حقایقی در مورد آدولف هیتلر

1401/03/30
نمایش: 10,069 پسند: 5 دیدگاه: 0 دریافت: 67
زمان خواندن: 8 دقیقه - دوشنبه 30 خرداد 1401

در کتاب های تاریخ هیتلر فردی دیکتاتور و مستبد توصیف شده است. بسیاری از ما نیز آن را پذیرفته ایم. اما اگر در مورد شخص هیتلر تحقیق کنیم، متوجه می شویم که این کتاب ها تنها نیمه خالی لیوان را بولد کرده اند و تنها به نکات منفی شخص هیتلر پرداخته اند.اما به راستی آدولف هیتلر چه ویژگی های مثبتی داشت؟

طرح گرافیکی تبدیل عکس سیاه سفید ادولف هیتلر به نقاشی رنگی در فتوشاپ
طرح گرافیکی تبدیل عکس سیاه سفید ادولف هیتلر به نقاشی رنگی در فتوشاپ

کتاب تاریخ دوران دبیرستان یا راهنمایی (البته نظام قدیم! اطلاعی از کتب درسی نظام جدید ندارم!) را به خاطر آورده و سعی کنید قسمت جنگ جهانی دوم را بیاد بیاورید. به احتمال قوی به یاد می‌آورید که در کتاب تنها به دیکتاتوری، نژادپرستی و خونخواری هیتلر اشاره شده بود و خبری  از حتی کوچکترین ویژگی مثبتی از آدولف هیتلر نبود! هر انسانی در کنار ویژگی‌های مثبتی که دارد، ویژگی‌های منفی نیز دارد و این نکته بر هیچ کس پوشیده نیست. در صورتی که ما تنها به ویژگی‌های مثبت و یا تنها به ویژگی‌های منفی شخصی نگاه کنیم، دید خوبی نسبت به آن شخص پیدا نمی‌کنیم و نمی‌توانیم درست و عقلانی آن شخص را بشناسیم. اکثر کتب تاریخی این مشکل را دارند که در مورد بسیاری از وقایع تاریخی یک طرفه به قاضی رفته‌اند و فقط از یک جنبه یک اتفاق یا یک شخص را بررسی کرده‌اند. من سعی دارم در این مقاله به صورت کاملا عقلانی و با توجه به مطالعات گسترده‌ای که در باره هیتلر داشته‌ام به ویژگی های مثبت او بپردازم. تا انتها همراه من باشید.


مختصری درمورد هیتلر، رهبر آلمان نازی

هیتلر رهبر آلمان نازی و یکی از تاثیر گذارترین اشخاص در تاریخ زمین در اتریش (امپراتوری اتریش-مجارستان) متولد شد و  تا سن 24 سالگی در آن جا زندگی کرد و سپس به آلمان رفت و عضو ارتش شد. پس از شکست آلمان در جنگ جهانی و اعمال شدیدترین مجازات ها بر آلمان، هیتلر عضو حزب ناسیونال کارگر آلمان شد و در صدد بر آمد تا با ورود به عرصه سیاست انتقام شکست و تحقیر آلمان را از دشمنان گرفته و مردم کشورش را که بسیار در رنج و عذاب بودند نجات دهد.

طرح گرافیکی بازسازی عکس سیاه سفید هیلتر به عکس رنگی با تم نقاشی در فتوشاپ
طرح گرافیکی بازسازی عکس سیاه سفید هیلتر به عکس رنگی با تم نقاشی در فتوشاپ

هیتلر، یک وطن پرست آریایی

هیتلر در زمره وطن پرست ترین اشخاص تاریخی است. کمتر کسی را سراغ داریم که انقدر تعصب بر مردمش و کشورش داشته باشد و هیچ گاه برای گرفتن حق مردمش کوتاه نیاید و زیر بار باج خواهی نرود. هیتلر بسیار به نژاد خود افتخار می‌کرد و هموراه مردمان کشورش را برتر از دیگر کشورها می‌دانست. هیتلر در زمان رهبری‌اش بسیاری از کارهایی را انجام داد که به نفع جامعه بودند و به ضرر تعدادی از اشخاص. یکی از کارهایی که هیتلر برای برتری دادن به نژاد کشورش داد؛اعلام دستور قتل عام افراد معلول ذهنی، بیماران لاعلاج و کولی‌ها بود (عملیات T4 ). با این کار سعی کرد نژاد آرایی را خالص کند و آن را به نژادی برتر تبدیل کند. این عمل در نگاه اول فجیع است اما در بررسی عمیقانه به این مسئله پی می‌بریم که این کار کاملا درست بوده و توانسته جامعه را از نژادهای بد و ناخالص پاکسازی کند. این کار به سان پاکسازی ماهی های مریض از حوض آب است که از مسموم شدن آب جلوگیری می‌کند.


ازدواج با آلمان نازی!

هیتلر آنقدر عاشق آلمان نازی و مردم کشورش بود که تا سال‌ها پس از آشنایی با اوا براون (معشوقه اش) از ازدواج با او سرباز زد و هموار این موضوع را بیان داشت که با آلمان ازدواج کرده است. این عبارت شاید در نگاه اول خنده دار باشد اما در نگاه عمیق، جمله‌ای بسیار والا و ارزشمند است که ساعت‌ها می‌توان در موردش بحث کرد.


سخنرانی‌های طوفانی هیتلر در میان مردم

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل تامل هیتلر، سخنرانی‌های کوبنده او در میان مردم است. در تمام دنیا چنین رهبرانی که در میان مردم ظاهر شوند و با سخنرانی‌های محکم خود به مردم امید و قدرت را تزریق کنند، کمتر می‌بینم. هیتلر همواره در میان مردم حضور داشت و با سخنرانی‌های کوبنده‌اش، امید و روحیه قدرت را به مردم تزریق می‌کرد. شعار یک ملت، یک رایش، یک پیشوا خود گواهی بر این موضوع است.


ذهن بسیار سرشار سیاسی

هیتلر فردی بسیار باهوش در زمینه علوم سیاسی بود. از زمانی که به رهبری آلمان نازی رسید تا زمانی که آلمان نازی به تاریخ پیوست، هموراه اعمال سیاسی انجام داد که هنوز که هنوز است بسیاری در بهت و حیرت این اعمال هستند. از جمله این تکنیک‌های سیاسی-نظامی میتوان به؛ حمله بسیار وسیع و طولانی ایذایی به امپراطوری بریتانیای کبیر، پیمان قرارداد صلح کاملا سوری با اتحاد جماهیر شوروی و عبور از دژ نظامی ماژینو و... اشاره کرد. به اصطلاح خیلی امروزی هنوز هم این تکنیک‌ها برای بسیاری از سیاستمداران و نظامیان قفله!


طبیعت پرستی هیتلر

ادولف هیتلر در کتاب معروفش؛ نبرد من ، بارها به مقام طبیعت اشاره کرده و همواره طبیعت را قوی ترین عنصر مخلوق خدا دانسته است. در بخشی از کتاب نبر من آدولف هیتلر به این موضوع اشاره کرده است؛ ...طبیعت سرحدات سیاسی نمی شناسد ! قانون طبیعت این است که همیشه حق با کسی است که با صراحت حرف می زند، ولی کیست که معنای صراحت را درک کند. در این جمله به وضوح روشن است که آدولف هیتلر همواره خود را قدرتی بسیار کوچک در مقابل طبیعت می‌دیده است. در مورد قدرت طبیعت در برابر انسان می‌توانید مطلب طبیعت پیروز بر انسان را در سایت مشاهده بفرمایید.


مرگ با عذت به از زندگی با ذلت!

هر چه از سال 1942 و پیروزی‌های شگرف هیتلر می‌گذشت، آلمان نازی روز به روز ضعیف‌تر می‌شد و توان مقابله با ابر قدرت‌های جهان را از دست می‌داد. شوروی، ایالات متحده آمریکا و امپراطوری بریتانیای کبیر با تمام قوا به آلمان یورش برده بودند و آلمان نازی توان مقابله با آن‌ها را نداشت. این موضوع باعث شد که بسیاری منتظر انتشار خبر تسلیم آلمان باشند اما هرگز چنین اتفاقی در زمان حیات هیتلر نیافتاد. هیتلر و سربازانش تا آخرین لحظه زندگی‌شان مقاومت کردن و تن به ذلت ندادند. آن‌ها حتی وقتی که مطمئن بودند دیگر شانسی در برابر این ابر قدرت‌ها ندارند، باز هم تن به ذلت نداده و تا آخرین نفس ایستادگی کردند. این یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت هیتلر بود که در هیچ جایی به آن اشاره نشده است.


دعوت به مشارکت در بحث

حتما بسیاری از من دلخورید که چرا به هولوکاست و قتل عام‌های هیتلر در این مطلب نپرداختم؟! پاسخ این است که؛ مطالب بسیار زیادی هستند که در این موارد صحت کرده اند، اما مطالبی که در مورد نیمه پر لیوان شخصیت هیتلر هستند، بسیار کم هستند. قصد من در این مطلب این بود که مطالب منفی در مورد هیتلر را با این مطالب مثبت موجود در این مطلب تکمیل کنم و دید کاملا درستی از شخصیت هیتلر در مخاطبانم ایجاد کنم. از شما دوستان و همراهان عزیزم درخواست دارم که نظر خودتون رو در مورد این مطلب اعلام بفرمایین و بگین که با عقیده من موافقید یا خیر و علت اون رو هم بگین.


درباره این طرح گرافیکی

یکی از جذاب‌ترین ها و در عین حال طولانی ترین فرایند های فتوشاپی، تبدیل خلاقانه  عکس قدیمی سیاه سفید به عکس رنگی جدید است. این فرایند به این خاطر خلاقانه است؛ زیرا که ما نمی‌دانیم برای مثال رنگ لباس فرد چگونه بوده است و باید با ذوق و سلیقه خود رنگی متناسب و هماهنگ با محیط برای شخص برگزینیم. فرایند تبدیل عکس قدیمی به عکس جدید بسیار زمان بر است و نیاز به صبر تحمل زیاد دارد، نمی‌شود در یک تایم کوتاه این فرایند را به نتیجه مورد علاقه رساند. این فرایند عملی جز کار با Hue Saturation  و Colorize دارد اما نیاز به دقت و خلاقیت و صبر زیادی دارد. پس از رنگ آمیزی، این طرح توسط افکت فیلتر گالری Sponge که در قسمت Artistic موجود است، تبدیل به یک تابلو نقاشی شده است.امیدوارم از این آرتورک لذت کافی رو برده باشین، روز خوش.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 21 آذر 1402نمایش هفته : 97