طرح گرافیکی تبریک نوروز 1402

1401/12/29
نمایش: 1,798 پسند: 2 دیدگاه: 2 دریافت: 20
زمان خواندن: 4 دقیقه - دوشنبه 29 اسفند 1401

طرح گرافیکی برای تبریک سال نو باید به گونه ای باشد که بر مخاطب خود تاثیر گذاشته و در خاطر او ثبت شود. طرح های گرافیکی هفت سین و ماهی و... آنقدر به وفور یافت می شوند که تاثیرگذاری زیادی ندارند و فقدان عنصر خلاقیت باعث می شود تا آن ها کمتر تاثیرگذار شوند.

طرح گرافیکی خلاقانه از تبریک سال 1402 | سال خرگوش
طرح گرافیکی خلاقانه از تبریک سال 1402 | سال خرگوش

همه ما ایرانیان سال نو و نوروز به سفره هفت‌سین، ماهی و... می‌شناسیم. این‌ها یکی از مهمترین عناصر نوروز ما ایرانیان هستند اما این نکته را نیز باید توجه کنیم که چیزی که بسیار باشد، تکراری می‌شود. در طرح‌های گرافیکی تبریک سال نو نیز همین مورد وجود دارد که به علت تعدد استفاده از عناصر یکسان در تبریک سال نو، این طرح‌های گرافیکی برای مخاطب تکراری شده و از چشمان او می‌افتند. باید طراح گرافیک با صبر و حوصله و صرف خلاقیت زیاد طرحی را خلق کند که متفاوت از دیگران باشد تا بتواند در خاطرها ثبت شود. در این مطلب تبریک سال نو می‌خواهم به موضوع خلاقیت در طرح‌های گرافیکی مناسبتی از جمله تبریک عید نوروز بپردازم، تا انتها همراه من باشید. قبل از شروع مطلب شما دوستان عزیز را به دیدن طرح گرافیکی خلاقانه نوروز 1401 دعوت می‌نمایم.

سال نو را خدمت همه دوستان، عزیزان و همراهان گرامی تبریک عرض می‌نمایم. امیدورام در سال جدید بهترین‌ها را برای خود و خانواده تان رقم بزنید و سلامتی عضوی جدا ناشدنی از زندگی شما باشد.


عدم استفاده از هفت سین

برای اینکه بتوانید یک طرح گرافیکی خلاقانه به مناسبت سال نو را طراحی کنید، به‌گونه‌ای که در خاطر بیننده ثبت شود یا به قول خودمانی او را به گرفتن اسکرین شات تشویق کند، باید سعی کنید متفاوت باشید. از آنجا که بسیاری از طراحان در طرح‌های تبریک سال نو شان از عناصر نورزوی چون هفت‌سین، ماهی و... استفاده می‌کنند، باید سعی کنید کمتر از این عناصر استفاده کنید تا طرح گرافیکی‌تان خلاقانه، متفاوت و دلنشین شود. لازم به ذکر است که من اصلا مخالف این عناصر نیستم، من تنها مخالف تکراری بودن و روتین بودن و فقدان وجود خلاقیت هستم. دوستان عزیزم درصورتی که متمایل هستید مطلب راهکارهای افزایش خلاقیت را نیز در کپل آرت بخونید.


استفاده از رنگ سال

رنگ یکی از مهمترین فاکتورهای طرح‌های گرافیکی است که درصد بالایی از انتقال مفهوم یک طرح گرافیکی را بر عهده دارد. هر سال با یک رنگ بخصوص  شناخته می‌شود که تحت عنوان رنگ سال می‌باشد. برای مثال رنگ سال 1402، رنگ قرمز پرشین است. از آنجا که رنگ هر سال از میان بی‌نهایت رنگ زیبا برگزیده می شود، این رنگ تاثیرگذاری بسیار عالی در ذهن مخاطبان دارد. استفاده از رنگ سال در طرح گرافیکی تبریک سال نو آن سال می‌تواند تاثیر بسازیی در تاثیرگذاری آن آرتورک داشته باشد.


استفاده از نماد حیوان سال

در فرهنگ و تاریخ ما ایرانیان هر سال به نام یکی از حیوانات است. در واقع هر سال یک حیوان نمادی برای آن سال است. یکی از بهترین راه‌های طراحی یک طرح گرافیکی تبریک سال نو با کلاس کاری بالا و حرفه‌ای، استفاده از نماد حیوان سال است. این به این معنی نیست که حتما عکسی از آن حیوان در آرتورک باشد، بلکه می‌توانید نشانه یا اثر یا ردپایی از آن حیوان را در کار گرافیکی خود پیاده کنید و بر ذهن مخاطب تاثیر بگذارید.


نتیجه گیری

برای اینکه یک طرح گرافیکی حرفه‌ای با کلاس کاری بالا داشته باشیم، باید متفاوت طراحی کنیم و خلاقیت بزنیم. برای اینکه بتوانیم یک طرح گرافیکی جذاب برای تبریک سال نو طراحی کنیم باید سعی کنیم متفاوت از دیگر طراحان باشیم و طرح متفاوت ارائه دهیم. برای طراحی آرتورک تبریک سال باید سعی کنیم از رنگ سال و حیوان سال استفاده کنیم تا تاثیرگذاری طرح خود را دوچندان کنیم.


درباره این طرح گرافیکی

تمامی سه مورد ذکر شده در این مطلب در آرتورک گرافیکی تبریک سال نو بنده رعایت شده‌اند. هم از رنگ سال 1402 (رنگ قرمز پرشین) استفاده شده است و هم از حیوان سال 1402 که خرگوش است. همچنین از عناصر تکراری و پیش پا افتاده نوروزی که چشمان مخاطب از آن ها سیر است چون هفت‌سین و ماهی استفاده نشده است. ممنون که تا انتها همراه من بوید، نوروزتون پیروز.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 24 شهریور 1402نمایش هفته : 15