پالت رنگ مینیمال آبی

1401/02/17
نمایش: 7,722 پسند: 4 دیدگاه: 2 بکارگیری: 1,067
زمان خواندن: 2 دقیقه - شنبه 17 اردیبهشت 1401

پالت زیبا و شیک آبی رنگ با طراحی کاملا مینیمال، این پالت رنگ با توجه به اینکه کاملا از رنگ آبی ساخته شده است، می تواند حس استحکام و پایداری را دوچندان منتقل کند و از این رو مناسب برای انواع سایت های فروشگاهی و دیجیتالی است.

پالت رنگ مینیمال  آبی(تم زمستانی)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ مینیمال آبی(تم زمستانی)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

ترکیب رنگی استفاده شده در این پالت رنگ، کاملا متمایل به سرد است و تنها مفهوم قدرت و پیداری و اعتماد را منتقل می‌کند. رنگ آبی در هر جایی که استفاده شود منبع اعتماد سازی است. رنگ آبی به میزانی که تیره‌تر باشد(مانند؛ آبی نفتی)، حس اعتبار بالاتری را به بییننده منتقل می‌سازد.پالت رنگ مینیمال  آبی در دسته پالت‌های سرد زمستانی قرار می‌گیرد.


روانشناسی رنگ آبی

رنگ آبی با توجه به اینکه طول موج بسیار زیادی دارد، فرکانس بسیار کمتری تولید می‌کند و همین امر موجب می‌شود که رنگ آبی انرژی بسیار کمی از خود منتقل کند و جز دسته‌ی رنگ‌های سرد به حساب بیاید. رنگ آبی را در دنیای واقعی می‌توان در آسمان و دریا یافت که نماد پایداری و پهناوری و ایضا اعتماد هستند. اگر از عاشقان پالت‌های رنگ آبی هستید، پیشنهاد می‌کنم، پالت رنگ آبی درباری را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ تیره

رنگ تیره استفاده شده در این پالت(رنگ متون ) با کد رنگی Rgb(19,44,51) ته مایه آبی رنگ دارد. ترکیب رنگ آبی با رنگ مشکی مطلق موجب می‌شود تا به ببینده خواسته یا ناخواسته حس اعتماد و پایداری بسیار زیادی منتقل شود. به طور ساده تر در واقع ترکیب هر رنگ با رنگ مشکی موجب می‌شود تا آن رنگ اثر بخشی آن چند برابر شود.


روانشناسی رنگ سفید

رنگ سفید این پالت با کد rgb(216،227،231) انتخاب شده است. اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که این رنگ بیشتر از آبی و سبز تشکیل شده است. آبی و سبز در کنار هم می‌توانند حس آرامش و اعتماد را با هم منتقل کنند. این رنگ مناسب برای استفاده در رنگ پس زمینه وبسایت است.


موارد استفاده این پالت رنگ

این پالت که رنگ آبی عنصر اصلی آن است می‌تواند به مقدار بسیار زیاد حس اعتماد و پایداری را منتقل کند. بسیاری از شرکت‌های هاستینگ و سرور از تم رنگی آبی برای انتقال حس پایداری و اعتماد استفاده می‌کنند. همچنین بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و توییتر و... نیز رنگ آبی را برای نماد خود برگزیده‌اند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 31 تیر 1402نمایش هفته : 26