هر که طاووس خواهد...

1402/05/30
نمایش: 4,230 پسند: 5 دیدگاه: 0 دریافت: 3
زمان خواندن: 5 دقیقه - دوشنبه 30 مرداد 1402

ضرب المثل هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد را حتما شنیده‌اید. این ضرب المثل بدان معناست که برای رسیدن به اهداف بزرگ و عالی باید از سختی‌ها و دشواری‌ها عبور کرد و عملا رسیدن به هدف بدون ریاضت و سختی غیر ممکن است. با تایپوگرافی عدد 2 به مناسب  تولد دو سالگی وبسایت کپل آرت همراه من باشید.

طرح گرافیکی تایپوگرافی خاص و زیبای عدد 2 به مناسبت تولد دوسالگی وبسایت کپل آرت
طرح گرافیکی تایپوگرافی خاص و زیبای عدد 2 به مناسبت تولد دوسالگی وبسایت کپل آرت

ضرب المثل هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد یکی از پرکاربردترین ضرب المثل‌ها برای نشان دادن سختی و دشواری در راه رسیدن به هدف است. این ضرب المثل به این موضوع اشاره دارد که وقتی شما یک هدف بزرگ و زیبا دارید، برای رسیدن باید از خیلی چیزها بگذرید و خیلی سختی‌ها را نیز تحمل نمایید. به سان یک چشم بهم زدن، وبسایت کپل آرت 2 ساله شد . در این زمان 2 ساله، کپل آرت فرازها و نشیب‌های بسیاری را طی کرد تا به این نقطه رسید. در این مطلب می‌خواهم به طور مختصر این دو سال را مرور کنم و از همه شما همراهان عزیزم تشکر کنم.

همین ابتدا نسبت به همه عزیزانی که در این 2 سال همواره من رو حمایت نموده و در کپل آرت فعال بودند، کمال ابراز عشق رو دارم و قطعا هر روز و روز سعی می‌کنم به پاس حمایت‌هایشان، وبسایت را بهتر  و بهتر کنم.


راه اندازی وبسایت

من یادگیری برنامه نویسی تحت وب و فریمورک Asp.Net را همزمان با راه‌اندازی وبسایت کپل آرت  شروع کردم. از این رو بسیار ناپخته بودم و در روبروی خودم یک پروژه بزرگ داشتم. کپل آرت نسبت روزهای ابتدایی که روی سرور قرار داشت، بسیار بهبود پیدا کرده است. زیرا هر چه گذشت تجربه من افزوده شد و توانستم مشکلات و اشتباهات قبلی‌ام را برطرف سازم. وبسایت کپل آرت در 6 ماهه ابتدایی‌اش بسیار پر باگ،  غیر زیبا و نا جذاب بود، رابط کاربری و سرعت فاجعه‌ای داشت! که دلیل آن تنها بی‌تجربگی و دانش کم من بود. در این زمان به علت نداشتن دانشی در مورد سئو و پیاده نکردن قواعد در آن سایت، وبسایت کپل آرت بشدت کم بازدید بود.


دوره تغییرات وسیع

از حدود 6 ماهگی تا یکسال و چند ماهگی وبسایت کپل آرت تغییرات بسیار وسیع وبزرگی در آن رخ داد. از جمله افزوده شدن بخش‌های پالت رنگ و دانلود والپیپر. همچنین در ظاهر وبسایت تغییرات گسترده‌ای رخ داد و بسیار کاربرپسندانه‌تر شد. کد نویسی و محتوای وبسایت نیز سئو شد. سرعت وبسایت نیز با بهینه سازی‌های سراسری نسب به ابتدای زمان راه اندازی وبسایت بسیار بهتر شد. لازم به ذکراست،  در این زمان با توجه به بهبودهای بسیار خوب اما آمار بازدیدکنندگان کپل آرت پیشرفت زیادی پیدا نکرد.


دوره پختگی و چالاکی

از حدود 6 ماه گذشته کپل آرت تغییرات بسیار بسیار مثبت سئو و بهینه سازی‌های سرعت را تجربه کرده است. درواقع قابلیت عظیم جدیدی افزوده نشد اما قابلیت‌های قبلی وبسایت بسیار بهبود و گسترش یافت. از جمله بهبودهایی در بخش پالت رنگ و والپیپر و همچنین پروفایل کاربری. در این زمان ظاهر وبسایت بسیار نرم‌تر و زیباتر  و کاربر پسندانه‌تر شد. همچنین در این مدت وبسایت کپل آرت با مشقت فراوان به فریمورک Asp.net Core ارتقا کرد و بسیار پرسرعت‌تر و امن‌تر از گذشته شد.


چشم انداز پیشرو

در دیدگاه من روند توسعه یک وبسایت هیچگاه متوقف نمی‌شود. هر روز و روز ایده‌ها و خلاقیت‌های جدیدی به ذهن خطور می‌کند که می‌توانند در توسعه وبسایت استفاده شوند.  کپل آرت تقریبا به یک حد قابل قبولی رسیده است و حال زمان است که وقت دوچندانی بر روی تولید محتوا و سئو وبسایت گذاشته و سعی در افزایش کاربران فعال آن داشته باشم.  اگر قبلا 12 ساعت کد می‌زدم و 3 ساعت تولید محتوا داشتم، اکنون باید برعکس شود.


نتیجه گیری

هیچ وبسایتی در ابتدای راه‌اندازی بهترین و برترین و بدون عیب و ایراد نیست. مهم آن است که به مرور زمان و توسعه وبسایت این مشکلات برطرف شده و دائما قابلیت‌های برتری به وبسایت افزوده شود. تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی، هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت. درواقع برای رسیدن به یک سایت عالی، پرامکانات، زیبا و کاربرپسند و البته پربازدید باید سختی کشید، از خیلی از تفریحات زد و تلاش کرد تا به این هدف مهم رسید.


درباره این نگاره گرافیکی

این طرح گرافیکی که یک تایپوگرافی از عدد 2 است، به مناسبت تولد دوسالگی وبسایت هنری کپل آرت طراحی شده است. قسمت ماه مانند تایپوگرافی 2 که از دو  شکل دایره با استفاده از  حالت subtract در ادوبی ایلوستریتور ایجاد شده است. همچینن بخش منحنی نیز از بازی با علامت تیلدا با ابزار پن حاصل شده است. سپس این عدد 2 تایپوگرافی شده به ادوبی فتوشاپ رفته و در آنجا با تعدادی از افکت‌های ساده همراه شده است. امیدوارم از این مطلب و این آرت ورک لذت برده باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 30 مرداد 1402نمایش هفته : 43