طرح گرافیکی تبریک شب یلدا 1402

1402/09/27
نمایش: 814 پسند: 2 دیدگاه: 2 دریافت: 7
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 27 آذر 1402

برای تبریک شب یلدا، طرح‌های گرافیکی بسیار زیادی وجود دارد. آرت ورکی خلاقانه و خاص است که با دیگر طرح‌های گرافیکی شب یلدا متفاوت باشد و دارای معنا  و مفهوم اصلی شب یلدا یعنی "دورهمی در بلندترین شب سال" باشد. 

طرح گرافیکی سه بعدی تبریک شب یلدا 1402، رندر سه بعدی ماه در فتوشاپ
طرح گرافیکی سه بعدی تبریک شب یلدا 1402، رندر سه بعدی ماه در فتوشاپ

طیف بسیار وسیعی از طرح‌های گرافیکی تبریک شب یلدا وجود دارد. در میان خیل عظیم طراحی‌های گرافیک، تنها تعداد انگشت شماری از آنها خاص و ناب هستند و در ذهن بیننده باقی می‌مانند. طرحی متمایز از دیگر آرت‌ورک‌ها می‌شود که خلاقانه باشد و دور از کلیشه‌ها و روتین‌ها طراحی شده باشد. در این مطلب که بهانه تبریک شب یلدا سال 1402 آماده شده است، به اصلی‌ترین ویژگی‌های یک آرت ورک خاص تبریک شب یلدا می‌پردازم. پیش از شروع مطلب شما دوستان عزیز را به مشاهده آرت‌ورک یلدای سال 1400 دعوت می‌نمایم.

شب یلدا را به همه دوستان عزیزم تبریک عرض نموده و آرزو می‌کنم لحظات زیبایی در این شب را در کنار خانواده خود تجربه کنید.


مفهوم اصلی شب یلدا

برای اینکه یک طرح گرافیکی زیبا و دلنشین برای شب یلدا طراحی کنید، بهتر است ابتدا خیلی خوب شب یلدا و فلسفه وجود آن را درک کنیم. شب یلدا بلندترین شب سال است که بهانه‌ای است برای دور هم بودن و لذت بردن از طولانی‌ترین شب سال. متاسفانه ما ایرانیان بیشتر شب یلدا را به خوراکی‌هایش و استوری‌های فضای مجازی می‌شناسیم تا به دورهمی و گفت‌وگو خانوادگی و دوری از فضای مجازی.


استفاده از رنگهای قرمز وسبز

تقریباً همه ما ایرانیان شب یلدا را با پالت‌های رنگهای سبز و قرمز می‌شناسیم. بهتر است در نگاره گرافیکی تبریک شب یلدا حتماً این رنگها را استفاده نماییم، اما سعی نکنیم طرح را اشباء از این رنگها نموده و از مفهوم بلندای شب یلدا و دورهمی دور شویم.  لازم به ذکر است که رنگ قرمز تیره، مهمترین و اصلی‌ترین پالت رنگ شب یلدا است.


عدم استفاده از  هندوانه و انار!

چشم همه بینندگان پر از طرح‌های گرافیکی هندوانه و انار برای تبریک شب یلدا است، از این رو  این مدل آرت‌ورک‌های کلیشه‌ای و روتین کمتر در ذهن باقی می‌مانند. بیشتر سعی کنید از المان‌های ماه، سایه بلند و گِردهم بودن استفاده نمایید تا مفهوم اصلی شب یلدا بهتر منتقل شده و کاربر از دیدن طرح نو و متفاوت شما لذت ببرد.


پاسداشت نام شب یلدا

همه ما از دوران کودکی شب اول زمستان را با نام شب یلدا می‌شناسیم. باید سعی کنیم همواره در آرت‌ورک‌های شب یلدای خود از نام زیبای یلدا استفاده کنیم و آن را پاس بداریم. باید تمام تلاشمان را بکنیم تا مبادا این نام زیبا از ذهن ما برود و عده‌ای نام شب یلدا را مصادره کرده و خودشان برای ملت تصمیم بگیرند.


درباره این نگاره گرافیکی

طرح گرافیکی شب یلدای سال 1402 ، یک رندر سه بعدی کُره با متریال سطح ماه در ادوبی فتوشاپ بر سطحی صاف است که منبع نوری به صورت Spot Light به آن تابیده است و سایه بلندی برای آن ایجاد کرده است. این طرح گرافیکی در اوج سادگی که دارد بسیار مفهومی و خلاقانه است و دارای اصلی‌ترین مفاهیم شب یلدا است. امیدوارم از این مطلب و این آرت‌ورک لذت برده باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 27 آذر 1402نمایش هفته : 21