پالت رنگ سبز پاستیلی(مغز پسته ای) و نارنجی

1402/05/13
نمایش: 12,750 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 464
زمان خواندن: 3 دقیقه - جمعه 13 مرداد 1402

آرامش بخش ترین رنگ، رنگ سبز است.  پالت رنگ سبز پاستیلی، نارنجی و کرمی عمدتاً از رنگ سبز تشکیل شده است و حس آرامش زیادی دارد. در این پالت رنگی برای جلوگیری از یکنواختی و سردی پالت، از رنگ نارنجی استفاده شده است. این پالت رنگ، پالت رنگ تابستانی است.

پالت رنگ تابستانی سبز پاستیلی(سبز مغز پسته‌ای یا مریم گلی)، نارنجی و کرمی، روانشناسی رنگ + کدها
پالت رنگ تابستانی سبز پاستیلی(سبز مغز پسته‌ای یا مریم گلی)، نارنجی و کرمی، روانشناسی رنگ + کدها

پالت‌های رنگ تابستانی باید دو ویژگی؛ سرسبزی، آرامش و پویایی و حرارت را داشته باشند. پالت رنگ سبز پاستیلی، نارنجی و کرمی در عین حالی که حس آرامش و اطمینان را با رنگ سبز پاستیلی(سبز مغز پسته‌ای)  منتقل می‌کند، حس پویایی و حرارت و گرما را نیز به واسطه رنگ نارنجی به بیننده منتقل می‌سازد. ترکیب رنگ سبز با نارنجی بسیار زیباست، در صورتی که از علاقمندان به این ترکیب هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ نارنجی و سبز را ببینید.


روانشناسی رنگ سبز پاستیلی

تمامی طیف رنگهای خانواده رنگ سبز ، حس آرامش را درخود دارند. اما رنگهای مختلف سبز تفاوت‌هایی نیز دارند.  هرچه رنگ سبز تیره‌تر باشد ، مانند سبز لجنی، حس اعتماد و اطمینان بالاتری در خود دارد و هرچه سبز روشن‌تر باشد، مانند رنگ سبز پاستیلی ، حس سرزندگی و رشد و نشاط آن بیشتر است. رنگ سبز به خاطر حس آرامش خاطری که دارد بسیار پرکاربرد در سایت‌های فروش لباس، سایت‌های آموزش آنلاین و... است. گفتنی است رنگ سبز پاستیلی در کشورمان به نام‌های سبز مریم گلی و سبز مغز پسته‌ای نیز معروف است.


روانشناسی رنگ کرمی

رنگ کرمی یکی از رنگ‌های طیف خانواده رنگ قهوه‌ای (و نه زرد) است. این رنگ ارتباط تنگاتنگی با رنگ‌های بژ و خاکی دارد. رنگ کرمی از رنگهای آرامش بخش محسوب می‌شود، از این رو از این رنگ در رنگامیزی دیوارهای خانه و عمدتاً بیمارستان‌ها برای ایجاد حس آرامش و کاهش استرس و اظطراب استفاده می‌شود. همچنین استفاده از رنگ کرمی در گالری‌های تصویر بسیار رایج است. علاوه بر موارد ذکر شده، رنگ کرمی نماد تواضع و فروتنی نیز است.


روانشناسی رنگ نارنجی

یکی از شاداب‌ترین و پرانرژی‌ترین رنگهای دنیای ما، رنگ نارنجی است. نارنجی رنگی بسیار اشتهاآور، محرک و گرم است. این رنگ در صورتی که به مدت وطولانی به صورت تکی استفاده شود، باعث ایجاد حس دلزدگی می‌شود. بهتر است در کنار نارنجی از رنگ‌های غیر گرم مانند سبز و آبی استفاده شود تا هم از یکنواختی جلوگیری شود و هم توازن در پالت رنگی رعایت شود. ترکیب رنگهای یشمی و نارنجی یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌های نارنجی است که شما را به دیدن آن دعوت می‌کنم.


موارد استفاده این پالت رنگ

وقتی  می‌خواهید در یک پالت رنگی هم حس آرامش را داشته باشید و هم حس تحرک و نشاط را، باید از رنگهای سرد و گرم به صورت ترکیبی استفاده کنید. پالت رنگ سبز پاستیلی، نارنجی و کرمی ترکیب رنگ‌های گرم و غیر گرم است و حس آرامش را توأم با حس تحرک و انرژی به بیننده منتقل می‌سازد. ترکیب رنگی سبز پاستیلی(سبز مغز پسته‌ای) و رنگ نارنجی می‌تواند بهترین ترکیب برای پالت‌های رنگ تابستانی باشد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 26 مرداد 1402نمایش هفته : 435