیسبوک باید تا هفته‌ها یا شاید ماه‌ها تلاش کند تا هویت از دست رفته خود را بازسازی کند.

 

نتیجه :

اشتباهی که فیسبوک کرد مصداق بارز این جمله است؛ "ره صد ساله رو نمیشه یک شبه پیمود" ، فیسبوک بدون توجه به زیر‌ساخت‌ها و توانایی‌هایش لقمه‌های بزرگتر از دهانش برداشت و خواست یک شبه ره صد ساله رو طی کند که همین شد که یه هکر 13 ساله از خجالتشان در آمد! این واقعه به دنیا نشان داد که محبوبیتی که با پول حاصل شود پوشالی است و اعتبار ندارد!


ویرایش : دوشنبه 9 اسفند 1400 ساعت 16:22 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 3