پالت رنگ صورتی، سبزآبی و آبی نفتی

1402/08/10
نمایش: 798 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 115
زمان خواندن: 2 دقیقه - چهارشنبه 10 آبان 1402

ترکیب رنگهای صورتی و سبزآبی در پالت رنگ بسیار زیبا، شاداب و هماهنگ است. رنگ آبی در این پالت رنگ به منظور جلوگیری از یکنواختی رنگهای این پالت و ایجاد تناسب بهتر میان رنگهای تیره و روشن است.

پالت رنگ صورتی، سبزآبی و آبی نفتی به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ صورتی، سبزآبی و آبی نفتی به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

رنگ صورتی رنگی بسیار پرطرفدار در میان بانوان است. این رنگ بمبی از احساس و لطافت است. رنگ سبز آبی منبع آرامش است. ترکیب رنگهای سبزآبی و صورتی بسیار جذاب و انرژی بخش برای انسان است. به منظور ایجاد هماهنگی در رنگهای تیره و روشن این پالت رنگ، رنگ آبی نفتی افزوده شده است. پیش از شروع بررسی پالت رنگ شما را به دیدن پالت رنگی آبی و صورتی دعوت می‌کنم.


روانشناسی صورتی

به جرأت می‌توان گفت رنگ صورتی پرطرفدارترین رنگ در میان بانوان است. صورتی رنگی بسیار لطیف است و حس مهربانی، لطافت و عشق را بیننده منتقل می‌کند. از بهترین رنگهای مکمل برای خانواده رنگ صورتی می‌توان به نگهای مختلف خانواده آبی به خصوص رنگهای آبی روشن اشاره کرد.


روانشناسی رنگ سبزآبی

رنگ سبزآبی، رنگی بسیار آرامش بخش است که از ترکیب رنگهای سبز و آبی تشکیل شده است. این رنگ ویژگی‌های آبی و سبز را در کنار یکدیگر دارد. یعنی حس آرامش را از رنگ سبز به ارث برده است و حس اعتماد و پایداری را از نگ آبی. ترکیب این ویژگی‌ها موجب می‌شود تا رنگ سبزآبی بسیار آرامش بخش باشد. سبزآبی هم در میان آقایان و هم در میان بانوان طرفدار دارد، اما طرفداران بانو بیشتر هستند.


روانشناسی رنگ  آبی نفتی

رنگ آبی نفتی یکی از پرطرفدارترین رنگهای تیره خانواده رنگ آبی است. آبی نفتی رنگی بسیار سنگین و رسمی است. استفاده از این رنگ برای رنگ لباس در آقایان بسیار مناسب است. آبی نفتی منبع حس اعتماد و اطمینان است. این رنگ در  پالت رنگ صورتی، سبزآبی و آبی نفتی، رنگ تأکیدی است، یعنی آمده است تا یکنواختی را در این پالت رنگ از بین ببرد.  در انتها باید اشاره کنم که رنگ آبی نفتی می‌تواند نماد حزن و اندوه نیز باشد.


روانشناسی رنگ  خاکستری روشن

از آنجایی که رنگ رنگ خاکستری در میان رنگهای سفید و مشکی قرار گرفته است، به معنای خنثی بودن، بلاتکلیفی و حد متوسط بودن است. از آنجایی که رنگ سفید مطلق با کد rgb(255,255,255) در نگاه بلند مدت چشمان را آزرده می‌کند، استفاده از رنگ خاکستری به جای استفاده از سفید مطلق بسیار مناسب است و از خستگی چشم‌ها در نگاه بلند مدت جلوگیری می‌کند.


موارد استفاده این پالت رنگ

پالت رنگ صورتی، سبزآبی و آبی نفتی با داشتن رنگ سبزآبی، حس آرامش، با داشتن رنگ صورتی حس مهربانی و لطافت و بارنگ آبی نفتی حس  اعتماد و اطمینان را بییننده منتقل می‌کند. استفاده از این پالت رنگ در آرت ورک‌ها، سایت‌ها، نرم افزارها و... با مخاطب بانو بسیار مناسب و تاثیرگذار است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 10 آبان 1402نمایش هفته : 21