پایـیـز، شاه فصل‌هاست

1400/08/11
نمایش: 2,482 پسند: 4 دیدگاه: 2 دریافت: 88
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 11 آبان 1400

اگر از عکاس ها در مورد بهترین شاتهایشان سوال کنید بی شک به فصل پاییز اشاره می کنند. فصل پاییز زیبایی های خاص خود را دارد و با ویژگی های بخصوص خود از دیگر فصل ها متمایز شده است. آنقدر پاییز زیباسا که بسیاری از پاییز به عنوان شاه فصل ها یاد می کنند.

ادیت بسیار زیبای پاییزی در فتوشاپ
ادیت بسیار زیبای پاییزی در فتوشاپ

در سرزمینی زندگی میکنیم که چهار فصل بسیار زیبا دارد، هرکدام از آنها زیبایی خاص خود را دارند اما فصل پاییز کمی خاص‌تر است زیرا در خود تمام زیبایی‌های فصول دیگر سال را نیز دارد. در واقع پاییز؛ سبزی بهار، سرخی تابستان و سردی زمستان را در کنار تم نارنجی خود یکجا دارد! همین باعث زیبایی هرچه بیشتر این فصل شده است، به گونه‌ای که بسیاری از عکاسان از این فصل به عنوان بهترین فصل برای عکسبرداری یاد می‌کنند.

آرام شده‌ام
مثل درختی در پاییز
وقتی تمام برگ‌هایش را
باد برده باشد

- رضا کاظمی


دوباره پاییزه، دلم غم انگیزه

فصل پاییز به علت ویژگی‌های آب و هوایی و زیستی که دارد، همواره در میان ما ایرانی‌ها به فصل تنهایی و فصل غم مشهور بوده است‌. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید چرا این طور است؟ علت بسیار ساده است! زیرا در این فصل درختان سبز و زیبا، زیبایی خود را از دست می‌دهند، همچنین سردی هوای این فصل نیز عموما همراه با باران برف نیست (حداقل برای ما اصفهانی‌ها)، همچنین آفتاب در این فصل مایل می‌تابد و خیلی زود غروب می‌کند و طول روز در آن کم است! همه ای این دلایلی که اشاره کردم، می‌توانند موجب غم و اندوه در این فصل شوند. به نظر شما فصل پاییز دیگر به چه دلایلی فصل تنهایی و غم است؟ خیلی خوشحال میشم که در کامنت‌ها اعلام کنین.

ادیت حرفه ای پاییزی با نرم افزار ادوبی فتوشاپ
ادیت حرفه ای پاییزی با نرم افزار ادوبی فتوشاپ

همه فصل‌ها زیبا هستند

در عقیده من؛ درست که فصل پاییز یکی از زیباترین فصل‌هاست و عکس برداری نیز در آن جذابیت خاص خودش را دارد اما، همه فصل‌ها زیبایی های خاص خود را دارند و اینکه بگوییم کدام برتر از دیگریست کار درستی نیست. باید به نظرات دیگران درمورد فصل موردعلاقه‌شان احترام گذاشت و همه فصل ها را زیبا پنداشت.


درباره این طرح گرافیکی

در مقوله‌ی عکاسی، همانقدر که توانایی شخص ادیتور (گرافیک دیزاینر) مهم است، به همان مقدار نیز توانایی شخص عکاس مهم است. بسیاری از عکاسان بر این باورند که ما هر عکسی که شد می‌گیریم، اگر هم مشکلی باشد چون فتوشاپ بلدیم غمی نداریم و درستش می‌کنیم! این باور کاملا غلط است زیرا همانطور که گفتم نیمی از زیبایی یک شات به خاطر عکاس و نیم دیگر به خاطر ادیت خوب است، ادیت خوب تا حدودی میتواند عکاسی بد را پوشش دهد ولی معجزه نمی‌کند و عکسی که خوب گرفته نشده‌است، با وجود زیباترین ویرایش‌ها بازهم چنگی به دل نخواهد زد! این عکس برای ماه سپتامبر سال 2017 است که در روستای ابا اجدادیم (روستای چوبین) گرفته شده است، امیدوارم خوشتون اومده باشه. ویدیو کاملی از ادیت این کارم رو می‌تونید در ادیت زیبای پاییزی در فتوشاپ مشاهده کنید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 3 خرداد 1402نمایش هفته : 16