روز پدر مبارک، تایپوگرافی اسم علی

1401/11/15
نمایش: 1,410 پسند: 2 دیدگاه: 0 دریافت: 7
زمان خواندن: 5 دقیقه - شنبه 15 بهمن 1401

13 رجب مصادف است با ولادت امام علی (ع) که اسوه ی عدالت و پهوانی در میان همه شیعیان هستند. این روز در ایران به روز پدر نام گذاری شده است. به راستی چه چیزی بهترین کادو برای روز پدر است؟ تا انتهای این مطلب همراه من باشید.

طرح گرافیکی خلاقانه از تایپوگرافی اسم علی | ولادت امام علی(ع)
طرح گرافیکی خلاقانه از تایپوگرافی اسم علی | ولادت امام علی(ع)

یکی از بزرگترین چالش‌های هر فرزندی، تهیه کادو برای روز پدر یا مادر یا کادوی تولد پدر و مادر خود است. کمتر کسی را می‌توان یافت که به سادگی و سرعت بتواند کادویی مناس برای والدین خود تهیه نماید. در این مطلب که به مناسبت روز پدر آماده شده است؛ قصد دارم به بهترین کارهایی که می‌توانیم برای پدر یا مادر خود در روز پدر یا مادر انجام دهیم تا آن ها را خوشحال کنیم اشاره کنم.

ولادت امام (ع) و روز پدر/مرد را خدمت همه مردان و پدران سرزمینم تبریک عرض می نمایم.


بهترین کادو روز پدر یا مادر

این طرز تفکر که حتما باید مقدار زیادی هزینه کنیم تا بتوانیم پدر یا مادر خود را خوشحال کنیم درست نیست. این به این معنی نیست که با کادو خریدن پدر یا مادر خوشحال نمی‌شوند، بلکه به این معناست که می توان حتی بدون خرج کردن نیز با کارهایی پدر یا مادر خود را بسیار خوشحال کنیم. در ادامه قصد دارم به تعدادی از این کارها اشاره کنم، تا انتها همراه من باشید.


درس خواندن و ارتقا تحصیلی

یکی از ساده ترین کارهایی که می‌تواند بسیار پدر یا مادر ما را خوشحال کند، کسب نمرات عالی و ارتقا نمره است. ملاک 20 گرفتن نیست، گاهی ارتقا از نمره 15 به 18 نیز پیشرفت بسیار عالی است که می‌تواند والدین ما را خشنود کند.


همکاری در امور خانه

پدرها و مادرها بسیار خوشحال می‌شوند وقتی ببینند که فرزندشان در امور خانه چه از تمیز کاری و چه خرید خانه کمکشان است. همین که می‌بینند فرزندشان نظم دارد و تنبل نیست و برخلاف دیگر جوانان در امور خانه همکاری می‌کند بسیار خوشحال می‌شوند.


نظافت اتاق

یکی از چیزهایی که والدین به خصوص مادران از آن بیزارند، کثیفی و نامرتبی اتاق فرزندان جوانشان است. حتما بارها دعواهای مادرتان را در مورد نامرتب بودن اتاقتان شنیده‌اید، همینقدر که این نامرتبی والدین را آزار می‌دهد، تمیزی و نظم اتاق می‌تواند آن ها را خوشحال کند.


هدف داشتن در زندگی

هنگامی که والدین می‌بینند فرزندشان هدف مهمی در زندگی دارد و برای آن و آینده‌اش تلاش می‌کنند و اصطلاحا با فرزندان بی‌هدف و باری به هر جهت تفاوت دارد بسیار خرسند و خوشحال می‌شوند. برای مثال وقتی می‌بینند فرزندشان حرفه‌ای را حال یادگیری است و برای آینده خود برنامه‌های بسیاری دارد، بسیار امیدوار می‌شوند و خوشحال می‌شوند که فرزندشان به ثمر نشسته است.


انجام دقیق قوانین خانه

اگر سعی کنیم همه قواعدی که والدین ما روی آن حساس هستند(برای مثال؛ صبح زود بیدار شدن، تا ساعت 9 خانه بودن، نظافت اتاق و...) را درست و مو به مو انجام دهیم، قطعا می‌توانیم موجب خرسندی پدر یا مادر خود شویم و آن ها را خوشحال کنیم.


خوش اخلاقی و طنازی در خانه

اعصبانی شدن یکی از ویژگی‌های اخلاقی ناپسند است که در جوانی به اوج می‌رسد. و از طرفی ویژگی مهم صبر و تحمل به شدت در جوانی کاهش میابد. باید سعی کنیم در خانه اصلا از کوره در نرویم و سعی کنیم همواره با خوشحالی با پدر یا مادر خود رفتار کنیم تا آن ها را خشنود کنیم. درست است که سخت است چنین رفتاری در این سن اما با عادت کردن و تمرین های افزایش صبر تحمل می‌توان به این حد رسید.


کادو معنوی برای پدر یا مادر

یکی دیگر از چیزهایی که پدر یا مادر یا خوشحال می‌کند یک کادو معنوی بر حسب مهارت های فرزندشان است. برای مثال یک فرد خطاط می‌تواند یک خطاطی زیبا را انجام دهد و تقدیم پدر یا مادرش کند، یک طراح گرافیک یک طرح گرافیکی را تهیه کند، یک آشپز یک غذای خوشمزه تهیه کند و... این کادو درست که مادی نیست و جنبه معنوی دارد اما بسیار جذاب و بیادمادنی است و بیشتر در خاطر پدر یا مادر می‌ماند تا یک کادو صرفا مادی.


درباره این طرح گرافیکی

این طرح گرافیکی در ابتدا قرار بود به صورت رندر سه بعدی باشد، اما با سعی و خطای فراوان متاسفانه به نتیجه نرسید و به این صورت در فتوشاپ در آمد. نکته کار اینجاست که وقتی یک کار خوب در نمی‌آید باید آن را دور انداخت و مسیر را عوض کرد. این آرتورک در کاملا در فتوشاپ طراحی شده است. ابتدا تایپوگرافی اسم علی به صورت فلت انجام شده است سپس با استفاده از Layer Style سایه(Shadow) همراه شده است. در انتها با چند تکستچر پوشیده شده است و شکل نهایی حاصل شده است. عیدتون مبارک، امیدوارم لذت برده باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 20 فروردین 1402نمایش هفته : 19