برای توی کوچه رقصیدن...

1401/08/04
نمایش: 1,567 پسند: 1 دیدگاه: 0 دریافت: 10
زمان خواندن: 3 دقیقه - چهارشنبه 4 آبان 1401

40روز است مملکت ما فرازها و نشیب های گوناگونی را طی کرده است. امروز بود که خبر تکان دهنده حمله تروریستی به حرم شاهچراغ همه ما را در شکی عجیب فرو برد. کشتن تک نفره بسیجی ها و پاسداران از این جماعت وحشی بعید نبود، اما کشتن تعدادی زیادی از مردم بی گناه از جمله تعدادی کودک و مادر آن هم برای اهداف هوس رانی و کوته مایه اصلا برای هیچ انسانی قابل هضم نیست.

طرح گرافیکی خلاقانه از حادثه تروریستی حرم شاهچراغ
طرح گرافیکی خلاقانه از حادثه تروریستی حرم شاهچراغ

چهل روز است که مملکت از مسیر خود فاصله گرفته است و در مسیرهای اشتباهی و بن بست قرار گرفته است. چهل روز است که کشور با این همه مشکلات بزرگ اقتصادی بازیچه عده ای هوس ران و آشوب طلب شده است. مگر تجمع مسالمت آمیز چه ایرادی بر آن وارد بود که جماعتی وحشی و افسار گسیخته به خیابان ها ریختند، آتش زدند، کشتند و رفتند. این جماعت آن قدر وحشی بود که می‌توان کشته شدن تعدای بسیجی و پاسدار را به دست آنان هضم کرد، اما کشته شدن حدودا 15 انسان بی گناه در حرم شاهچراغ آن قدر وقیح و وحشیانه است که در عقل هیچکس نمی‌گنجد. تکه‌های پازل متعددی کنارهم قرار گرفت تا منجر به اتفاق خونین شاهچراغ شد، در ادامه به آن ها می‌پردازم.


ناکارامدی رسانه‌های داخلی

وقتی کشور همسایه، عربستان که سالهات در جنگی سرد در مقابل ایران قرار دارد هزینه میلیون و میلیارد دلاری می‌کند تا درون ایران را آشوب کند و ایران را درگیر مسائل غیر مهم کند، وقتی رسانه های فارسی زبان بیگانه 24 ساعته سم پاشی می‌کنند و همه را شست و شوی ذهنی می‌دهند، وقتی سلبریتی های دو هزاری پول بیت المال را برداشته و فرار می کنند و به ریش ما می خندند، باید رسانه های داخلی نیز 24 ساعته پادزهر پاشی کنند و همه هم و غم خود را صرف خنثی سازی توطعه های دشمنان کنند. 40 روز از حوادث کشور گذشته است و هیچ خبری از مستند های آموزشی و اجتماعی نیست...


مماشات بی دلیل با اغتشاش گران

وقتی عده ای افسار گسیخته حجاب از سر بانوی محجبه بر می دارند، بانک ها را آتش می زنند، مامور پلیس را آتش می زنند، بسیجی را نقص عضو می‌کنند، در سیستان عملیات تروریستی انجام می‌دهند، پاسداران را می‌کشند و... باید دست روی دست گذاشت و با عطوفت با آن ها برخورد کرد؟ اگر عطوفت‌های بی دلیل قوه قضاییه در برخورد با مخلان امنیت و آرامش مردم نبود، امروز 15 نفر از هموطنان به خاطر اهداف پوچ عده ای از بین نمی رفتند.


فیلترینگ نابود کننده و نارضایتی مردم

درست است که اینستاگرام بیش از این که مفید باشد مضر است، اما دلیلی بر نادیده گرفتن فواید آن است. بسیاری که اصلا کاری با سیاست نداشته و اصلا پیگیر این موضوعات نبودند، با بسته شدن اینستاگرام و واتساپ و... به علت از دست دادن کاسبی خود و نارضایتی به صف معترضان و آشوبگران ملحق شده اند.


عدم آماده باش کامل نیروهای امنیتی

وقتی دشمن دائما فراخوان داده و هر روز یکی را در یکی از نقاط کشور می‌کشد و گردن نظام می‌اندازد، نیروهای امنیتی باید بسیار هوشیار باشند. این هوشیاری باید در کنار نقاط پر رفت و آمد و حیاطی بسیار بیشتر از دیگر نقاط باشد. شاید اگر کمی بیشتر سربازان گمنام امام زمان هوشیار بودند، می‌توانستند جلوی این داعشی‌های افسار گسیخته را بگیرند.


نکته انتهایی؛ وحدت

در انتها باید اشاره کنم که راه فائق آمدن بر این مصیبت بزرگ، وحدت است. وحدت چیزی است که دشمن به شدن از آن واهمه دارد. این همه تلاش و هزینه های او تنها برای چهارپاره کردن ایران بوده است، ما مردم ایران با وحدت می‌توانیم این توطعه را خنثی کنیم.


نظر شما چیست؟

به نظر شما علاوه بر موارد ذکر شده چه عواملی دیگر در حادثه تروریستی امروز حرم شاه چراغ نقش داشتند. به نظر شما چه چیزهای دیگری دومینو وار پشت هم قرار گرفته و این فاجعه را رقم زدند؟ در بخش نظرات اعلام بفرمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 7 آبان 1401نمایش هفته : 20