آرت ورک یک نقطه در تنهایـی

1400/06/15
نمایش: 4,506 پسند: 4 دیدگاه: 2 دریافت: 432
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 15 شهریور 1400

تقربیا همه ما انسان ها تفکری منفی در مورد مسئله تنهایی داریم و آن را بد می دانیم، اما تنهایی همواره یک وجود منفی و بد برای انسان نیست، گاهی تنهایی برای ما درمان است. با مطلب جذاب در مورد مسئله تنهایی تا انتها همراه من باشید.

تایپوگرافی سه بعدی خلاقانه مفهومی از کلمه تنها در نرم افزار ادوبی دیمنشن، متریال شیشه و فلز
تایپوگرافی سه بعدی خلاقانه مفهومی از کلمه تنها در نرم افزار ادوبی دیمنشن، متریال شیشه و فلز

انسان ذاتاً یک موجود تنهایی گریز است، به طوری که در ذهن همه ما انسانها، تنهایی مفهوم منفی دارد و تقریبا هیچکس  از تنهایی لذت نمی‌برد و همواره همه در تکاپو برای دوری از تنهایی هستند. در این مطلب میخواهیم بررسی کنیم که تنهایی چگونه می‌تواند برای ما مفید باشد، با این مطلب متفاوت همراه باشید. قبل از آغاز بحث شما را به مشاهده مطلب روز جهانی مجردها در سایت کپل آرت دعوت می‌کنم. این تایپوگرافی سه بعدی با مفهوم تنهایی طراحی و رندر شده است.


تنهایی مفید است!

از نظر من تنهایی نه‌تنها مضر نیست بلکه در مواقعی نیز کاملا نیاز است. در تنهایی است که ما به حقایق و واقعیت‌های زندگی خود پی‌می‌بریم، در تنهایی است که یاد می‌گیریم باید بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و... پس تنهایی یک وجود منفی و بد و زشت در زندگی ما نیست. مضاف بر این موضوع می‌توان از تنهایی‌هایمان بهترین بهره را برد و از آن زمانها به بهترین شکل برای پرداختن به خود و پیشرفت استفاده نمود!


همواره تنهایی مفید نیست

انسان ذاتا موجودی اجتماعی است و گاهاً نیاز دارد که در جمع باشد و با افراد مختلف تعامل داشته باشد. بسیاری از عیوب انسان زمانی مشخص می‌شوند که شخص در میان جمع باشد، همین مشخص شدن عیوب و درصدد برآمدن انسان برای رفع آن‌ها، سبب پیشرفت او می‌شوند، پس اگر اصلا در جمع حضور نداشته باشیم و کاملا تنها و ایزوله زندگی کنیم به بسیاری از عیوب خود پی نمی‌بریم و به طبع به دنبال اصلاح خود نیز نمی‌رویم.


اشتراک گذاری با دیگران

اساساً هنگامی که انسان در جمع به سر می‌برد، خلق و خو، رفتار، منش، علوم و ... خود را با افراد جمع به اشتراک گذاشته و از دیگر افراد جمع می‌آموزد. چه بسا بسیار چیزهایی که ما آن‌ها را در رفتار خود نادیده می‌گیریم اما بسیاری آن رفتارها را از ما الگو می‌گیرند و آن‌ها را در زمره اخلاق و منش پسندیده قرار ‌می‌دهند. و چه بسا بسیار علومی که ما از آن‌ها آگاه نیستیم ولی هنگامی که در جمع قرار می‌گیریم از آن‌ها مطلع شده و پیگیر آن‌ها می‌شویم.


نتیجه گیری

تنهایی با وجود اینکه در میان ما انسان‌ها مفهوم منفی به خود گرفته است، دارای مزایایی هم هست که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم، باید توجه کنیم که تنهایی به آن اندازه هم بد نیست و گاهی می‌تواند برای ما مفید باشد، اما این نکته را هم باید توجه کرد که تنهایی مطلق به شدت برای ما مضر است و همانطور که در دو پاراگراف آخر اشاره شد، می‌تواند جلوی پیشرفت ما را نیز بگیرد.


درباره این طرح گرافیکی

این طرح دنباله طرح قبلی من است که در فتوشاپ به صورت فلت طراحی کرده‌ام، با استفاده از کلیک بر روی تنهای تنهای تنها  می‌توانید آن را مشاهده بفرمایید. همانطور که قبلا گفتم یک تایپوگرافی عالی در دنیای 2بعدی می‌تواند نوید بخش یک طرح بسیار جذاب در دنیای 3بعدی باشد. اگر در این طرح دقت کرده باشید، متوجه شده‌اید که در این طرح همه اِلمانها جفت هستند جز یک نقطه که در بالای آنها قرار گرفته است. در این جا نیز مانند خیلی از اوقات در زندگی‌مان تنهایی لازم است...  تنهایی آن نقطه احتیاج بود تا این طرح را به طرحی زیبا تبدیل کند. متریال فلز شکسته در این طرح از متریال شیشه شکسته ادوبی دیمنشن اشتقاق یافته و با انبوهی از ادیت‌ها به شکلی که مشاهده می‌کنید در آمده است. تقدیم به شما دوستان خوبم.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 23 آذر 1402نمایش هفته : 14