روز جهانی گرافیک مبارک

1403/02/07
نمایش: 232 پسند: 2 دیدگاه: 2 دریافت: 4
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 7 اردیبهشت

روز 27ام آپریل مصادف با 8 اردیبهشت، روز جهانی طراحی و گرافیک نام گرفته است. با آرت ورک تبریک روز جهانی گرافیک و بررسی مهمترین فاکتورهای یک گرافیست خوب همراه من باشید.

طرح گرافیکی تبریک روز جهانی گرافیک | 8 اردیبهشت، 27 آپریل
طرح گرافیکی تبریک روز جهانی گرافیک | 8 اردیبهشت، 27 آپریل

یک طراح گرافیک یا گرافیست برای اینکه حرفه‌ای باشد و پروژه‌های حرفه‌ای بگیرد، باید حتماً نکاتی را رعایت کند. این نکات بین تمامی طراحان گرافیک در موضوعات مختلف اعم از تایپوگرافرها، انیماتورها و... یکسان هستند. پیش از شروع این مطلب، روز جهانی گرافیک را خدمت همه همکاران و دوستان عزیزم تبریک عرض می‌کنم.


خلاقیت داشتن

مهمترین، کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی یک طراح گرافیک حرفه‌ای این است که خلاق باشد. خلاقیت روح یک طرح می‌باشد. خلاقیت موجب می‌شود تا یک طرح گرافیکی بیشتر در ذهن ماندگار شود. یک آرت ورک روتین و معمولی که عاری از خلاقیت است، به مانند یک بدن بدون روح است. هر چه خلاقیت یک آرت‌ورک بیشتر باشد، تاثیرگذاری آن بر ذهن نیز بیشتر است.


صبور بودن

طراحی گرفیک خمر رنگ رزی نیست، و انرژی و زمان زیادی از کاربر می‌گیرد. یک طرح گرافیکی برای اینکه به کمال برسد، زمان می‌برد. نمی‌توان در یک زمان کوتاه، طراحی حرفه‌ای ارائه کرد. در مبحث دنیای سه بعدی نیز به همین صورت است. هرچه بیشتر برو روی آرت‌ورک‌تان وقت بگذارید و مدل‌های متفاوت خروجی را امتحان کنید، بی‌شک نتیجه بهتر است.


فعال بودن در انجمن‌های گرافیک

تا زمانی که یک گرافیست در اتاق خودش به صورت تنها و بدون حضور در جمع گرافیستان، طراحی کند، همواره فکر می‌کند که بهترین طراح گرافیک روی زمین است و به ایردات خودش پی‌نمی‌برد. از طرفی دیگر؛ بودن در انجمن‌های گرافیستان موجب می‌شود تا شخص طراح گرافیک از دیگران نیز یاد بگیرد و از تجربیات آنان بهره‌مند شود.


استفاده از آپدیت‌های نرم‌افزاری

یکی دیگر از ویژگی‌های یک فرد حرفه‌ای، آن است که همواره آپدیت‌های نرم‌افزارهای مختلف گرافیکی مانند فتوشاپ را نصب کرده و طبق مستندات شرکت ادوبی از آنها استفاده کند. آپدیت‌های جدید نرم‌افزاری می‌توانند کارهای طراحان گرافیک را ساده‌تر و یا اینکه قابلیت‌ها شگفت‌انگیزی را ایجاد نمایند.


ویژگی‌های یک گرافیست حرفه‌ای

در این مطلب با سه مورد اساسی یک طراح گرافیک حرفه‌ای آشنا شدیم. این سه مورد عبارت بودند از؛ خلاقیت، صبور بودن، فعالیت در انجمن‌های گرافیستان و استفاده از نسخه‌های بروز نرم افزاری. امیدوارم از این مطلب و طرح گرافیکی مناسبتی آن لذت برده باشید. انتشار آرت‌ورک تبریک روز گرافیک این مطلب، با ذکر منبع(kopolart.ir) بلامانع است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 7 اردیبهشتنمایش هفته : 15