پالت رنگ بنفش بادمجانی، یاسی و بژ

1402/08/01
نمایش: 2,387 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 191
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 1 آبان 1402

رنگ بنفش رنگی سلطنتی است و نشان قدرت و ثروت است. پالت رنگ بنفش بادمجانی، یاسی و بژ می‌تواند حس قدرت و اعتبار را برای بیینده به همراه بیاورد. این پالت رنگی یکی از زیباترین ترکیب‌های خانواده رنگ بنفش است.

پالت رنگ بنفش بادمجانی، یاسی و بژ به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ بنفش بادمجانی، یاسی و بژ به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

خانواده رنگ بنفش که از ترکیب رنگهای قرمز و آبی ساخته می‌شود منبعی برای حس قدرت، سلطنت و ثروت است. ترکیب یک رنگ بنفش تیره مانند بنفش بادمجانی با یک رنگ بنفش روشن مثل بنفش یاسی حس تضاد یکنواخت و یکدستی را برای بیینده ایجاد کرده، او را مجذوب نماید  و در بلندمدت نیز برایش خسته کننده نباشد. پیش از شروع بررسی تخصصی این پالت رنگی شما عاشقان رنگ بنفش را به دیدن پالتی دیگر از خانواده بنفش تحت عنوان پالت رنگ بادمجانی دعوت می‌کنم.


روانشناسی بنفش بادمجانی

رنگ بنفش بادمجانی یکی از رنگهای تیره خانواده بنفش است. اساساً هرچه رنگ بنفش تیره‌تر باشد(میزان غلظت آبی آن بیشتر باشد) این رنگ حس اعتماد و قدرت بیشتری را به بیننده منتقل می‌کند. استفاده از یک رنگ روشن مانند بنفش یاسی در کنار بنفش بادمجانی تیره می‌تواند حس تضاد جذابی را ایجاد کند که در بلند مدت برای بیننده خسته کننده نمی‌شود.


روانشناسی رنگ بنفش یاسی

رنگی یاسی یکی از پرطرفدارترین رنگهای خانواده رنگ بنفش است. رنگ یاسی به خاطر حس لطافت و نرمی زیادی که دارد در میان بانوان بسیار طرفدار دارد. در واقع رنگهای روشن‌تر خانواده بنفش(و صورتی) حس لطافت، نرمی و مهربانی زیادی در خود دارند. بسیاری از برندها و  شرکت‌های تولید مواد شوینده از بنفش یاسی به خاطر نرمی و لطافتش در محصولات نرم کننده خود استفاده می‌کنند. علاوه بر نرمی و لطافت، بنفش یاسی حس عشق و مهربانی زیادی نیز در خود دارد.


روانشناسی رنگ  بژ

بسیار از مردم بر این باورند که رنگهای خاکی و بژ در خانواده رنگ زرد هستند، اما اینطور نیست. زیرا که هیچ یک از ویژگی‌های خانواده رنگ زرد را ندارند. رنگ بژ عضوی از خانواده قهوه‌ای است. بژ نماد آرامش، تواضع و فروتنی است. استفاده از رنگ بژ در پس زمینه می‌تواند استرس و اظطراب را از بیننده بگیرد و به او آرامش بدهد. ترکیب رنگهای بژ و بنفش ترکیب تضادی زیبایی برای بیینده است.


روانشناسی رنگ  سفید شیری

رنگ سفید شیری برخلاف  باور عموم(که باور دارند این رنگ سفید مطلق است) سفیدی است که کمی از سفید مطلق کدرتر است و در واقع حرارت بیشتری دارد! رنگ سفید شیری استفاده شده در پالت رنگ بنفش بادمجانی، یاسی و بژ، با کد رنگی rgb(255, 251, 245) میزان بیشتری پیکسل‌های قرمز به نسبت سبز و آبی دارد که همین امر موجب افزایش حرارت و گرمای این رنگ می‌شود. رنگ سفید شیری بر خلاف رنگ سفید مطلق در نگاه کردن بلند مدت برای بیننده دلزدگی ایجاد  نمی‌کند.


موارد استفاده این پالت رنگ

اگر اغلب بازدیدکننده‌هایتان از بانوان هستند، اگر می‌خواهید حس ثروت، قدرت و سلطنت را در طرح‌های گرافیکی‌تان، وبسایتتان و متریال دیزاین اپلیکیشن‌تان به بیننده منتقل کنید، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما پالت رنگ بادمجانی، یاسی و بژ است. تضاد این پالت رنگ بسیار جذاب و حرفه‌ای انتخاب شده است تا بیننده را جذب نماید. 

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 27 بهمن 1402نمایش هفته : 88