تایپوگرافی سه بعدی حسین(ع)

1402/04/30
نمایش: 1,292 پسند: 4 دیدگاه: 0 دریافت: 15
زمان خواندن: 3 دقیقه - جمعه 30 تیر 1402

تایپوگرافی‌های مذهبی همواره انرژی خاص معنوی همراه خود دارند که باعث جذابیت بیشتر آنها می‌شود. تایپوگرافی سه بعدی فارسی مذهبی امام حسین(ع) که ویژه محرم سال 1402 در نرم افزار ادوبی استیجر طراحی شده است، حس زیبای حسینی را به بیننده منتقل می‌کند.

تایپوگرافی سه بعدی فارسی مذهبی امام حسین(ع) ویژه محرم سال 1402، طراحی شده در نرم افزار ادوبی استیجر
تایپوگرافی سه بعدی فارسی مذهبی امام حسین(ع) ویژه محرم سال 1402، طراحی شده در نرم افزار ادوبی استیجر

قیام و شهادت امام حسین(ع) درس‌های بسیار زیادی برای انسان‌های آزاده دارد. از نظر من تنها یادگیری و استفاده از یکی از ویژگی‌های امام حسین(ع) و قیام او برای تمام طول عمر یک انسان کافی است. اگر مسائل دینی و مذهبی را کنار بگذاریم، حسین یک آزاده بود که زیر بار ذلت نرفت و تاپای جان برای آرمان‌های خودش جنگید. آری او یک انسان آزاده بود. در این نوشته می‌خواهم به ویژگی آزادگی امام حسین(ع) بپردازم. قبل از شروع بحث شما را به دیدن تایپوگرافی سه بعدی دیگری از امام حسین(ع) دعوت می‌نمایم.

شهادت امام حسین(ع) را به همه همراهان عزیز کپل آرتی تسلیت عرض می‌نمایم.


آزاده بودن یعنی چی؟

بسیاری از ما معنای درستی از آزادگی نداریم. گاهی اوقات ما آزادی را در آن می‌بینیم که هرچه دوست داریم بر تن کنیم، گاهی آزادی را در رانندگی با سرعت زیاد می‌بینیم و گاهی آزادی را در آزادی عقیده و... به راستی آزادی واقعی یعنی چی؟ در واقع آزادی واقعی به معنای زیر بار ذلت و زور نرفتن است و نه چیزهای دیگر. آزادی یعنی دربرار زور ایستادن و کمر خم نکردن.


حسین آزاده واقعی

یکی از برترین نمونه‌های انسان‌های آزاده که می‌توانیم مثال بزنیم؛ امام حسین(ع) است. امام حسین یک نمونه بارز آزادگی است. حسین(ع) در راه آرمان مقدسی که داشت هیچ گاه ظلم را نپذیرفت. حتی زمانی که آب را بر ایشان بستند و ایشان با لشکر بسیار عظیمی روبرو شد، باز هم از هدف خود دست نکشید و زیر بار زور و ظلت نرفت.


الگوبرداری آزاده بودن از حسین(ع)

چه زیباست که علاوه بر یادگیری ویژگی‌های برتر امام حسین(ع) آنها را وارد زندگی خود کنیم. چه زیبا می‌شود زندگی ما اگر که آزاده باشیم و در زندگی زیر بار ذلت نرویم. سعی کنیم همواره برای رسیدن به اهداف بزرگ خود در زندگی هیچ تاثیری از انسان‌های منفی نگیریم و تا انتها بر هدف خود استوار باشیم. چه زیبا می‌شود زندگی ما اگر که برای رسیدن به هدف خود بجنگیم و همه هم و غم خود را برای به سرانجام رسیدن آن بگذاریم.


صرفا عزاداری کردن اشتباه است!

عزاداری و گریه بر مظلومیت امام حسین(ع) و همچنین کمک خواستن از ایشان بسیار زیباست و موجب تخلیه و سبک شدن روح انسان می‌شود اما همه چیز نباید به آن ختم شود. باید علاوه بر عزاداری حسینی، سعی کنیم ویژگی‌های حسینی را نیز وارد زندگی و رفتار خود کنیم تا بیشتر از زندگی لذت برده و بی دغدغه زندگی کنیم.


درباره این تایپوگرافی سه بعدی

بالاخره بعد از حدود 2 سال کار با نرم افزار سه بعدی ادوبی دیمنشن ، تصمیم گرفتم تا به نرم افزار سه بعدی جدیدتر کمپانی ادوبی تحت نام ادوبی استیجر مهاجرت کنم. تایپوگرافی حسین ابتدا نرم افزار ادوبی فتوشاپ تایپ و سه بعدی شده است. سپس به نرم افزار استیجر آمده است و در آنجا نورپردازی، متریال دهی و رندر شده است. اگر کمی و کاستی در این آرت ورک سه بعدی می‌بینید، بر من ببخشید چون اولین کار من با نرم افزار سه بعدی ادوبی استیجر است. در این شب‌های عزیز من حقیر را نیز از دعای خیرتون فراموش نفرمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 30 تیر 1402نمایش هفته : 24