پالت رنگ سبز ایرانی و آبی فیروزه‌ای

1402/11/15
نمایش: 927 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 351
زمان خواندن: 2 دقیقه - یکشنبه 15 بهمن 1402

پالت‌های رنگ ایرانی طرفداران زیادی در ایران دارند. رنگ سبز ایرانی یکی از جذاب‌ترین رنگهای خانواده سبز است که در میان آقایان و بانوان ایرانی طرفدار زیاد دارد. ترکیب فیروزه‌ای و سبز ایرانی در این پالت رنگ، ترکیب رنگ سردی را برای بیننده ایجاد کرده است.

پالت رنگ سبز ایرانی، آبی فیروزه‌ای و آسمانی به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ سبز ایرانی، آبی فیروزه‌ای و آسمانی به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

رنگهای ایرانی به گونه‌ای انتخاب شده‌اند تا با خلق و خوی مردم ایران سازگار بوده و هر ایرانی را جذب خود نمایند. رنگ سبز ایرانی بسیار شبیه به رنگ سبز یشمی است و جز رنگهای تیره خانواده سبز است. در کنار رنگ سبز  ایرانی، آبی آسمانی و آبی فیروزه‌ای وجود دارد تا ترکیب رنگ سرد مکملی برای بیننده ایجاد نماید.


روانشناسی رنگ سبز ایرانی

عموماً تمامی رنگهای ایرانی، رنگهایی پررنگ و تیره هستند. رنگ سبز ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نیست و همانطور که میبینم یک رنگ تیره در خانواده رنگ سبز است. ترکیب رنگهای سبز و آبی می‌تواند ترکیب رنگ سرد دل‌انگیزی برای بیننده ایجاد نماید. رنگ سبز ایرانی بسیار آرامش بخش است و استفاده از آن در دکوراسیون خانه باعث تزریق حس آرامش و اطمینان به بیننده می‌شود. همچنین باید اشاره کنم که سبز نماد سلامتی نیز است.


روانشناسی رنگ  آبی فیروزه‌ای

رنگ آبی فیروزه‌ای یکی از جذاب‌ترین رنگهای روشن خانواده رنگ آبی است. رنگ آبی فیروزه‌ای به مانند رنگ سبز نماد آرامش است. انگشترهای فیروزه به خاطر رنگ آرامش فیروزه‌ای که دارند بسیار پرطرفدار هستند. رنگ فیروزه‌ای  استفاده شده در این پالت رنگ با کد rgb(64, 162, 227) میزان زیادی از پیکسل‌های سبز و آبی دارد که حس شادابی، تازگی و آرامش را برای بیننده به ارمغان می‌آورد.


روانشناسی رنگ آبی آسمانی

رنگ آبی روشن یا آبی آسمانی، رنگی نرم و لطیف است که نمادی برای آرامش و سلامتی است. آبی آسمانی همچنین نماد پهناوری نیز است. استفاده از یک رنگ آبی تیره در کنار آبی روشنی مانند آبی آسمانی، ترکیب متضاد زیبایی برای بیننده ایجاد می‌کند که موجب می‌شود تا در نگاه بلند مدت بیننده آزرده نشده و از دیدن پالت رنگ سبز ایرانی و فیروزه‌ای لذت ببرد.


روانشناسی رنگ سفید شیری

رنگ سفید شیری، یکی از رنگهای خانواده سفید است که اندگی گرمی و حرارت بالاتری به نسبت رنگ سفید مطلق با کد رنگی rgb(255,255,255) دارد. رنگ سفید شیری بر خلاف سفید مطلق دیرتر کثیف و چرک شده  و نگاه بلند مدت، کمتر چشمان را اذیت می‌کنند. لازم به ذکر است که رنگ سفید شیری یکی از پرطرفدارترین رنگهای ماشین در ایران است.


موارد استفاده این پالت رنگ

پالت‌های رنگ سرد در فصول سرد سال مانند زمستان بسیار پرکاربرد هستند. رنگهای سبز و آبی از اصلی ترین رنگهای سرد هستند. استفاده از این پالت رنگ برای انتقال حس آرامش و شادابی به بیننده بسیار مناسب است. همچنین باید اشاره کنم که رنگ سبز ایرانی و فیروزه‌ای از پرطرفدارترین رنگها در ایران هستند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 30 بهمن 1402نمایش هفته : 41