پالت رنگ سبز، قرمز و لیمویی، تم شب یلدا

1402/09/05
نمایش: 1,149 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 553
زمان خواندن: 2 دقیقه - یکشنبه 5 آذر 1402

ترکیب رنگهای قرمز و سبز در پالت رنگ حس شاداب و نابی دارد.  پالت رنگ سبز، قرمز و لیمویی بسیار مناسب برای تم شب یلداست و حس آن شب زیبا و میوه خوشمزه هندوانه را به بیینده منتقل می‌کند.

پالت رنگ سبز، قرمز و لیمویی، تم شب یلدا، پالت رنگ هندوانه به همراه روانشناسی رنگ و کد(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ سبز، قرمز و لیمویی، تم شب یلدا، پالت رنگ هندوانه به همراه روانشناسی رنگ و کد(Rgb, Cmyk, Hex)

خانواده رنگ سبز با اختلاف، بیشترین آرامش را در مقایسه با رنگهای دیگر برای بیننده به ارمغان می‌آورد. رنگ سبز هنگامی که در کنار رنگی پر انرژی مانند رنگ قرمز قرار می‌گیرد، تضاد جذابی ایجاد شده و توازن در رنگها ایجاد می‌شود. ترکیب رنگهای قرمز و سبز یکی از مناسب‌ترین ترکیب‌ها برای شب یلدا و تداعی حس زیبای آن است. اگر شما نیز از عاشقان تم رنگی سبز و قرمز هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ سبز و قرمز زرشکی را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز از هر طیفی که باشد منبع  مطلق آرامش و نمادی برای سلامتی است. رنگهای سبز روشن علاوه بر حس آرامش، حس رشد و نمو نیز در خود دارند. بهترین ترکیب برای رنگ سبز ، رنگهای قرمز و نارنجی هستند، این رنگها انرژی، حرارت و پویایی بالایی دارند و حس تضاد و توازن رنگی مناسبی در پالت رنگ ایجاد می‌کنند. بهتر است برای ایجاد حس رسمی بودن بیشتر از طیف‌های تیره رنگ سبز استفاده نمایید.  اگر دوست دارید پالت‌های رنگ بیشتری از رنگ سبز ببینید، پالت رنگ سبز را در کپل آرت دنبال کنید.


روانشناسی رنگ  قرمز

رنگ قرمز بیشترین گرما و حرارت را در رنگهای مرئی و قابل مشاهده برای انسان دارد. رنگ قرمز معانی متفاوتی برای بیننده دارد؛ گاهی به معنای گرما و انرژی است، گاهی به معنای خطر و گاهی نیز به معنای عشق عمیق است. در کنار رنگ پرانرژی قرمز بهتر است از رنگهای آرامش بخشی چون سبز استفاده شود تا حس تضاد دل‌‌انگیزی برای بیننده ایجاد شود. همچنین باید اشاره کنم که رنگ قرمز یکی از اصلی‌ترین رنگهای تم یلدایی و شب یلداست.


روانشناسی لیمویی

رنگ لیمویی یکی از زیباترین رنگهای طیف خانواده قهوه‌ای است. لیمویی به نسبت رنگ زرد، حس انرژی کمتری دارد و ملایم‌تر است. استفاده از رنگ زرد لیمویی برای دیوار اتاق موجب ایجاد حس امید و نشاط به انسان می‌شود. ترکیب رنگ زرد لیمویی در کنار رنگهای پرانرژی مانند نارنجی و قرمز بسیار مناسب است و ترکیب رنگی جذابی برای بیننده ایجاد می‌کند. پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ زرد لیمویی را در کپل آرت مشاهده بفرمایید.


موارد استفاده این پالت رنگ

شب یلدا یکی از بیادماندنی‌ترین روزهای سال برای ایرانیان است. مهمترین رنگهای شناخته شده برای شب یلدا، رنگهای سبز و قرمز هستند. اگر علاقمند به تم‌های شب یلدا و تم رنگ هندوانه هستید یا میخواهید برای این شب زیبا طرح گرافیکی کار کنید، بی‌شک پالت رنگ سبز، قرمز و لیمویی یکی بهترین انتخاب‌ها برای شماست. با استفاده از این پالت رنگی می‌توانید حس ناب یلدایی را به بهترین شکل به بیننده منتقل کنید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 30 بهمن 1402نمایش هفته : 29