پالت رنگ زیتونی و رنگ قهوه ای شکلاتی

1401/09/02
نمایش: 3,893 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 161
زمان خواندن: 2 دقیقه - چهارشنبه 2 آذر 1401

رنگ زیتونی از ترکیب رنگ های سبز و قهوه ای تشکیل می شود. این رنگ در هرجا که استفاده شود، اعم از رنگ مو، دکوراسیون، وبسایت و کارهای گرافیکی، القا کننده حس آرامش، صلح و اطمینان به بیننده است. رنگ قهوه‌ای شکلاتی یکی از آرامش بخش ترین و ارگانیک ترین رنگهای طیف خانواده قهوه‌ای است.

پالت رنگ زیتونی و قهوه ای شکلاتی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ زیتونی و قهوه ای شکلاتی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

اگر به دنبال پالت رنگی هستید تا با استفاده از آن حس آرامش، صلح و اطمینان خاطر مطلق را به بیننده منتقل کنید، پالت رنگ زیتونی و قهوه ای شکلاتی بهترین گزینه برای شماست. رنگ زیتونی که از رنگ‌های سبز و قهوه ای ایجاد شده است، دربردارنده ویژگی‌های هر دوی این رنگ هاست که در ادامه به آنها خواهم پرداخت. پیش از بررسی شما را به دیدن پالت زیبای قهوه ای  و کرم در کپل آرت دعوت می نمایم.


روانشناسی رنگ زیتونی

رنگ زیتونی استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگی rgb(147, 125, 20) به طور کلی از رنگ های قرمز و سبز و مقدار بسیار اندکی آبی تشکیل شده است. این ترکیب رنگی که مانند ترکیب قهوه ای و سبز در دنیای رنگ هاست، دربردارنده احساس های آرامش و صلح و اطمینان است. آرامش از مهمترین ویژگی‌های رنگ سبز است و اطمینان و اعتماد هم یکی از مهمترین ویژگی‌های رنگ قهوه ای .


روانشناسی رنگ کرمی

رنگ کرمی از مهمترین رنگ های خانواده قهوه ای است. این رنگ به نسبت رنگ های خاکی و بژ تیره‌تر است و اصطلاحا قهوه‌ای تر است. رنگ کرمی موجود در این پالت رنگی درست مانند رنگی زیتونی از مقادیر بیشتری قرمز و سبز به نسبت آبی برخوردار است و هماهنگی بسیار عالی ایجاد کرده است.


روانشناسی رنگ قهوه ای کاکائویی

قهوه ای بعد از رنگ آبی، مهمترین و اصلی ترین رنگ تشکیل دهنده سیاره زمین است. قهوه ای را در زندگی روزمره در چوب، درختان، خاک و... مشاهده می‌کنیم. قهوه ای نماد ارگانیک بودن ، آرامش و اطمینان و صبوری  است. هرچه قهوه ای روشن‌تر باشد حس شور و حرارت بیشتری در خود دارد و هرچه تیره‌تر باشد حس آرامش و اعتماد بالاتری در خود دارد. رنگ قهوه‌ای شکلاتی در طیف روشن قهوه‌ای قرار دارد.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی همان رنگ زیتونی بسیار کمرنگ است. در واقع به صورت کلی در این پالت رنگی تناسب رنگ‌های اصلی سازنده رنگ های این پالت رنگی در تمام پالت رنگی حفظ شده است.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی که از خانواده رنگ های زیتونی و قهوه ای شکلاتی ساخته شده است. منبع آرامش، ارگانیک بودن و حس اعتماد است. می‌توانید از این پالت رنگی در دکوراسیون خانه، در تابلوهای نقاشی، طرح های گرافیکی، سایت‌های هنری و گالری‌های عکس و هرجایی که نیاز تا حس آرامش ایجاد شود استفاده نمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 20 تیر 1402نمایش هفته : 37