پالت رنگ هندوانه(سبز و قرمز)، تم یلدایی

1401/07/04
نمایش: 3,929 پسند: 4 دیدگاه: 0 بکارگیری: 140
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 4 مهر 1401

رنگهای قرمز، سبز و قهوه ای تیره اصلی ترین رنگهای تشکیل دهنده هندوانه و شب یلدایی هستند. این رنگ ها را وقتی کنار هم قرار می‌دهیم به یک پالت رنگی بسیار زیبای هندوانه ای میرسیم که هر چشمی را مجذوب خود می‌نماید.

پالت رنگ هندوانه(سبز و قرمز)، تم شب یلدا به همراه روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ هندوانه(سبز و قرمز)، تم شب یلدا به همراه روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)

اصلی ترین رنگهای تشکیل دهنده این پالت رنگی قرمز و سبز روشن هستند. قرمز نماد پویایی، حرارت، استرس و عشق است و رنگ سبز هم نماد آرامش، صلح، رشد و سلامتی است. این پالت رنگی حس شیرینی، خنکی و زیبایی هندوانه را در خود دارد و می‌تواند آن ها را به زیبایی هرچه تمام تر به بیننده منتقل سازد. این پالت رنگ حس و حال یلدایی دارد. در صورتی از عاشقان تم سبز و قرمز هستید پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ یلدای 1402 را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ قرمز

قرمز همان‌طور که نشانه انرژی و حرارت است، نماد استرس، اظطراب و خطر نیز هست. در استفاده از رنگ قرمز باید جانب اطمینان را رعایت کرد تا میزان مفهوم انتقالی آن را بتوان به درستی کنترل شود. قرمز تیره مقادیر بیشتری حس تشویش و استرس در خود دارد و قرمز روشن بیشتر نماد پویایی و نشاط است.


روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز تقریبا با هر طیف رنگی که باشد، نماد صلح، طبیعت، آرامش، اطمینان خاطر و سلامتی است. استفاده از رنگ سبز روشن در کنار رنگهایی که حس پویایی و حرارت دارند(مانند قرمز و نارنجی) بسیار مناسب است و سبب می‌شود تا یکنواختی پالت از بین رفته و همچنین از انتقال حس استرس موجود در رنگ قرمز جلوگیری شود.


روانشناسی رنگ مشکی

مشکی رنگی است که وابسته به جایی که قرار می‌گیرد می‌تواند احساسات مختلفی را منتقل سازد. گاهی مشکی نماد شیک پوشیدن است، گاهی نماد عذا و ناراحتی و گاهی هم نماد ترس و... است. رنگ مشکی یک ویژگی جالب دیگر نیز دارد که آن این است که؛ این رنگ در کنار هر رنگی که قرار بگیرد، اثر بخشی آن را دوچندان کرده و حس آن رنگ را بیشتر منتقل می‌سازد. برای مثال قرمز وقتی در کنار مشکی باشد، بیشتر جذاب می‌شود و حس بهتری را منتقل می‌کند به نسبت وقتی که تنهاست. لازم به ذکر است که مشکی موجود در این پالت رنگی، مشکی مطلق نیست و اندکی ته مایه قرمز(رنگ دانه های هندوانه) در خود دارد. 


روانشناسی رنگ سفید

رنگ سفید مطلق همانقدر که رنگ زیبایی است، هیچگاه تکراری نمی‌شود و نماد صلح و سادگی است، در بلند مدت می‌تواند چشمان را اذیت کند و بیننده را خسته کند. مهمترین دلیلی که کوهنوردان در کوه‌های برفی عینک می‌زنند همین اثر بازتاب نور رنگ سفید مطلق برف بر روی چشمان آن‌ها است. به همین منظور رنگ سفید استفاده شده در این پالت رنگی اندکی متفاوت به نسبت سفید مطلق انتخاب شده است تا دیدگان بیننده در نگاه طولانی مدت آسیب نبینند.


کاربرد پالت رنگ

اولین حسی که به کاربر با دیدن این پالت رنگی تزریق می‌شود، حس شادی و شیرینی شب یلداست و کاربر را به سرعت به یاد هندوانه و شیرینی و خنکی‌اش می‌اندازد. برای القای بهتر این احساس با این پالت، بهتر است رنگ قرمز رنگ اصلی و رنگ سبز فرعی در نظر گرفته شود(نه برعکس). در هر جایی که باید حس طراورت و پویایی با هم به کاربر تزریق شوند، استفاده از این پالت رنگی مناسب است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 19 فروردیننمایش هفته : 31