شاهد(پهباد) از غیب رسید...!

1401/08/10
نمایش: 1,200 پسند: 2 دیدگاه: 2 دریافت: 11
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 10 آبان 1401

از عبارت "هیچ کس حق نداره به ایران سلاح بفروشه" در سال های جنگ، رسیدیم به عبارت "نزارید اینا پهباد صادر کنن" در روزهای اخیر. ایران هیچ گاه به دنبال جنگ طلبی نبوده و نخواهد بود و تنها دارد از حق فروش و صادرات ادوات جنگی اش(فروش پهباد شاهد 136) استفاده می کند.

طرح گرافیکی خلاقانه از تبریک هالووین با پهبادهای شاهد به ناتو
طرح گرافیکی خلاقانه از تبریک هالووین با پهبادهای شاهد به ناتو

کشور ایران از آن دوران ها که توانایی ساخت ساده ترین ادوات جنگی(حتی سیم خار دار) را نیز نداشت و همواره در صنعت نظامی وابسته به واردات بود، فاصله بسیار گرفته است. گذشت آن دوران که ما هیچ توانایی نظامی نداشتیم و تنها امیدمان به اندک کشورهای دوست برای واردات بود. اکنون ایران بسیار بسیار مقتدر تر از گذشته است. آن قدر ما قدرتمند شده ایم که کشورهای غربی راهی جز تحریم صنعت های نظامی ندارند. همین چند روز قبل نیز به بهانه صادرات پهبادهای شاهد 136 برای روسیه ما را تحریم کردند.


ایران مقتدر کابوس، آمریکا و انگلستان

آمریکا، انگلیس و بعضا فرانسه از آن دست کشورهایی هستند که از ابتدای پیدایش ملتشان دائما در حال چپاول و غارت گری و استفاده از سرمایه‌های دیگر کشورها بوده اند. که این مورد بر هیچ کس پوشیده نیست. این کشورها دوست دارند همواره همه کشورها ضعیف و تحت سلطه باقی بمانند، و از قدرتمندی و استقلال کشورها با منابع طبیعی و... بالا گریزانند. آمریکا تصورش را نمی کرد که ایران(کشوری که صد در صد مطیع شان بود) امروز یکی از مقتدرترین و مستقل‌ترین کشورهای جهان باشد.


ایران اسلامی، ایران مستقل

برخی بر این باورند که کشورهای چپاولگر غربی تنها با اسلام مشکل دارند و در اصل مشکلی با ایران و ایرانی ندارند، این مورد کاملا غلط است و بلوفی بیش نیست. با یک نگاه ساده به کشورهای اروپایی که رنگی از اسلام نبرده‌اند اما در تمام امور گوششان به اوامر آمریکاست به وضوح روشن است. این کشورها اسلامی نیستند اما مستقل نیز نیستند و در تمام جهت ها تحت فرمان اربابشان یعنی امریکا هستند و کاری را بدون اجازه او انجام نمی‌دهند. پس می‌توان نتیجه گرفت که مشکل آن ها با ما نه تنها اسلام است، بلکه استقلال و اقتدار ما نیز است.


تحریم به بهانه های واهی

همانگونه که آمریکا حق فروش انواع سلاح های نظامی و جنگی را به سر تا سر دنیا دارد، دیگر کشورها نیز چنین حقی را دارند که با تولید سخت افزارهای نظامی و فروش آن ها به کشورهای مختلف کسب درامد کرده و از این طریق برای کشورشان درامد کسب کنند. مشکل اینجاست که آمریکا نمی‌تواند بپذیرد، ایرانی که تا چند سال پیش زیر دستش بود و تنها از آن بله قربان می‌شنفت، امروز به راحتی سلاح می‌فروشد و تحریم متقابل انجام می‌دهد.


درباره این طرح گرافیکی

به مناسب عید غربی هالووین که عیدی برای ترساندن و ترسیدن است، این آرتورک تحت عنوان "پهباد شاهد 136، کابوس ناتو" طراحی شده است. در این آرتورک که با ساده ترین المان های دنیای گرافیک طراحی شده است، سعی کردم تا اقتدار ایران و ترس و واهمه ناتو را به تصویر بکشم. روزتون بخیر.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 17 آبان 1401نمایش هفته : 10