پالت رنگ خرمایی، نارنجی و بژ(تم پاییزی)

1401/07/23
نمایش: 1,975 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 205
زمان خواندن: 3 دقیقه - شنبه 23 مهر 1401

پالت رنگ پاییزی پیش روی شما از رنگ های نارنجی و خرمایی تشکیل شده است. رنگهای قرمز خرمایی و نارنجی این پالت به گونه ای انتخاب شده اند تا حس فصل پاییز به بهترین نحو به بیننده منتقل شود.

پالت رنگ خرمایی، نارنجی و بژ(تم پاییزی)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ خرمایی، نارنجی و بژ(تم پاییزی)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

همه ما فصل پاییز را به رنگ نارنجی‌اش، غم و اندوهش، سرمای هوایش، زیبایی برگ‌های نارنجی‌اش و... می‌شناسیم. پالت رنگ پاییزی با رنگهای خرمایی و نارنجی می‌تواند به بهترین نحو حس پاییزی را به بیننده منتقل کند. بیننده پس از دیدن این پالت رنگی به یاد برگ‌های خشک شده زرد و نارنجی، آفتاب نارنجی رنگ مایل پاییزی، غروب نارنجی رنگ پاییز و... می‌افتد. ناگفته نماند که حس اندوه محسوسی در این پالت نهفته است و نباید از آن در انتقال شادی و نشاط استفاده کرد. اگر عاشق پالت های رنگی با طیف نارنجی و قرمز هستید، پالت رنگ قرمز و نارنجی را هم ببینید.


روانشناسی رنگ خرمایی

اگر طیف رنگ‌های قرمز را یک خانواده و طیف رنگ‌های قهوه ای را یک خانواده دیگر در نظر بگیریم، رنگ خرمایی حاصل ازدواج فامیلی این دو خانواده است! یعنی نیمی از ویژگی‌های خرمایی از قرمزها آمده است و نیم دیگر از قهوه‌ای‌ها. خرمایی حس حرارت و داغی را از قرمز دارد و حس اعتماد و ارگانیک بودن را از خانواده رنگهای قهوه‌ای. هر چه این رنگ به قرمز نزدیک تر باشد حس حرارت و اظطراب و انرژی‌اش بیشتر است و هرچه به قهوه‌ای نزدیک‌تر باشد، حس اعتماد و مینیمالیتی آن بیشتر است.


روانشناسی رنگ نارنجی

به همان میزان که نارنجی روشن حاوی انرژی و نشاط بالایی است، نارنجی تیره نماد غروب خورشید است و حس حزن و اندوه خاصی در خود دارد. باید در استفاده از نارنجی تیره احتیاط کرد زیرا که می‌تواند به کاربر به راحتی حس ناراحتی، بی اعتمادی و... را منتقل سازد. ناگفته نماند که نارنجی روشن به علت انرژی و حرارت زیادش در تبلیغات بسیار کاربردی است.


روانشناسی رنگ تیره

رنگ تیره استفاده شده در این پالت مقداری از خاکستری میانه تیره‌تر و از مشکی روشن‌تر است. این رنگ با کد رنگی rgb(79,74,74) اندکی قرمز بیشتری به نسبت سبز و آبی دارد و همین امر موجب هماهنگی هرچه بیشتر این پالت در القای حس پاییزی بودن شده است.


روانشناسی رنگ بژ

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی رنگ بژ است. رنگ بژ استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگی rgb(233,229,221) است. همانطور که مشاهده می‌فرمایید، مقدار قرمز موجود در رنگ بژ نسبت به آبی و سبز بیشتر است و سبز نیز بیشتر از آبی. رنگ بژ برخلاف سفید که رنگی خنثی است، دارای اندکی حرارت است که موجب می‌شود چشمان انسان در نگاه کردن به این پالت رنگی در سایت یا هر جای دیگر در بلندمدت آزرده نشوند.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی به راحتی می‌تواند حس پاییزی را به بیننده منتقل سازد. می‌توان از این پالت رنگی برای طرح های گرافیکی تبلیغی به مناسبت فصل پاییز استفاده کرد. همچنین این پالت رنگی بسیار مناسب اصلاح نور و رنگ عکس‌ها با تم پاییزی است. نمونه یک اصلاح نور و رنگ پاییزی را می‌توانید در ادیت زیبای پاییزی ببینید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 23 مهر 1402نمایش هفته : 12