پالت رنگ صورتی، بنفش و نارنجی

1402/02/25
بازدید : 750 لایک : 3 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: جمعه 18 شهریور 1401

پالت رنگ پیش روی شما از رنگ های صورتی جیغ، بنفش و نارنجی(زرد) تشکیل شده است. این پالت رنگ کاملا انرژی زا است و با توجه به رنگ هایش حس لاکچری بودن، پویایی و احساس را منتقل می‌کند.

پالت رنگ صورتی، بنفش و نارنجی
پالت رنگ صورتی، بنفش و نارنجی روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

رنگ‌های اصلی این پالت رنگ، صورتی و بنفش هستند. رنگ صورتی نماد احساس و ظرافت است و رنگ بنفش نماد اطمینان و پرستیژ بالا. رنگ نارنجی(زرد) موجود در این پالت رنگی، رنگی تاکیدی است و وظیفه جلوگیری از یکنواختی را در این پالت رنگی ایفا می‌کند. اگر علاقه مند به پالت‌های بنفش و نارنجی هستید، پالت رنگ بنفش و نارنجی را مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ صورتی

از آن جا که رنگ صورتی بمب احساس است و لطافت، ظرافت و مهربانی را به بیننده منتقل می‌سازد، این رنگ مورد علاقه تمام دختران در تمام سنین است. صورتی تیره علاوه بر موارد ذکر شده نماد عشق و احساس نیز است. این رنگ بسیار مناسب برای جذب بانوان است.


روانشناسی رنگ بنفش

از دوران کودکی می‌دانیم که رنگ بنفش حاصل ترکیب قرمز با آبی است. رنگ قرمز نماد عشق، شور، حرارت، اظطراب و... است و رنگ آبی نماد پایداری، اعتماد و اطمینان است. رنگ بنفش میزانی تقریبا یکسان از ویژگی‌های این دو رنگ را داراست. ترکیب این ویژگی‌ها باهم می‌تواند حس لاکچری و باکلاس بودن را به مخاطب منتقل سازد.


روانشناسی رنگ نارنجی

نارنجی پرانرژی‌ترین رنگ طیف مرعی است. نارنجی به بیننده انرژی تزریق می‌کند و او را به تکاپو وا می‌دارد. برای انتخاب رنگ مکمل برای نارنجی می‌توان از رنگ‌های آبی، بنفش و قرمز بسته به محل استفاده، استفاده کرد. در این پالت رنگی، رنگ بنفش مکمل نارنجی انتخاب شده است.


روانشناسی رنگ سفید یخی

سفید یخی تمام ویژگی‌های رنگ سفید یعنی صلح، آرامش و اطمینان خاطر دارد.  تنها تفاوت رنگ یخی با سفید، میزان روشنایی آن است که اندکی از سفید کمتر است و کمتر موجب آزار چشم در نگاه کردن بلند مدت می‌شود. سفید یخی همان سفید مطلق است که اندکی تُن آبی رنگ نیز در خود دارد.


موارد استفاده این پالت

این پالت رنگی بسیار مناسب برای استفاده در انواع طرح‌ها و وبسایت‌ها با مخاطبان بانو است. رنگ‌های موجود در این پالت رنگی به راحتی می‌توانند حس انرژی و نشاط و احساس را به بیننده منتقل کرده و او را به تکاپو وا دارند. بنفش و صورتی رنگ‌های اصلی این پالت رنگ هستند و رنگ نارنجی رنگ تاکیدی است. دقت کنید که از رنگ نارنجی در این پالت رنگ بیش از اندازه استفاده نکنید.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: دوشنبه 25 اردیبهشت 1402بازدید هفته اخیر : 30