آرت ورک خلاقانه پاشنه آشیل

1403/02/18
نمایش: 137 پسند: 2 دیدگاه: 0 دریافت: 5
زمان خواندن: 2 دقیقه - سه‌شنبه 18 اردیبهشت

تنظیم نور محیطی یا Environment light تاثیر بسیار مهمی در رندر نهایی یک آرت‌ورک سه بعدی دارد. کیفیت و نوع متریال‌ها نیز بسیار در نمایش نور محیطی بسیار مهم هستند.

طرح گرافیکی خلاقانه پاشنه آشیل | رندر سه بعدی زنجیرهای فولادی در نرم افزار ادوبی دیمنشن
طرح گرافیکی خلاقانه پاشنه آشیل | رندر سه بعدی زنجیرهای فولادی در نرم افزار ادوبی دیمنشن

در بین نورهایی که صحنه سه بعدی ما را روشن می‌کنند، تاثیر نور محیطی بسیار بیشتر از بقیه است. نور محیطی عبارت است از تاثیر نوری اجسام اطراف یک جسم سه بعدی بر آن. برای مثال وقتی در طبیعت هستیم، نوری که از آب دریاچه به ما بازتاب می‌شود نوعی نور محیطی یا Environment light است.


اهمیت متریال

نوع متریال سه بعدی که در یک طرح استفاده می‌شود، در تاثیر نور محیطی بسیار مهم است. برای مثال فلزات سیقلی و شیشه بسیار تصویر محیز پیرامون خود را بازتاب می‌کنند، در صورتی که متریال چوب، هرگز تصویر محیط پیرامونش را در خود نشان نمی‌دهد. استفاده از تصویر محیطی مناسب برای نور محیطی یک آبجکت سه بعدی که از خود بازتاب نور و تصویر می‌کند بسیار مهم است.


اهمیت Environment light

نور محیطی از اهمیت بسیار بالایی در یک صحنه سه بعدی برخوردار است زیرا درصد بسیار زیادی از روشنایی صحنه را برعهده دارد. خصوصاً اگر از متریال‌هایی استفاده کنیم که تصویر پیرامونشان را در خودشان نشان می‌دهند یا از خود بازتاب دارند.


تم رنگی Environment light

الزام آور است که از تصویر محیطی استفاده شود که گرمی یا سردی و خانواده رنگهایش با رنگ اصلی آرت‌ورک سه بعدی یکی باشد. در صورتی که تم رنگی سازگار حفظ شود، موجب افزایش کیفیت آرت ورک سه بعدی می‌شود. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که استفاده از تضاد رنگی در رنگ محیط سه بعدی و رنگ نور محیطی گاهاً می‌تواند بر جذابیت صحنه سه بعدی بیافزاید.


درباره آرت‌ورک پاشنه آشیل

این طرح گرافیکی تنها مشتق از یک صفر انگلیسی و مدلسازی بسیار ساده در نرم افزار فتوشاپ است. در نهایت سادگی اما این آرت‌ورک بسیار خلاقانه و مفهومی است و در کمترین زمان مفهوم را به بیننده منتقل می‌کند. نورپردازی، متریال‌دهی و رندر این طرح گرافیکی در نرم افزار سه بعدی ادوبی دیمنشن انجام شده است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 18 اردیبهشتنمایش هفته : 7