سلامتی بزرگترین نعمت خدا

1401/11/01
نمایش: 3,916 پسند: 3 دیدگاه: 2 دریافت: 10
زمان خواندن: 2 دقیقه - شنبه 1 بهمن 1401

سلامتی بزرگترین نعمت الهی است که هیچ جایگزنی برای آن وجود ندارد. وقتی سالم نباشیم بزرگترین داشته ها و نعمت ها، همه و همه برایمان بی معنی می شوند. نکته تاسف بر انگیز اینکه تا زمانی که به بیمارستان نرویم یا خدایی نکرده بیمار نشویم قدر این موهبت بزرگ الهی یعنی سلامتی را نمی دانیم.

طرح خلاقانه "سلامتی بزرگترین نعمت الهی است"
طرح خلاقانه "سلامتی بزرگترین نعمت الهی است"

سلامتی یکی از بزرگترین نعمت‌های خداوند است که متاسفانه تا زمانی که ما انسانها آن را از دست ندهیم به اهمیت و بزرگی آن پی‌نمی‌بریم. کافی است خدایی نکرده یک بار بیمار شده و یا یک سر به بیمارستان بزنیم، آنجاست که به اهمیت نعمت سلامتی پی برده و خدا را شکر می‌کنیم که  از این نعمت بزرگ برخورداریم.در این مقاله قصد دارم به اهمیت سلامتی بپردازم، تا انتها همراه من باشید.


سلامتی هیچ جایگزینی ندارد

وقتی انسان سالم نیست، حتی اگر میلیاردها تومن پول در حسابش باشد، آیفون 14 در جیبش باشد، ماشینش آخرین سیستم باشد، شاگرد اول دانشگاه باشد، یا حتی بهترین دوستان دنیا را نیز داشته باشد، حس خوشی ندارد و اصلا امیدی ندارد. بزرگترین داشته ها و نعمت های دنیا نمی‌توانند جای خالی نعمت سلامتی را برای انسان پر کنند.


بدترین نفرین

از عقیده من با توجه به اینکه سال هاست با بیماری‌ام درگیرم و بارها طعم بیمارستان را چشیده‌ام، بدترین نفرینی که می‌توان برای یک شخص کرد این است که شخص را نفرین کنیم که درگیر دوا و دکتر و بیمارستان شود. بیمارستان به مراتب بسیار بدتر از زندان است، زیرا که شخص نه تنها سلامتی روحی مناسبی ندارد، بلکه سلامت جسمی نیز ندارد.


بیماری همواره بد نیست | نیمه پر لیوان

درست است که بیماری بسیار سخت و طاقت فرسا و جان کاه است اما باعث می شود که ما بیشتر به خدا نزدیک شویم . شاید اگر بیماری و مشکل در زندگی ما نباشد، کمتر با خدا ارتباط داشته باشیم و او را فراموش کنیم. شاید خدا ما را دوست دارد و علاقمند است که بیشتر به او نزدیک شویم، به همین منظور ما را با بیماری و سختی امتحان می‌کند.


دوری یکماه و نیمه از فضای مجازی و سایت

به علت بیماری که سال‌هاست با آن درگیرم و این یکماه نیمه بر من چیره شده بود، تقریبا در صفحات مجازی‌ام و سایت هیچ فعالیتی نداشتم. اما شکر خدا رو به بهبودم و سعی می کنم خیلی سریع به روال قبلی بازگردم. خیلی تشکر می کنم از همه همراهانم که در این مدت من را ترک نکردند و جویای احوال من نیز بودند. سعی می کنم کپل آرت بهترین باشد، زیرا که شما لایق بهترین‌ها هستید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 22 بهمن 1401نمایش هفته : 43