پالت رنگ آبی و زرد رسمی

1401/04/03
بازدید : 1,058 لایک : 4 کامنت : 0 ذخیره : 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: جمعه 3 تیر 1401

پالت رنگ بسیار هماهنگ و رسمی آبی و نارنجی، باتوجه به تیره بودن رنگ آبی بکار رفته در این پالت و رنگ نارنجی ملایم آن، این پالت رنگ اصطلاحا بسیار سنگین و رسمی است و می تواند برای سازمان ها و شرکت ها و طرح های رسمی (غیر سرگرمی) استفاده شود.

پالت رنگ آبی و زرد رسمی
پالت رنگ آبی و زرد رسمی

بررسی اجمالی پالت

ترکیب رنگی استفاده شده در این پالت منتقل کننده حس پایداری و استحکام توام با پویایی و فعالیت است. این پالت رنگ همچنین مقادیر زیادی از حس اعتماد را منتقل می کند.


بررسی رنگ آبی تیره

رنگ آبی به طور کلی بیانگر حس آرامش، حس پایداری و قدرت است. رنگ آبی آسمان همواره برای انسان نمود آرامش و دریا برایش نمود استواری و پهناوری بوده است. از آنجا که رنگ آبی استفاده شده در این پالت رنگ، تیر است، این رنگ بیش از این که حس آرامش را القا کند، حس پایداری، استحکام و قدرت را القا می کند.


بررسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی حاصل ازدواج رنگهای قرمز و زرد است و تقریبا دارای تمام ویژگی‌های این دو رنگ. رنگ نارنجی حس طراوت و تازگی را از رنگ زرد به ارث برده و حس انرژی ، قدرت و پویایی را از رنگ قرمز. از این رو رنگ نارنجی می تواند نشاندهنده مفهوم پویایی و پیشرفت باشد.


بررسی رنگ مشکی

رنگ مشکی این پالت با کد رنگی Rgb(15,32,60) دارای مقادیر زیادی از رنگ آبی است و از آنجا که این رنگ بسیار تیره است می تواند اثر بخشی رنگ آبی (حس پایداری و استواری) را چندین برابر کند.


موارد استفاده این پالت

با توجه به استفاده از رنگ آبی تیره در این پالت رنگ، این پالت رنگ بسیار مناسب برای کارهای رسمی، سازمانی و شرکتی است. به طور خلاصه تر، مناسب برای استفاده  در هر جایی که سخنی از اعتماد سازی و پایداری و قدرت است. همچنین رنگ نارنجی موجود در این پالت نیز منتشرکننده حس پویایی و فعالیت است. لازم به ذکر است خبرگزاری فارس از این پالت رنگ استفاده کرده است که هم نماد اعتماد و استواری است و هم نماد پویایی و حرکت.

ویرایش: شنبه 16 مهر 1401میانگین بازدید روزانه: 7