آرت ورک رای برای ایران

1402/12/11
نمایش: 430 پسند: 1 دیدگاه: 0 دریافت: 3
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 11 اسفند 1402

رای دادن یا ندادن مسئه داغ این روزهای ایران است. با بررسی کامل موضوع رای دادن و تایپوگرافی خلاقانه سه بعدی vote رندر شده در ادوبی دیمنشن تا انتهای این مطلب چالشی همراه باشید.

آرت ورک رای میدهم برای ایران، نه شخص | تایپوگرافی سه بعدی vote رندر شده در نرم افزار ادوبی دیمنشن
آرت ورک رای میدهم برای ایران، نه شخص | تایپوگرافی سه بعدی vote رندر شده در نرم افزار ادوبی دیمنشن

جامعه امروز ایران دچار یک دو قطبی بسیار مخرب و سرطانی تحت عنوان رای دادن یا ندادن شده است. عده بسیاری در این روزها در فضای مجازی با یکدگیر بر سر رای دادن یا ندادن با یکدیگر درگیر شده‌اند. همزمان با نزدیک شدن به انتخابات شاهد افزایش قیمت دلار و کالاهای اساسی هستیم که این خود می‌تواند افراد زیادی را از رای دادن منصرف کند. در عقیده من رای دادن یا ندادن در ایران امروز، انتخاب بدین بد و بدتر است.


دشمنان آماده حمله

از سال 1401 تاکنون و قبل از آن بارها و بارها شاهد تهدید ایران به حمله نظامی توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده‌ایم. به راستی چرا هیچ دفعه یکی از این تهدیدها عملی نشده و آن کشورها هیچگاه به ایران حمله نظامی مستقیم نکردند؟! علت اصلی آن همراهی مردم و پشتوانه مردمی بودن نظام ایران بوده است که نمود آن را در راهپیمایی های اربعین، 22 بهمن و... شاهد هستیم. انتخابات یکی دیگر از بهترین پشتوانه‌های مردمی برای نظام است.


مشکلات زیاد اقتصادی

وجود بحران‌های اقتصادی ایران و گرانی‌های بیش از اندازه موجب شده است تا بسیاری دست از حمایت نظام برداشته و نه تنها رای ندهند بلکه عده بسیاری را نیز  برای رای ندادن متقاعد کنند. که البته باید به این قشر جامعه حق داد.  گرانی در صورت وجود ثبات اقتصادی قابل تحمل‌تر از زمانی است که تورم یک شبه جابجا شود.


آمار رای دادن در اروپا

میزان مشارکت مردم در اروپا در انتخابات در بهترین حالات به 25 درصد می‌رسد، اما چرا در ایران انقدر میزان آمار مهم شده است و عده زیادی برای کاهش یا افزایش میزان رای‌ها سر و دست می‌شکنند؟! علت اصلی این موضوع به پاراگراف دوم این مطلب بر‌می‌گردد. بسیاری از وضع فاجعه بار اقتصاد ناراضی هستند اما، بین بد و بدتر، بد را انتخاب می‌کنند.


نظر شخصی من

در عیقده من رای دادن یا ندادن در وضع کنونی کشور، انتخاب بین بد و بدتر است. رای ندادن بسیار بدتر از رای دادن است آن هم وقتی که بسیاری از دشمنان منتظر ضعف نشان دادن ایران هستند تا اقدام نظامی خود را پایه‌ریزی کنند. رای دادن شاید چیزی را درست نکند اما، جلوی بسیاری از اتفاقات بد را می‌گیرد. این نظر شخصی بنده است و بر هیچکسی تحمیل نمی‌شود.


درباره تایپوگرافی سه بعدی vote

این تایپوگرافی سه بعدی انگلیسی زاده سال 2021 و 1400 است. این آرت ورک در ادوبی فتوشاپ تایپ و مدلسازی شده است و در ادوبی دیمنشن متریال‌دهی، نورپردازی و رندر شده است. علاوه بر تاپیوگرافی از آبجکت کره با متریال شیشه رنگی نیز برای پرچم ایران در آن استفاده شده است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 11 اسفند 1402نمایش هفته : 10