ماندالای ساده اما خلاقانه

1400/05/27
نمایش: 2,635 پسند: 4 دیدگاه: 2 دریافت: 30
زمان خواندن: 2 دقیقه - چهارشنبه 27 مرداد 1400

یکی از جذاب ترن قسمت های دنیای گرافیک، سبک هنری ماندالا است. طراحی گرافیک در این سبک هنری در نرم افزار ادوبی ایلوستریتور بسیار جذاب و ساده تر از دیگر نرم افزارها از دیگر کمپانی هاست. با یک طرح ماندالا بسیار ساده اما جذاب و خلاقانه همراه من باشید.

طرحی قرینه و چرخشی طراحی شده در ایلوستریتور
طرحی قرینه و چرخشی طراحی شده در ایلوستریتور

اگر کم و بیش با ایلوستریتور کار کرده باشید حتما با تصاویری که تکرار شونده هستند و حول یک محور میچرخند آشنایید. با تکنیک ساخت این تصاویر میتوان بینهایت طرح جذاب تولید کرد که اگر با ادیت در فتوشاپ همراه شود ذهن بیننده خود را کامل درگیر میکند.


وسواس قرینگی

بیماری روانی در بین برخی طرحان وجود دارد که من خودم نام آن را "وسواس قرینگی" گذاشتم. در این بیماری فرد طراح، حتما باید طرحی را خلق کند که کاملا قرینه باشد! من خود نیز به این بیماری دچارم (: و برای طرح هایی که به هیچ وجه احتیاجی به خط کش ندارند همواره از خط کش استفاده میکنم و فاصله‌ها را میلیمتری رعایت می‌کنم. ایلوستریتور و تکنیک طرح‌های قرینه تا حدودی ما طراحان که دارای بیماری وسواس قرینگی هستیم را راحت کرده است. زیرا میتوان به سادگی طرح های کاملا قرینه خلق کرد.


طرح‌های ماندالا

یکی از راهکارهای غلبه بر بیماری وسواس قرینگی در افراد طراح گرافیک، استفاده از سبک هنری ماندالاست. سبک هنری ماندالا بر پایه نظم و ترتیب بسیار زیاد استوار شده است. همچنین تقارن یکی از مهمترین پایه‌های اساسی آن است. از این رو افرادی که وسواس قرینگی دارند می‌توانند با طراحی ماندالاهای مختلف، تا حد زیادی از این بیماری دور شده و آن را خنثی کنند.


ترکیب نرم افزارهای ادوبی

ایلوستریتور به تنهایی نرم افزار بسیار قوی است ولی اگر با فتوشاپ و دیمنشن همراه شود میتوان طرح های بی‌نظیری خلق کرد، برای مثال می‌توان همین طرح‌های قرینه و تکرار شونده را در ایلوستریتور ایجاد کرد سپس به راحتی با درگ اند دراپ (Drag & Drop) به فتوشاپ منتقل کرد و آن را به دنیای 3بعدی برد و پس از مدل سازی به دیمشن برده و آن را رندر کرد. نسخه سه بعدی این آرتورک را می‌توانید از ماندالای سه بعدی خلاقانه مشاهده بفرمایین


درباره این طرح گرافیکی

این طرح قرینه رو من از ایلوستریتور به فتوشاپ بردم و در دنیای 3بعدی یه تبدیل به رندر 3بعدی خوشگل کردم، شما هم میتونید با اندکی خلاقیت از این طرح‌های جذاب درست کنین، دنیای نرم‌افزارهای ادوبی و استفاده از اون ها درکنار هم بسیار جذاب و سرعت عمل طراح رو چند برابر می‌کند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 10 اسفند 1401نمایش هفته : 11