پالت رنگ پاییزی قرمز وینستونی، نارنجی و سبز پسته ای

1402/07/11
نمایش: 1,203 پسند: 1 دیدگاه: 0 بکارگیری: 197
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 11 مهر 1402

رنگهای قرمز و نارنجی از اصلی‌ترین رنگ‌های فصل پاییز هستند. عموماً در پالت‌های رنگ فصل پاییز ، رنگ سبز کمرنگ و روشن نیز یافت می‌شود. پالت رنگ پاییزی قرمز وینستونی، نارنجی و سبز پسته ای بهترین حس حال پاییزی را به بیننده منتقل می‌کند.

پالت رنگ قرمز وینستونی، نارنجی، زرد کم رنگ و سبز پسته ای، به همراه روانشناسی رنگ و کد
پالت رنگ قرمز وینستونی، نارنجی، زرد کم رنگ و سبز پسته ای، به همراه روانشناسی رنگ و کد

همه ما فصل زیبای پاییز با رنگهای زیبای نارنجی و قرمز می‌شناسیم. اصلی‌ترین رنگهای فصل پاییز، همان رنگهای برگ‌های درختان در این فصل زیبا هستند. نارنجی، قرمز و گاهاً سبز کمرنگ اصلی‌ترین رنگهای طبیعت فصل پاییز است. پالت رنگ پاییزی قرمز وینستونی، نارنجی و سبز پسته ای یکی از زیباترین و هماهنگ‌ترین پالت‌های رنگ فصل پاییز است. پیش از شروع بررسی این پالت پاییزی شما را به دیدن پالت پاییزی نارنجی و سبز دودی دعوت می‌کنم.


روانشناسی قرمز وینستونی

رنگ قرمز گرم‌ترین رنگ قابل مشاهده برای انسان است. قرمز انرژی و حرارت بالایی دارد. آنقدر انرژی این رنگ بالاست که گاهاً به عنوان رنگ تابلوها و چراغ‌های خطر نیز از آن استفاده می‌شود. رنگ قرمز وینستونی رابطه تنگانگی با رنگ قرمز آتشی دارد. هر دوی این رنگها بسیار داغ و پرحرارت هستند. از آنجایی که قرمز وینستونی  قابلیت بسیار بالایی در جذب نگاه دارد، بهتر است در این پالت رنگی در اقلیت از آن استفاده شود تا در نگاه بلند مدت انسان را آزرده نکند.


روانشناسی رنگ نارنجی پرتقالی

پر انرژی‌ترین و شاداب‌ترین رنگ قابل مشاهده برای چشم انسان رنگ نارنجی است. رنگ نارنجی بسیار انرژی بالایی دارد، اشتهای انسان را زیاد می‌کند و بسیار تهییج کننده است. رنگ پرتقالی رنگی روشن در خانواده  نارنجی است که در میان خردسالان طرفداران زیادی دارد. نارنجی رنگی بسیار شگفت انگیز است. این رنگ به طور کلی انرژی بخش و شاد است اما، در مکان‌هایی خاص، حاوی حس غم و اندوه می‌شود، مانند؛ غروب خورشید، فصل پاییز و...


روانشناسی رنگ  زرد کمرنگ

در میان عموم مردم، رنگ زرد به خنده‌آوری و امیدبخشی‌اش معروف است. رنگ زرد به هر میزان که پررنگ‌تر باشد، انرژی و خنده‌آوری‌اش نیز بیشتر است و به هر میزان که کم‌رنگ تر و اصطلاحاً ملایم‌تر باشد، حس امیدبخشی‌اش بالاتر است. بسیاری از بیمارستان‌ها از رنگ زرد کمرنگ به منظور افزایش روحیه و امید بیماران برای رنگ‌آمیزی دیوارها استفاده می‌کنند.


روانشناسی رنگ  سبزپسته‌ای

مهمترین رنگ تشکیل دهنده طبیعت رنگ سبز است. سبز منبع بینهایتی از حس آرامش است. رنگ سبز استفاده شده در  پالت رنگ پاییزی قرمز وینستونی، نارنجی و سبز پسته ای با کد رنگی rgb(206, 206, 90) میزان برابری از پیکسل‌های قرمز و سبز دارد و مقدار بسیار کمتری از پیکسل‌های آبی در خود دارد. این امر موجب می‌شود تا این رنگ سبز پسته‌ای به مانند رنگ‌های قرمز وینستونی و نارنجی موجود در این پالت رنگی انرژی بخش باشد(هماهنگی و تناسب پالت رنگ را حفظ کند)  و به تنهایی وظیفه جلوگیری از یکنواختی (رنگ تأکیدی) از پالت رنگ و القای حس آرامش به بیننده را نیز ایفا کند.


موارد استفاده این پالت رنگ

اگر دوست دارید به بیننده طرح‌گرافیکی‌تان، وبسایتتان و یا حتی کارت ویزیتتان و... حس ناب و زیبای پاییزیِ توأم با حس آرامش را منتقل کنید، یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما، پالت رنگ پاییزی قرمز وینستونی، نارنجی و سبز پسته‌ای است. این پالت رنگ پاییزی رنگی تناسب و هماهنگی بسیار بالایی دارد و در نگاه بلندمدت بیننده را خسته نمی‌کند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 11 مهر 1402نمایش هفته : 27