پالت رنگ سبز و زرد و آبی(پرچم برزیل)

1401/05/19
نمایش: 2,540 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 207
زمان خواندن: 2 دقیقه - چهارشنبه 19 مرداد 1401

رنگ سبز تقریبا در هر موقعیتی که قرار می گیرد، در بر دارنده حس مطلق آرامش و اطمینان خاطر است. یکی از زیباترین و مناسب ترین رنگ هایی که می تواند با قرار گرفتن در کنار رنگ سبز، حس بی نظیری را به بیننده منتقل سازد، رنگ زرد است. در این پالت رنگ، رنگ آبی نقش رنگ تاکیدی را ایفا می کند. این پالت رنگی برگرفته از کشور برزیل و پرچم آن است.

پالت رنگ سبز و زرد و آبی(پرچم برزیل)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ سبز و زرد و آبی(پرچم برزیل)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)

این پالت رنگی با رنگ سبزی که دارد حس سرسبزی و نشاط و آرامش را منتقل می‌سازد. رنگ زرد در این پالت برای افزایش حرارت و انرژی این پالت است و رنگ آبی ، حس اعتماد و پایداری آن را تشکیل می‌دهد. رنگ سبز نماد آرامش، رنگ زرد نماد شور و نشاط و خنده و رنگ آبی نماد پایداری، اعتماد و استواری است. لازم به ذکر است این پالت رنگی، شباهت بسیار زیادی به پالت رنگی پرچم برزیل دارد. درصورتی که از عاشقان این مدل ترکیب رنگی هستید، پالت بهاری سبز، زرد و آبی را مشاهده کنید.


روانشناسی رنگ سبز تیره

رنگ سبز همانطور که پیشتر نیز اشاره کردم، نماد آرامش و طبیعت است. رنگ سبز هر چه تیره‌تر باشد، آرامش بیشتری را منتقل می‌کند و هر چه روشن‌تر باشد، حس طراوت و تازگی بیشتری را منتقل می‌کند. بیشترین کاربرد رنگ سبز در دنیای دیجیتال، نرم‌افزارهای مختلف باتری در پلتفرم‌های مختلف است.


روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد موجود در این پالت رنگی، با کد رنگی Rgb(234, 193, 0) تنها از پیکسل‌های قرمز و سبز تشکیل شده است. رنگ قرمز موجود در این رنگ زرد بیشتر از سبز آن است و همین مورد موجب می‌شود تا یکنواختی از این پالت رنگی خارج شود، و حس حرارت و انرژی بیشتری به این پالت رنگی منتقل شود.


روانشناسی رنگ آبی سیر

رنگ آبی که رنگ مطلق دریاها و آسمان زمین است، حس پایداری، استحکام و قدرت بالایی در خود دارد. رنگ آبی به میزانی که تیره‌تر باشد، رسمی‌تر است و حس اعتماد زیادی منتقل می‌کند.از آن جا که رنگ آبی استفاده شده در این پالت رنگی تیره است و اصطلاحا آبی کاربنی نامیده می شود، این پالت رنگی حس اعتماد و قدرت زیادی را به بیننده منتقل می‌سازد.


روانشناسی رنگ آبی یخی

رنگ یخی این پالت رنگی بسیار شبیه به آبی یخی است اما اندکی از آن فاصله دارد.وجود مقادیری از رنگ آبی در میان رنگ روشن این پالت، موجب می‌شود تا این رنگ در کنار رنگ آبی تیره، اثر بخشی پالت را در زمینه حس اعتماد و پایداری افزایش دهد.


کاربرد پالت رنگ

از آنجا که رنگهای سبز و زرد در کنار هم نمود طبیعت و زمین هستند، استفاده از این پالت رنگی در محصولات ارگانیک و مقاصد زمین دوستی و طبیعت دوستی بسیار مناسب است. لازم به ذکر است که رنگ آبی این پالت حس اعتماد فراوانی دارد و برای استفاده در انواع فروشگاه‌های آنلاین مناسب است. لازم به ذکر است که طبق قانون 60، 30و 10 در طراحی گرافیک، رنگ آبی این پالت رنگی در حکم رنگ تاکیدی است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 5 بهمن 1402نمایش هفته : 15