پالت رنگ بنفش یاسی و آبی سیر

1402/01/16
نمایش: 5,451 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 374
زمان خواندن: 3 دقیقه - چهارشنبه 16 فروردین 1402

خانواده رنگ‌های بنفش، از رنگ بنفش یاسی تا بنفش بادمجانی بسیار پرطرفدار هستند. پالت رنگ بنفش یاسی نماد عشق و لطافت است و حس نرمی را به بیننده منتقل می‌کند. رنگ بنفش از آن دسته رنگهاست که در میان آقایان و بانوان مشترکا طرفدار دارد. رنگ آبی سیر از طیف رنگ‌های آبی تیره است و دربردارنده حس اعتبار و قدرت است.

پالت رنگ بنفش یاسی و آبی سیر، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ بنفش یاسی و آبی سیر، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

رنگ بنفش نماد قدرت، ثروت و عشق است. خانواده رنگ بنفش طرفداران بسیاری دارد که مشترکا از میان آقایان و بانوان هستند. رنگ‌های بنفش تیره چون بنفش بادمجانی در میان مردان بیشتر طرفدار دارند و رنگ‌های بنفش روشن‌تر، چون بنفش  یاسی در میان بانوان طرفداران بسیار دارند. رنگ یاسی که بسیار پرطرفدار است نماد عشق و لطافت است. درصورتی که از عاشقان رنگ بنفش یاسی هستید، پالت رنگ بنفش یاسی را در کپل آرت ببینید. رنگ آبی سیر رنگ بسیار مورد علاقه مردان است و رنگی تیره به حساب می‌آید که منبع حس پایداری و اعتبار است. 


روانشناسی رنگ بنفش

از دوران کودکستان بیاد داریم که رنگ بنفش را می‌توان با ترکیب قرمز و آبی ساخت. رنگ بنفش جز معدود رنگ‌هاییست که هم در دنیای واقعی و هم در دنیای دیجیتال، با یک ترکیب ایجاد می‌شود. رنگ بنفش هرچه تیره‌تر(یا اصطلاحا جیغ‌تر) باشد، حس اعتبار، قدرت و ثروت بیشتری دارد و هرچه رنگ بنفش روشن‌تر باشد حس لطافت و نرمی بیشتری دارد و حس عاشقی را منتقل می‌کند.


روانشناسی رنگ یاسی

نام رنگ یاسی برگرفته از گل بسیار خوش رنگ یاس است. رنگ بنفش یاسی مظهر لطافت و نرمی است و حس مهربانی را به بیننده منتقل می‌کند. همین احساس مهر و لطافت باعث ایجاد حس آرامش در انسان می‌شود. نکته ای قابل تامل است آن که رنگ یاسی آنقدر آرامش بخش و لطیف است که وقتی در دکوراسیون از آن استفاده شود، شخص غرق  در آرامش و لطافت می‌شود.


روانشناسی رنگ آبی سیر

رنگ آبی بیشترین سهم را در محیط زندگی انسان دارد. تمامی منابع آب زمین و آسمان ما به رنگ آبی هستند. آبی نماد اعتبار و قدرت است. بسیاری از شرکت‌های سازنده ماشین(مانند BMW) و همچنین بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری(IBM، توییتر و لینکدین و انبوه شرکت های سرور و شبکه) از این رنگ استفاده می‌کنند تا حس اعتبار، قدرت و اطمینان را به بیننده منتقل سازند. رنگ آبی به میزانی که تیره باشد در بردارنده حس قدرت بسیار بالایی است. برای مثال لباس آبی تیره حس قدرت بسیار بیشتری به شخصی که  آن را پوشیده است می‌دهد تا آبی روشن. رنگ آبی نفتی یکی دیگر از رنگ‌های طیف خانواده رنگ آبی است.


روانشناسی رنگ یاسی روشن

تمامی رنگهای استفاده شده در پالت رنگ بنفش یاسی و آبی سیر، از خانواده رنگهای سرد هستند. رنگ روشن موجود در این پالت رنگی، نمونه‌ای روشن از رنگ پرطرفدار یاسی است. رنگ یاسی روشن بسیار هماهنگ با پالت رنگ است و بهترین انتخاب برای استفاده به عنوان رنگ پس زمینه طرح گرافیکی، وبسایت یا رابط کاربری است.


کاربرد پالت رنگ

رنگ بنفش اصلی ترین رنگ تشکیل دهنده پالت رنگ بنفش یاسی و آبی سیر است. از آنجا که بنفش نماد قدرت، سلطنت، عشق و لطافت است، این پالت رنگی بسیار مناسب برای القای حس آرامش و لطافت و در عین حال حس قدرت به ببینده است. رنگ بنفش یاسی در میان بانوان طرفدار بسیار دارد و نماد لطافت و نرمی در این پالت رنگی است. از این پالت رنگی می‌توانید برای طراحی سایت‌های مینیمال هنری با مخاطبان بانو، طرح‌های گرافیکی با مخاطبان بانو و یا رنگ اتاقتان استفاده نمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 16 فروردین 1402نمایش هفته : 87