پالت رنگ آبی درباری، آبی دریایی و آسمانی

1402/02/12
نمایش: 12,696 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 1,348
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 12 اردیبهشت 1402

رنگ آبی نماد قدرت، پایداری و استحکام است. طیف های مختلف رنگ آبی ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. به هر میزان که رنگ آبی تیره تر باشد، حس اعتبار و اطمینان بالاتری دارد و رهچه روشن تر باشد، پویایی و طراوت بالاتری تری دارد. پالت رنگ آبی درباری، آبی دریایی و آبی آسمانی یکی از جذاب ترین ترکیب‌های رنگ آبی است.

پالت رنگ آبی درباری، آبی دریایی و آسمانی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ آبی درباری، آبی دریایی و آسمانی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

رنگ آبی منبع اعتبار، اطمینان و قدرت است. طیف‌های مختلف رنگ آبی، از آبی کبریتی گرفته تا آبی روشن ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. رنگ آبی به هر میزان که روشن باشد، نماد طراوت و پهناوری است و به انسان آرامش می‌دهد. همچنین طیف‌های تیره رنگ آبی، برای القای حس اعتماد و اطمینان به بیننده بهترین انتخاب می‌باشند. با بررسی کامل پالت رنگ آبی درباری، آبی دریایی و آبی آسمانی همراه من باشید.


روانشناسی رنگ آبی درباری

رنگ آبی درباری یکی از رنگهای تیره طیف رنگ آبی است. همانطور که از اسم رنگ آبی درباری مشخص است، این رنگ نمادی برای قدرت ، اعتبار و استحکام  است. رنگ آبی درباری از رنگ آبی سرمه‌ای اندکی روشن‌تر است و حس لذت‌بخش‌تری را به بیننده در نگاه بلند مدت القا می‌کند. اگر می‌خواهید در فروشگاه آنلاین خود حس اعتماد و اعتبار را به بیننده منتقل کنید، بهترین ترکیب رنگ برای شما، ترکیب آبی سرمه‌ای و آبی درباری است. باید توجه کرد که رنگهای تیره آبی ، اگر درجای مناسب استفاده نشوند می‌توانند به بیننده حس افسردگی و غم را القا کنند.


روانشناسی رنگ آبی دریایی

همان حس آرامش، پهناوری و وسعتی که با دیدن دریا به انسان منتقل می‌شود، با دیدن رنگ آبی دریایی نیز همان حس‌ها به فرد منتقل می‌شود. رنگ آبی برخلاف رنگ قرمز حس پویایی و شور و شوقی در خود ندارد، اما در عوض بسیار حس آرامش و متانت در خود دارد. رنگ آبی دریایی از رنگ آبی درباری روشن‌تر است و حس کدر بودن و افسردگی آن را ندارد و در بلندمدت برای انسان ایجاد حس غم نمی‌کند.


روانشناسی رنگ آبی آسمانی

رنگهای مختلف طیف خانواده رنگهای آبی همه و همه حس آرامش در خود دارند اما، حس آرامش در رنگ‌های روشن آبی بیشتر است. رنگ آبی آسمانی این پالت رنگی با کد رنگی rgb(175, 211, 226)، رنگی بسیار ملایم، آرامش بخش و نرم است. رنگ‌های آبی فیروزه‌ای و آبی آسمانی شباهت زیادی در ظاهر و ویژگی‌های خود دارند، با این تفاوت که آبی فیروزه ای اندکی بیشتر از آبی آسمانی حس آرامش و شادابی در خود دارد.


روانشناسی رنگ خاکستری

رنگ خاکستری نماد میانه بودن و بی طرف بودن است. برخلاف باور عموم مردم، رنگ مشکی نماد افسردگی و ناراحتی نیست، بلکه رنگ خاکستری به علت القای حس بلاتکلیفی بسیار بیشتر از رنگ مشکی افسردگی ایجاد می‌کند. رنگ خاکستری این پالت رنگی با کد رنگی rgb(246, 241, 241) به میزان بسیار اندکی از پیکسل‌های رنگ قرمز بیشتری بهره می برد. همین میزان اندک خود در بلند مدت باعث می شود تا این رنگ به مانند رنگ خاکستری مطلق با کد رنگی rgb(127, 127, 127) القاگر حس افسردگی نباشد و بیینده را آزرده نکند. از رنگ خاکستری این پالت رنگی می‌توان به عنوان رنگ پس زمینه استفاده نمود.


کاربرد پالت رنگ

اگر می‌خواهید با  آرت ورک گرافیکی‌تان، رابط کاربری‌تان اپلیکیشن یا وبسایت‌تان یا حتی رنگ دکوراسیون اتاقتان به بیننده حس مطلق آرامش، اعتماد و اعتبار را القا نموده و دوست ندارید از رنگهای تیره و جیغ استفاده کنید، پالت رنگ آبی درباری ، آبی دریایی و آبی آسمانی بهترین انتخاب برای شماست. تنها باید توجه کنید که اگر حس آرامش بیشتری می‌خواهید باید از آبی روشن بیشتری استفاده کنید و اگر حس قدرت و اعتبار بیشتری می‌خواهید باید از رنگهای تیره‌تر این پالت رنگی آبی بیشتر استفاده کنید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 26 شهریور 1402نمایش هفته : 41