پالت رنگ قرمز و نارنجی پر انرژی

1401/12/05
بازدید : 1,142 لایک : 3 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: سه‌شنبه 25 مرداد 1401

رنگهای اصلی تشکیل دهنده این پالت رنگ، قرمز و نارنجی هستند که دارای حرارت و انرژی خاصی هستند. این پالت رنگ به خاطر رنگ‌های قرمز و نارنجی حرارت و شور شوق خاصی در خود نهفته دارد و می‌تواند بیننده را به راحتی تشویق و تمجید کند.

پالت رنگ قرمز و نارنجی پر انرژی
پالت رنگ قرمز و نارنجی پر انرژی روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

مهمترین حسی که بیننده با دیدن این پالت رنگی احساس می‌کند، حس شور و حرارت و انرژی است. به خاطر اینکه رنگهای تشکیل دهنده این پالت رنگی از طیف جیغ هستند، حس پویایی و تکاپوی زیادی را به بیننده منتقل می‌سازند.


روانشناسی رنگ قرمز تیره

رنگ قرمز نماد عشق، انرژی، شور و حرارت و ایضا نماد خطر است. این رنگ حس شور و شوق زیادی را توأم با مقداری حس استرس و اضطراب به بیننده منتقل می‌کند. به طور خلاصه استفاده از این رنگ در وبسایت ها یا کارهای گرافیکی حرارت و انرژی را به بیننده می‌دهد و او را به تکاپو وا می‌دارد. رنگ قرمز هرچه تیره‌تر باشد (مانند رنگ قرمز این پالت رنگی) حس رسمی تری را به منتقل می‌کندو بهتر است در جاهای رسمی از قرمز تیره استفاده شود.


روانشناسی رنگ نارنجی

در دنیای رنگ‌ها هیچ رنگی به مانند رنگ نارنجی از خود شور، نشاط و شادابی ندارد. رنگ نارنجی بر خلاف رنگ قرمز حس استرس و اضطرابی در خود ندارد و بهتر می‌تواند حس نشاط را ببینده منتقل سازد. البته باید دقت نمود که استفاده از رنگ نارنجی در کنار رنگ های تیره مانند مشکی می‌تواند نمایند حس حزن و اندوه باشد(حس و حال پاییزی).


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی برخلاف پالت‌های قبلی هیچ تون رنگی در خود ندارد و از میزان یکسان قرمز، سبز و آبی برخوردار است. از این حیث این رنگ حس حالی را به تنهایی نمی‌تواند از خود ساتع نماید اما، در جمع رنگ‌های دیگر این پالت می‌تواند حس بهتری را به بیننده منتقل کند.


روانشناسی رنگ تیره

رنگ تیره این پالت رنگی با کد رنگی Rgb(47,7,7) مقداری از مشکی مطلق روشن‌تر است و ته مایه‌ای از رنگ قرمز نیز دارد. از آنجا که این رنگ برای متون قابل استفاده است، می‌تواند حس حرارت و شور نشاط رنگ‌های قرمز و نارنجی موجود در این پالت رنگی را تکمیل کند.


موارد استفاده این پالت

این پالت رنگی با شور و حرارت زیادی که دارد می‌تواند رنگی اصلی برای سایت های فروشگاهی (برای به تکاپو انداختن مشتری ها)، رنگ اصلی برای بنرهای فروش فوق العاده، استفاده در سایت های دانلود بازی و... استفاده شود. باید توجه کنید که رنگ قرمز اندکی حس استرس اضطراب در خود دارد که باید در استفاده از آن دقت کافی را به عمل آورد.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: جمعه 5 اسفند 1401بازدید هفته اخیر : 41