هوش طبیعی vs هوش مصنوعی

1402/11/27
نمایش: 553 پسند: 2 دیدگاه: 2 دریافت: 6
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 27 بهمن 1402

با گسترش روز افزون هوش مصنوعی در حوزه طراحی گرافیک، شاهد کمرنگ شدن اثر خلاقیت و هوش طبیعی در طراحان گرافیک هستیم. بسیاری دیگر خلاقیت به خرج نداده و از طرح‌های گرافیکی آماده هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

رندر سه بعدی گرافیکی خلاقانه، زاده هوش طبیعی انسانی در نرم افزار ادوبی دیمنشنن | هوش طبیعی در مقابل هوش مصنوعی
رندر سه بعدی گرافیکی خلاقانه، زاده هوش طبیعی انسانی در نرم افزار ادوبی دیمنشنن | هوش طبیعی در مقابل هوش مصنوعی

در یک سال اخیر که هوش مصنوعی در سرتاسر جهان بولد شده است، حتی یک بار هم که شده حتماً تاکنون سعی کرده‌اید تا از آن برای ایجاد تصاویر شگفت انگیز استفاده کنید. در نگاه اول این تکنولوژی بسیار کاربردی برای طراحان گرافیک است و کار آنها را کمتر می‌کند، اما در واقع کاملاً چنین نیست و ایرادات و معایبی را نیز به دنبال دارد. در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازم. پیش از شروع مطلب شما را به دیدن تایپوگرافی خدا دعوت می‌کنم.


هوش مصنوعی نابود کننده خلاقیت

قبل از ظهور هوش مصنوعی برای خلق یک آرت ورک حرفه‌ای سه بعدی می‌بایست فرد ساعت‌ها تفکر کرده و تلاش کند تا یک آرت ورک بی‌نظیزر طراحی نماید، اما اکنون این اعمال تبدیل به چند کلیک شده‌اند. در نگاه اول همه چیز خوب است، اما استفاده مکرر از هوش مصنوعی موجب می‌شود تا هر ذهن خلاقی تنبل شده و خلاقیت و ایده از آن رخت بر ببندد. در بلند مدت استفاده مطلق از هوش مصنوعی می‌توند هر ذهنی را تنبل کند.


هوش مصنوعی و ایده گیری

هوش مصنوعی همانقدر که در استفاده نادرست برای ذهن(هوش طبیعی) بد و مضر است، در صورت استفاده درست، بسیار مناسب و مفید است. یکی از استفاده‌های درست هوش مصنوعی، گرفتن ایده‌های خلاقانه است. این کار یعنی گرفتن سر نخ، دنبال کردن سر نخ تا انتهای آن بر عهده طراح گرافیک است. می‌توان به نحو احسنت از ایده‌های هوش مصنوعی در طراحی‌های گرافیکی خود استفاده نمود.


ایجاد وابستگی

استفاده دائم از هوش مصنوعی می‌شود تا شخص طراح گرافیک به هوش مصنوعی وابستگی پیدا کرده و بدون آن نتواند چیزی را که می‌خواهد پیاده کند. در واقع زمانی که شخص طراح پاسخ مناسبی از هوش مصنوعی نگیرد،  دیگر نمی‌تواند شرایط را هندل کرده و مشکل را حل کند. این وابستگی در بلند مدت بسیار مضر است. به طور کلی هر چیزی که ایجاد وابستگی در انسان کند، چه خوب و چه بد برای انسان مضر است.


هوش طبیعی بسیار قوی تر از هوش مصنوعی

هنوز هم با کمی زمان گذاشتن، و خلاقانه کار کردن می‌توان طرح‌هایی به مراتب قوی‌تر و حرفه‌ای‌تر از  هوش مصنوعی ایجاد کرد. آرت ورک سه بعدی این مطلب که از شکل‌های بسیار ساده مخروط، کره و پیچش تشکیل شده است، زاده هوش طبیعی و ذهن خلاقانه است. این آرت ورک برای سال 2021 است، زمانی که کمتر خبری از هوش مصنوعی بود. امیدوارم از این مطلب و آرت ورک لذت برده باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 27 بهمن 1402نمایش هفته : 19