آرت ورک تنهایی یک کاکتوس

1400/05/30
نمایش: 5,137 پسند: 9 دیدگاه: 3 دریافت: 83
زمان خواندن: 3 دقیقه - شنبه 30 مرداد 1400

در دنیای که در آن زندگی می کنیم، کاکتوس نماد تنهایی است. بسیاری از انسان ها مایلند به سان گیاه کاکتوس در تنهایی سر کنند و از اجتماع دوری کنند. همانطور که به تیغ های کاکتوس نباید نزدیک شد، باید به اینجور انسان ها نیز احترام گذاشت و مطابق خواسته شان، از آن ها دوری کرد. با طرح گرافیکی خلاقانه کاکتوس همراه من باشید.

رندر سه بعدی رئال کاکتوس تنها در نرم ادوبی دیمنشن
رندر سه بعدی رئال کاکتوس تنها در نرم ادوبی دیمنشن

در میان همه موجودات خلقت، بعضی از آنها یک صفت خاص دارند که به آن معروف هستند، برای مثال سگها به وفاداری، خروس به صبح زود بیدار شدن و سرو به بلندی شناخته می‌شوند. در دنیای ما، کاکتوس به تنهایی معروف است و نماد تنهاییست که بسیاری از انسانها تنهایی خود را به کاکتوس تشبیه میکنند. کاکتوس از دور زیباست و نه از نزدیک، زیرا از نزدیک بُرنده و دردناک است، همین تشبیه درباره انسان ها هم صادق است، به برخی انسانها هیچ‌گاه نباید نزدیک شد، زیرا آنها تنها راحت ترند، پس اگر به آنها نزدیک شوید از بودن در کنار آنها لذت نمی‌برید. پس بهتر است به خلق و خوی آن ها احترام بگذارید و به آنها نزدیک نشوید. قبل از شروع بحث شما دوستان عزیزم را به دیدن تنهای تنهای تنها دعوت می‌نمایم.


تنهایی مطلق مضر است

در پاراگراف قبلی اشاره کردم که تنهایی همواره مضر نیست و گاهی درمان است. اما باید اشاره کنم که تنهایی به مدت طولانی اثرات بدی بر زندگی ما دارد، زیرا که انسان ذاتا موجودی اجتماعی و تنهایی گریز است. تنهایی در بلند مدت آسیب‌هایی عظیم به روح ما و در ادامه به جسم ما وارد می‌کند و استرس و اظطراب را در ما هنگامی که به ناچار در جمع هستیم افزایش می‌هد. همچنین مدت زمان زیادی اگر انسان تنها بماند، افسردگی بیشتر به سرغ او می‌آید. برای تنهایی ضررهای بسیار بیشتری نیز وجود دارد، که از شما دوستان عزیزم می‌خواهم اگر مواردی دیگر به ذهنتان می‌رسد در کامنت‌ها اعلام بفرمایین.


درمان تنهایی

یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان تنهایی در افراد درونگرا، دوستی با اشیاء است! بله درست خوندین! این دیوانگی نیست بلکه درمانی بر تنهایی است. بگذارید تا مثالی بزنم؛ برای یک برنامه نویس، سیستم کامپیوتر و زبان‌های برنانه نویسی بهترین دوست‌های او هستند، برای یک نوازنده ابزار نوازندگی بهترین دوست اوست و برای یک آشپز، وردنه و قابلمه بهترین دوست‌های او هستند! این افراد هنگامی که در کنار این چیزها قرار می‌گیریند احساس تنهایی نمی‌کنند، گویی این ابزارها بهترین رفقای او هستند. پس می‌توان با چنین تکنیکی هم از تنهایی لذت برد و هم از آسیب‌های تنهایی طولانی مدت در امان ماند.


درباره این نگاره گرافیکی

یکی از متدوال‌ترین راه‌های نمایش مفهوم تنهایی در کارهای گرافیک ، برجسته کردن یک آبجکت در یک صحنه است که بهترین روش آن، گرفتن رنگ از تمام صحنه(Desaturate) به جز آبجکت مورد نظر است. این طرح در نرم افزار محبوب ادوبی دیمنشن رندر شده و سپس در فتوشاپ ادیت شده است. در مورد مبحث تنهایی، بنده آرتورک‌های زیادی کار کردم که اکنون شما دوستان عزیزم را به مشاهده یک نقطه در تنهایی دعوت می‌کنم.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 3 بهمن 1402نمایش هفته : 51