پالت رنگ سبز لجنی، نارنجی و هلویی

1402/09/14
نمایش: 1,317 پسند: 1 دیدگاه: 0 بکارگیری: 376
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 14 آذر 1402

رنگ نارنجی یکی از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین رنگهای فصل پاییز است. قرار گرفتن رنگ سبز تیره مانند سبز لجنی در کنار رنگ نارنجی، ترکیب بسیار زیبای پاییزی در پالت رنگ سبز لجنی، نارنجی و هلویی ایجاد کرده است.

پالت رنگ سبز لجنی، نارنجی و هلویی(پالت رنگ پاییزی) به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ سبز لجنی، نارنجی و هلویی(پالت رنگ پاییزی) به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

یکی از بهترین و مناسب‌ترین ترکیب‌های رنگی برای رنگ سبز لجنی ، رنگ نارنجی است. سبز لجنی رنگی سنگین و دارای حس آرامش خاصی است. از طرف دیگر رنگ نارنجی نماد حرارت و پویایی است. ترکیب‌های رنگهای متضاد در پالت رنگ از یکنواختی رنگها جلوگیری می‌کند و بیننده را مجذوب خود می‌کند. پیش از شروع بررسی این پالت رنگ شما را به دیدن پالت رنگ پاییزی قرمز وینستونی دعوت می‌کنم.


روانشناسی رنگ سبز لجنی

سبز لجنی یکی از پرطرفدارترین رنگهای خانواده رنگ سبز است. رنگ سبز لجنی مملو از حس آرامش است. استفاده از این رنگ در لباس و دکور موجب افزایش حس آرامش و کاهش استرس و اظطراب می‌شود. بهتر است رنگهای آرامش بخش و آرامی چون سبز و قهوه‌ای با رنگ‌های پرانرژی مانند قرمز یا نارنجی ترکیب شوند تا حس تضاد جذابی برای بیننده ایجاد شود و از یکنواختی جلوگیری به عمل آید.


روانشناسی رنگ  نارنجی

رنگ نارنجی یکی از پرانرژی‌ترین و شاداب‌ترین رنگهاست. این رنگ در فضای تاریک به خوبی قابل رویت است و سریعاً نگاه را به خاطر انرژی بالایش جذب می‌کند. لازم به ذکر است که استفاده از رنگ نارنجی در تبلیغات بسیار مناسب است و توجه را به خود جذب می‌نماید. همانگونه که رنگهای روشن نارنجی بسیار انرژی بخش و شاداب هستند اما رنگهای تیره نارنجی حس حزن و اندوهی در خود دارند(غروب غم انگیز خورشید).


روانشناسی رنگ هلویی

رنگ هلویی یکی از نرم‌ترین و لطیف‌ترین رنگهاست. رنگ هلویی رنگی میانه است و بسیار پرطرفدار در میان بانوان است. رنگ هلویی، ترکیبی بسیار نرم و ملایم از رنگهای زرد و قرمز است. رنگ بسیار لطیف ملایم است و حس اظطراب و تشویش قرمز را ندارد. همچنین رنگ هلویی از رنگهاییست که در نگاه بلند مدت  به انسان آرامش می‌دهد و او را آزرده نمی‌کند. لازم به ذکر است که هلویی یکی از اصلی‌ترین رنگهای فصل تابستان است.


روانشناسی رنگ بژ

رنگهای خاکی، بژ و کرم هر سه در طیف رنگهای خانواده قهوه‌ای قرار می‌گیرند. تمامی رنگهای خانواده قهوه‌ای حس آرامش، طبیعی بودن، ارگانیک بودن را در خود دارند. رنگ بژ استفاده شده در  پالت رنگ سبز لجنی، نارنجی و هلویی با کد رنگی rgb(249, 232, 217) مقداری بیش از آبی و سبز، در خود پیکسل‌های قرمز دارد. این مورد باعث می‌شود تا این رنگ با پالت رنگ بیشتر هماهنگ شده و گرما و انرژی بیشتری را به بیننده منتقل کند.


موارد استفاده این پالت رنگ

پاییز یکی از زیباترین فصل‌های سال است. تمامی رنگ‌های سبز، نارنجی، زرد، قهوه‌ای و... را به صورت یکجا می‌توان در پاییز یافت. پالت رنگ سبز لجنی، نارنجی و هلویی به بهترین نحو از رنگهای منسب فصل پاییز استفاده نموده و ترکیب رنگی جذاب و مکملی را ایجاد نموده است. می‌توانید با استفاده از کدهای رنگی این پالت، طرح گرافیکی، وبسایت یا اپلیکیشن‌تان را چند پله زیباتر نمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 14 آذر 1402نمایش هفته : 19